Studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego ponownie wśród 100 najlepszych na świecie, według brytyjskiego dziennika „Financial Times”

16.10.2023

Studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego ponownie wśród 100 najlepszych na świecie, według brytyjskiego dziennika „Financial Times”

51. miejsce na świecie, pierwsze w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz bezkonkurencyjne w Polsce zajmują studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego. To kolejny, ogromny sukces międzynarodowy polskiej uczelni, która od trzech dekad kształci liderów. Koźmiński plasuje się w pierwszej lidze, obok renomowanych uczelni jak University of Toronto (Kanada) oraz Singapore Management University (Singapur). Ranking stu najlepszych na świecie studiów menedżerskich Executive MBA 2023 opublikował dzisiaj brytyjski dziennik „Financial Times”. 

Opublikowany dziś ranking „Financial Times” obejmuje najlepsze szkoły biznesu z całego świata, które posiadają odpowiednie akredytacje, międzynarodowy charakter programu, ale też mogą pochwalić się zaangażowaniem w obszarze ESG, liczbą publikacji naukowych oraz sukcesami zawodowymi absolwentów. Redakcja „FT” przygotowuje rankingi na podstawie oficjalnych danych uczelni oraz ankiet absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej. Ponownie nasza Akademia jest jedyną uczelnią z Polski, wymienioną wśród najlepszych z całego świata.

Ranking programów Executive MBA to kolejny dowód na najwyższą jakość kształcenia w Akademii Leona Koźmińskiego. W czerwcu br. uczelnia znalazła się wysoko w rankingach szkół biznesowych oferujących otwarte i zamknięte programy rozwojowe, potwierdzając tym samym, że jest najlepszym wyborem w procesie ciągłego uczenia, rozwoju kariery i kompetencji – zarówno w kontekście instytucjonalnym, jak i indywidualnym.

EMBA w Koźmińskim

Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego to najstarszy program tego typu w Polsce, działający nieprzerwanie od 1989 roku (został powołany jeszcze przed powstaniem uczelni). Obecnie studia rozpoczęli słuchacze 65. edycji. Program cały czas się rozwija zgodnie z najnowszymi trendami i wytycznymi instytucji akredytujących, takich jak AMBA. Od kilku lat studenci uczestniczą w tygodniowych zajęciach na uczelni partnerskiej ESCP Business School. Mają również możliwość wzięcia udziału w zajęciach w innych uczelniach biznesowych tworzących Executive MBA Consortium.  

Studia Executive MBA kładą nacisk na praktyczne kształcenie i wykorzystanie nowych technologii, nie zapominając przy tym o wartościach. Program dopasowujemy do zmieniającego się świata. Obok solidnej wiedzy, odzwierciedlanej w studiach przypadków, staramy się inspirować słuchaczy, pokazując, jak skutecznie zarządzać i działać, pamiętając o świecie, społeczeństwie i o sobie samych – mówi dr Sylwia Hałas-Dej, Dziekan Kozminski Executive Business School.

W rankingu „FT” znalazł się również program EMBA oferowany przez ESCP Business School we współpracy z sześcioma europejskimi uczelniami, w tym z Akademią Leona Koźmińskiego.  Zajął wysokie, trzecie miejsce na świecie, głównie dzięki umiędzynarodowieniu i wartości dodanej wnoszonej przez partnerów.

Nasze partnerstwa z najlepszymi europejskimi uczelniami są możliwe, ponieważ znajdujemy się w tej samej lidze, co potwierdza ranking „FT” – mówi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Edukacja menedżerska dynamicznie się rozwija, a my zawsze jesteśmy na czele tych zmian. Cieszę się, że nasze inicjatywy, na przykład w obszarze ESG, które zaowocowały umieszczeniem nas w rankingu szkół biznesu Pozytywnego Wpływu (PIR), mogą być inspiracją dla innych i pozytywnie wpływać na naszych partnerów akademickich. Dzisiejsze programy Executive MBA wymagają szerokiego spojrzenia na zarządzanie. Uczymy naszych studentów korzystania z narzędzi twardych, takich jak analiza finansowa, Big Data czy IT, ale również filozofii stosowania sztucznej inteligencji oraz wrażliwości w obszarach środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego (ESG).

Na szczycie tegorocznego rankingu EMBA 2023 „FT” znalazły się programy wyróżniające się wielokulturowością: Kellogg/HKUST, prowadzony w Hong Kongu, Ceibs (Chiny, Szwajcaria, Ghana) oraz wspomniany program ESCP Business School (Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Polska). Miejsce na podium zapewnili im absolwenci stanowiący wysoko wynagradzaną wyższą kadrę menedżerską firm działających na międzynarodowych rynkach.

Tegoroczny ranking dostępny jest na stronie Financial Times.

Czytaj także