Ranking „FT” Master in Finance 2022 - finanse w Koźmińskim najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej

13.06.2022

Ranking „Financial Times” studiów magisterskich z finansów nie pozostawia wątpliwości, że w regionie Europy Środkowo-Wschodniej najlepiej kształci przyszłych finansistów Akademia Leona Koźmińskiego. Nasza uczelnia po raz kolejny potwierdziła wysoki poziom swoich studiów z finansów, zajmując w najnowszym rankingu „FT” 30. miejsce na świecie i pierwsze w regionie. Wśród uczelni pochodzących z krajów Unii Europejskiej zajęliśmy 18. miejsce.

Zwycięzcą tegorocznego rankingu jest HEC Paris. Drugie miejsce zajmuje ESCP Business School, strategiczny partner ALK. Pierwszych pięć pozycji przypada na uczelnie francuskie. Słynna amerykańska uczelnia MIT: Sloan jest dopiero dziewiąta. W rankingu „FT” znalazło się 55 najlepszych na świecie szkół biznesu, które najskuteczniej uczą finansistów na poziomie magisterskim.

Prowadząc zajęcia w języku angielskim, wyposażamy naszych absolwentów w uniwersalne, cenione wszędzie w świecie kompetencje. Finansiści po dobrych uczelniach robią globalną karierę, bowiem w tej dyscyplinie wszędzie obowiązują te same międzynarodowe standardy – komentuje ranking „FT” Rektor prof. Grzegorz Mazurek. 

Studia Master in Finance and Accounting w Akademii Leona Koźmińskiego mają najwyższą, wyróżniająca ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Partnerami biznesowymi kierunku są KPMG, Accenture Operations, Citibank i Santander. Dzięki współpracy z organizacjami profesjonalnymi: CFA Institute, ACCA, CAIA Association i GARP studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe uznawane na całym świecie. Instytucje te ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania. Studiujący mogą skorzystać z programu double degree i uzyskać dwa dyplomy – Koźmińskiego i jednej z trzech uczelni partnerskich: ESSCA, SKEMA lub Uniwersytetu Porto, odbywając część studiów za granicą. Atutem kierunku są też znakomici profesorowie i wykładowcy, wielu z dużym doświadczeniem praktycznym.

Studia z finansów i rachunkowości w ALK są nie tylko uniwersalne i dają szansę na karierę na całym świecie, ale – z uwagi na niesłabnący popyt na obsługę finansową i  doradztwo inwestycyjne – są odporne na zawirowania gospodarcze, kryzys czy inflację. Finansiści po prestiżowych uczelniach zawsze sobie poradzą na polskim, europejskim i światowym rynku pracy – mówi prof. Jacek Tomkiewicz, Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii ALK.

Program studiów obejmuje pełne spektrum tematów potrzebnych w branży finansowej w celu uzyskania przez studenta krytycznego spojrzenia i umiejętności prognozowania w czasach niestabilnego i niejednoznacznego środowiska. Naszą pasją jest kształcenie nowych pokoleń konkurencyjnych, kreatywnych i etycznych liderów świata biznesu i finansów – mówi dr Franjo Mlinarič, Kierownik studiów Master in Finanse and Accounting w naszej Akademii.

Finanse i rachunkowość studiuje w ALK łącznie około 700 studentów, z czego 300 osób na studiach magisterskich.  Uczelnia kształci łącznie 10 tys. studentów, z czego 1500 stanowią cudzoziemcy z 80 krajów.

LINK DO RANKINGU

Więcej o studiach Master in Finance & Accounting

Więcej o studiach finanse i rachunkowość

Czytaj także