Szyte na miarę studia podyplomowe dla liderów Tide Software - spółki z sektora MŚP

12.09.2023

Tide Software, jeden z wiodących w kraju dostawców platform komunikacyjnych CPaaS dla B2B, stawia na rozwój kompetencji swoich menedżerów. Liderzy firmy rozpoczynają edukację w ramach programu szytych na miarę studiów podyplomowych „Akademia Kompetencji Zarządczych” w Akademii Leona Koźmińskiego.

Unikalny program dwuletnich studiów podyplomowych powstał z myślą o menedżerach zatrudnionych w strukturach spółki Tide Software – wyspecjalizowanych w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań telekomunikacyjnych dla firm. Przygotowany program studiów podyplomowych uwzględnia prace nad strategią firmy oraz jej plany biznesowe. Przed słuchaczami blisko 300 godzin wykładów i tyle samo ćwiczeń praktycznych. Wspólnie z naukowcami i praktykami biznesu słuchacze będą przygotowywać się do pełnienia strategicznych ról i rozwijać swoje kompetencje menedżerskie, związane m.in. z zarządzaniem zespołami, dbaniem o dobrostan, identyfikacją potencjału oraz motywacją. W ramach programu rozwijana będzie też wiedza  z obszaru trendów ekonomicznych, przygotowania spółki do wykorzystywania szans rynkowych oraz reagowania na zagrożenia biznesowe. Warunkiem ukończenia studiów będzie przygotowanie i obrona projektu doradczego,  związanego z wyzwaniami firmy.

Wybór Akademii Koźmińskiego jako partnera w rozwoju naszej kadry menedżerskiej był oczywisty - podkreśla Jolanta Hryniewicka, Wiceprezes Tide Software. Zależało nam na doświadczeniu, ale też połączeniu wiedzy naukowej z najnowszymi badaniami oraz praktycznym podejściem. Jesteśmy w ważnym momencie zwiększania skali działania w Tide Software, ekspansji zagranicznej i dalszej profesjonalizacji procesów. To unikalny program w Akademii Leona Koźmińskiego, przygotowany z myślą o MŚP. Tide Software działa na dynamicznie zmieniającym się rynku technologii komunikacyjnych, z dużymi graczami m.in. z rynku finansowego, bankowego czy e-commerce. Dwuletnie studia to inwestycja w rozwój naszej kadry menedżerskiej. To zwykle wartość dodana, którą swoim pracownikom oferują międzynarodowe korporacje. Chcemy jednak, by  takie możliwości rozwoju były dostępne również w mniejszych i średnich spółkach.

W programie studiów weźmie także udział kadra menedżerska pozostałych spółek należących do Grupy Tide: Tide Mobile i JJT Elementum – nowoczesnej  stolarni i parku maszynowego. Program dla tych trzech spółek to nie pierwszy taki projekt w Akademii Leona Koźmińskiego. Wybór uczelni podyktowany został m.in. doświadczeniami w rozwoju pracowników oraz pozycją w rankingach „Financial Times”, plasujących Akademię wśród najlepszych uczelni biznesowych, oferujących otwarte i zamknięte programy rozwojowe.

Rankingi Financial Times Executive Education wskazują, że jesteśmy najlepszym wyborem jako partner rozwojowy dla klientów indywidualnych i biznesowych nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Bardzo nas cieszy, że i tym razem Ranking Custom Executive Education okazał się świetną wskazówką dla osób odpowiedzialnych za rozwój pracowników i liderów w Tide Software, Tide Mobile i JJT Elementum, poszukujących nowoczesnych, światowej klasy programów dla swoich pracowników, liderów oraz zespołów zarządzających podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów w Akademii Leona Koźmińskiego.

Uroczysta inauguracja Akademii Kompetencji Zarządczych – programu studiów podyplomowych dla spółek Tide, z udziałem Zarządu Spółek Tide oraz prof. Grzegorza Mazurka, Rektora Akademii Leona Koźmińskiego odbędzie się 29 września 2023 r. w murach uczelni.

 

Czytaj także