Studia MBA w Akademii Leona Koźmińskiego na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu Perspektyw

18.11.2021

Ogłoszony 18 listopada 2021 przez Fundację Edukacyjną Perspektywy ranking MBA potwierdził wcześniejsze doniesienia „Financial Times”. To Akademia Leona Koźmińskiego najlepiej w Polsce kształci przyszłych menedżerów, a prowadzony przez uczelnię od ponad 30 lat kierunek studiów Executive MBA jest najwyżej oceniany zarówno przez absolwentów, jak i niezależnych ekspertów. Koźmiński jako jedyna polska uczelnia od 2010 roku jest wymieniany w rankingu „Financial Times” wśród stu najlepszych na świecie programów typu Executive MBA, zajmując w nim ostatnio 54. miejsce, oraz 1. miejsce w Europie Środkowej.

Wysoką jakość studiów MBA w Koźmińskim potwierdzają posiadane przez uczelnię międzynarodowe akredytacje, w tym tzw. trzy korony, na które składają się: akredytacja europejska EQUIS, amerykańska AACSB oraz AMBA będąca gwarancją jakości studiów MBA.

MBA jest nie tylko kluczem do planowania kariery menedżerskiej, ale też przyszłości organizacji. Uczymy rozwoju biznesu przez stosowanie nowych technologii i sztucznej inteligencji, ale też mamy na uwadze zrównoważony rozwój, ekologię i etykę biznesu. Żeby dziś być prawdziwym liderem biznesu, nie wystarczy wygrać konkurencyjną walkę o przewagę rynkową. Trzeba umieć walczyć o więcej i działać w perspektywie globalnej, dobrze rozumiejąc zmieniający się świat. Takie spojrzenie dają studia Executive MBA” – mówi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Dotychczas studia MBA w ALK ukończyło niemal 6 tys. osób. Obecnie trwa rekrutacja na 62. nitkę programu Executive MBA, który wystartuje na wiosnę. Co roku około 200 absolwentów odbiera dyplom MBA, z czego połowę stanowią uczestnicy najbardziej wymagającego i najdłuższego programu Executive MBA. Pozostali kończą studia MBA dedykowane poszczególnym branżom: IT, ochronie zdrowia, HR, inżynierii, finansom, logistyce i transformacji cyfrowej. Uczelnia cały czas tworzy nowe programy MBA, rozwija i dopasowuje programy nauczania do aktualnych potrzeb rynku. Jednym z nich jest program Executive MBA w języku angielskim.

Nasze programy MBA przygotowujemy i rozwijamy w oparciu o międzynarodowe standardy” – mówi dr Sylwia Hałas-Dej, Dyrektorka Kozminski Executive Business School – i dodaje: „Wiemy, że uczestnicy studiów to osoby o konkretnych oczekiwaniach związanych z rozwojem menedżerskim, i ta wiedza pozwala nam dopasować program do ich potrzeb. Dziś edukacja staje się nieodłącznym elementem życia, a wybór dobrego, sprawdzonego programu kształcenia gwarantuje nie tylko lepsze zarobki, ale przede wszystkim możliwość podejmowania decyzji, które procentują zawodowo i prywatnie”. 

Głosy absolwentów:

Łukasz Traczyk

W czerwcu 2021 r. odebrałem dyplom ukończenia EMBA w Akademii Leona Koźmińskiego, a kilka miesięcy wcześniej rozpocząłem nową pracę menedżerską w Allegro. Wcześniej już zarządzałem sprzedażą w dużej, rozbudowanej organizacji, ale dopiero na studiach MBA zrozumiałem całość biznesu, wykształciłem w sobie praktyczne podejście do strategii i do negocjacji. To pozwala uniknąć wielu konfliktowych sytuacji w pracy i w życiu. Poznałem lepiej samego siebie dzięki narzędziom opisującym style myślenia i pracę nad przekonaniami. Doceniłem też wiedzę formalną, jaką dają studia, choćby z rachunkowości. Kiedyś prowadziłem własną spółkę, ale często nie rozumiałem podejścia działów księgowych. Teraz rozumiem i doceniam pracę wszystkich działów, która składa się na wspólny sukces. I nawet znajduję czas, by doradzać innym i dzielić się wiedzą. Ze studiów wyniosłem też wartościowe kontakty z uczestnikami programu i z wykładowcami. 

Agata Rajchert-Makolądra

O podjęciu studiów MBA zdecydowałam podczas dwuletniego pobytu w Chinach. Był to czas, kiedy na nowo zdefiniowałam cele zawodowe i ścieżkę swojego rozwoju. Do wyboru Executive MBA w ALK przekonały mnie rekomendacje absolwentów i renoma uczelni, potwierdzona wynikami w światowych rankingach. Najsilniejszym punktem programu są ludzie: inspirujący wykładowcy, grupa fantastycznych studentek i studentów ExMBA57, dzięki którym dwa lata nauki były niezapomnianym doświadczeniem. W trakcie studiów objęłam jedno z bardziej wymagających stanowisk w Procter& Gamble, odpowiadając m.in. za wdrożenie jednej z największych innowacji produktowych w ostatnich latach.

Akademia Leona Koźmińskiego aktywnie promuje relacje między absolwentami studiów MBA. Klub Absolwenta organizuje kilka razy w roku wydarzenia społeczno-edukacyjne, wspólne wyjazdy i spotkania świąteczne. Każdorazowo bierze w nich udział ponad sto osób.

Nasze studia MBA

Ranking MBA Perspektywy 2021

Czytaj także