Reprezentacja studentów ALK w finale 16 edycji konkursu Solvay Business Game w Brukseli!

09.03.2023

Z dumą informujemy, że 10 marca nasi studenci drugiego roku ekonomii - Piotr Pawlak i Mikołaj Knopek - będą reprezentowali uczelnię w finale 16 edycji konkursu Solvay Business Game w Brukseli.

SBG to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów biznesowych, podczas którego najlepsi studenci z całej Europy rywalizują ze sobą na 4 płaszczyznach: Finansów, Strategii, Negocjacji oraz Prezentacji. Partnerami konkursu są globalne firmy takie jak McKinsey & Company czy Microsoft.

Solvay Business Game to konkurs symulacji biznesowej organizowany przez Solvay Brussels School of Economics and Management w Belgii. W konkursie biorą udział zespoły studentów z uczelni z całego świata, rywalizujące ze sobą w symulowanym środowisku biznesowym. Podczas gry, zespołom przedstawiany jest przypadek biznesowy i muszą opracować strategię, aby pokonać wyzwania przedstawione w przypadku. Symulacja obejmuje szereg obszarów biznesowych, w tym finanse, marketing, operacje i zarządzanie strategiczne. Konkurs zazwyczaj odbywa się w ciągu kilku dni i obejmuje szereg zadań, w tym analizę przypadku, prezentacje i negocjacje. Wydarzenie to daje studentom możliwość zastosowania ich wiedzy biznesowej w rzeczywistym kontekście i rozwijania ich pracy zespołowej, komunikacji i umiejętności rozwiązywania problemów.Solvay Business Game jest cenionym wydarzeniem w społeczności szkół biznesowych i stanowi doskonałą okazję dla studentów do nawiązania kontaktów z rówieśnikami i przedstawicielami najlepszych firm.

Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki za naszych studentów!

Czytaj także