Rozpoczynamy wielkie świętowanie 30-lecia naszej Akademii! 

31.03.2023

Dokładnie 30 lat temu, 31 marca 1993 roku, Minister Edukacji Narodowej udzielił zgody na utworzenie uczelni niepaństwowej pod nazwą Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania – znanej dziś jako Akademia Leona Koźmińskiego. Od tamtego dnia wiele zmieniło się w edukacji i otoczeniu społeczno-gospodarczym, ale niezmienny i sukcesywnie realizowany pozostał kierunek i ambicja tworzenia najlepszej uczelni biznesowej w Europie Środkowo-Wschodniej

Nasza Akademia rozpoczyna obchody swojego 30-lecia z całą społecznością Uczelni – ze studentami, słuchaczami, absolwentami, pracownikami, partnerami akademickimi i biznesowymi, podkreślając tym samym swoją największą siłę – tworzącej się od lat społeczności.

Z myślą o jubileuszu powstała specjalna strona www.30.kozminski.edu.pl, gdzie na bieżąco dodawane będą informacje związane z 30-leciem Akademii. 

Myśląc o przyszłości i korzystając z 30 lat unikalnych doświadczeń, liderzy Uczelni zapowiadają konsekwencję w przygotowywaniu kolejnych pokoleń na wyzwania przyszłości, dalsze tworzenie wyjątkowych kierunków studiów i programów rozwojowych, a także współpracę z otoczeniem, obejmującą wsparcie firm w realizacji ich celów biznesowych oraz poszukiwanie synergii w działaniach na styku edukacji i biznesu.

Cała społeczność Akademii otrzymała zaproszenie do wspólnego świętowania, poprzez udział w wydarzeniach czy też aktywność w social mediach. Hasłem obchodów jest „a new school for a new world”, podkreślające doskonałość Koźmińskiego w dziedzinie finansów, zarządzania, ekonomii, prawa i socjologii, ale także wpływ Uczelni na rzeczywistość i kreowanie jej.

A new school for a new world to nieprzypadkowe hasło, które w roku 30-lecia Akademii brzmi wyjątkowo głośno i wyraźnie. W tych słowach zawiera się nie tylko obrany kierunek, na fundamencie z marzeń, misji i mądrości, ale też idea innowacji oraz tworzenia szkoły biznesu na najwyższym poziomiepodkreśla Rektor prof. dr hab. Grzegorz Mazurek.

Wraz z Rektorem i całym zespołem, pracującym nad obchodami 30-lecia, życzymy Państwu wyjątkowych inspiracji i dużo uśmiechu w tym wyjątkowym dla Akademii czasie.  

Czytaj także