Strategiczna współpraca biznesu i nauki – Akademia Leona Koźmińskiego łączy siły z Panattoni

06.06.2023

Wiodący deweloper powierzchni przemysłowych na świecie i najlepsza uczelnia biznesowa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej nawiązały strategiczne partnerstwo na mocy którego zrealizują ważne dla społeczeństwa projekty, mające pozytywny wpływ na przyszłość edukacji oraz rozwój talentów.

Akademia Leona Koźmińskiego to uczelnia, która od 30 lat skutecznie łączy teorię i praktykę w biznesie. Przyciąga najlepszych studentów i naukowców m.in. w obszarze zarządzania, ekonomii, psychologii i prawa.  Panattoni to z kolei niekwestionowany lider rynku powierzchni przemysłowych, który od przeszło 18 lat kształtuje rynek nieruchomość i wpływa na europejskie gospodarki.

Współpraca z Panattoni to największe w skali finansowej i merytorycznej partnerstwo zawarte przez Akademię Leona Koźmińskiego z biznesem do tej pory – podkreśla prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego. – To silna relacja zbudowana na fundamencie dialogu, wspólnych wartości i wzajemnego zaufania. Wierzymy, że razem z tak silnym Partnerem, jakim jest Panattoni, zmienimy polską edukację biznesową i pokażemy zupełnie nowy wymiar współpracy między uczelnią a biznesem, do którego Panattoni dołącza jako numer jeden. Bardzo nas cieszy wizja wspólnego rozwoju biznesu i edukacji, to nasza wspólna odpowiedzialność.

Partnerstwo strategiczne to wyjątkowa forma współpracy uczelni z biznesem. W ramach porozumienia przedstawiciele Panattoni będą m.in. doradzać w zakresie programów studiów oraz udzielać wsparcia materialnego najzdolniejszym studentom.

To wyjątkowy dzień, partnerstwem z Akademią Leona Koźmińskiego otwieramy nowy rozdział w historii relacji biznesu i nauki – mówi Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni Europe, Wielka Brytania i Indie. – Będziemy się dzielić tym co najcenniejsze i na co dzień niedostępne, czyli naszą wiedzą rynkową i praktyką z ponad 18 lat obecności w biznesie i naszewgo wpływu na rynek. Ludzie Panattoni to najlepsi praktycy od zarządzania, inwestowania, prowadzenia i realizacji projektów, komunikacji i zrównoważonego rozwoju. Będziemy doradzać uczelni w Radzie Programowej, aby jej oferta była jeszcze ciekawsza, praktyczniejsza i perspektywiczna – zarówno dla słuchaczy, jak i ich pracodawców. Partnerstwo Panattoni to również realne wsparcie materialne Akademii i wyróżniających się studentów. Słowo „rozwój” to kwintesencja naszej współpracy. ALK to nowoczesna uczelnia doceniana na całym świecie, stąd nasz wybór. Uważam, że wspólne działania biznesu i edukacji, oparte na wartościach, wymianie wiedzy, myśleniu krytycznym i strategicznym oraz kreatywności to najlepsza recepta na patrzenie w przyszłość.

Współpraca Panattoni i Akademii Leona Koźmińskiego ma charakter wieloletni. W październiku 2023 partnerzy przedstawią kolejny, innowacyjny projekt na styku nauki i biznesu, związany z obchodami 30-lecia uczelni.

 

Czytaj także