Ruszyła rekrutacja na studia podyplomowe Akademii Leona Koźmińskiego i Cushman & Wakefield

04.09.2023

W październiku 2023 roku startuje pierwsza edycja rocznych studiów podyplomowych „Nieruchomości komercyjne” w Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem merytorycznym i współtwórcą kierunku jest zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Rekrutacja na studia potrwa do 15 września tego roku.

Nieruchomości to jedna z najbardziej zróżnicowanych gałęzi polskiej gospodarki i bez wątpienia sektor, który na przestrzeni ostatnich lat podlegał bardzo istotnym zmianom. Obserwując trendy makroekonomiczne, inwestycyjne, technologiczne, konsumenckie oraz związane ze zrównoważonym rozwojem wiedzieliśmy, że szyta na miarę oferta dla osób chcących rozwijać się w tej branży powstanie właśnie u nas – podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej, Dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów w Akademii Leona Koźmińskiego. Tworząc nowy kierunek studiów podyplomowych postawiliśmy jak zwykle na współpracę z praktykami, zapraszając ekspertów Cushman & Wakefield do współtworzenia programu i prowadzenia zajęć. Ramię w ramię z przedstawicielami biznesu zadbamy o dostarczenie naszym słuchaczom wiedzy i umiejętności niezbędnych do kompleksowego zarządzania, inwestowania i doradzania na rynku nieruchomości komercyjnych – dodaje de Sylwia Hałas-Dej.

Przedstawiciele Cushman & Wakefield poprowadzą znaczną część zajęć zaplanowanych w programie studiów. Wykładowcami z ramienia firmy będą wiodący eksperci rynków kapitałowych: Mira Kantor-Pikus, MRICS, EMBA, Partner, Dyrektor Doradztwa Kapitałowego, Dłużnego i Alternatywnych Inwestycji; Paweł Partyka, Partner, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Polsce, ekspert rynku magazynowego; Damian Kołata, Partner, Dyrektor Agencji Powierzchni Magazynowych i Logistycznych w Polsce oraz E-Commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, ekspert rynku biurowego, Anna Górska-Kwiatkowska, Partner, Dyrektor Agencji Powierzchni Biurowych, dr Zuzanna Paciorkiewicz, Partner Międzynarodowy, współzarządzająca działem usług dla nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, specjalizująca się w tematyce zarządzania nieruchomościami oraz Ilona Otoka, Senior Konsultant ESG, ekspertka wycen nieruchomości oraz tematyki związanej ze zrównoważonym rozwojem.

Równocześnie zajęcia prowadzone będą przez doświadczoną kadrę naukową i dydaktyczną z Akademii Leona Koźmińskiego. W gronie wykładowców znaleźli się m.in.: prof. ALK dr hab. Paweł Mielcarz (Kierownik Katedry Finansów, Koordynator merytoryczny studiów MBA dla finansistów oraz podyplomowych studiów finansowych), prof. Bolesław Rok (Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie,  ekspert w dziedzinie ESG), czy dr Marcin Ocieszak (Katedra Finansów, Dyrektor Finansowy w spółce Refield budującej parki handlowe).

Dodatkowo na zaproszenie Cushman & Wakefield zajęcia z tematyki prawno-podatkowej prowadzić będą eksperci z renomowanych kancelarii prawnych.

W programie studiów oprócz zajęć teoretycznych i warsztatów z zakresu wycen, finansowania, komercjalizacji i sprzedaży nieruchomości zaplanowano też wizyty w topowych warszawskich nieruchomościach – biurowej, magazynowej, handlowej i w budynku z mieszkaniami na wynajem.

Dzielenie się wiedzą i szeroko pojęty mentoring jest wpisany w DNA Cushman & Wakefield, a nasz zespół bardzo chętnie angażuje się we wszelkie inicjatywy, które wspierają rozwój kompetencji i ścieżek kariery młodych adeptów branży nieruchomości. Pracując nad programem studiów podyplomowych, szczególną uwagę przykładaliśmy do zilustrowania dynamiki i specyfiki rozwoju sektora real estate oraz praktycznych aspektów związanych z pracą na tym złożonym i jednocześnie fascynującym rynku. Mam nadzieję, że kierunek ten otworzy nowe perspektywy rozwoju zawodowego dla osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z nieruchomościami – mówi Krzysztof Misiak, Dyrektor Zarządzający w Cushman & Wakefield.

Oferta studiów jest kierowana zarówno do osób dopiero planujących rozwój kariery na rynku real estate, jak i specjalistów nieruchomościowych, pracujących w branży inwestycyjnej, deweloperskiej, pośrednictwie lub w bankowości i chcących poszerzyć swoją wiedzę w tym obszarze.

Wszystkie informacje na temat kierunku „Nieruchomości komercyjne” są dostępne na stronie: https://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/nieruchomosci-komercyjne

- - -

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi na rzecz właścicieli i najemców nieruchomości komercyjnych. Zatrudnia ok. 52 tys. pracowników w ok. 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2022 roku jej przychody wyniosły 10,1 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą m.in. zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych oraz wyceny. Za swoją kulturę i działania na rzecz różnorodności, równego traktowania i inkluzywności, a także ESG oraz inne inicjatywy, Cushman & Wakefield otrzymuje wiele wyróżnień i nagród w konkursach branżowych czy biznesowych. Dodatkowe informacje na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWake.

 

Czytaj także