Ranking Financial Times Master in Finance 2023 – finanse w Koźmińskim najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej

12.06.2023

Ranking „Financial Times” studiów magisterskich w obszarze finansów nie pozostawia wątpliwości, że w regionie Europy Środkowo-Wschodniej najlepiej kształci przyszłych finansistów Akademia Leona Koźmińskiego. Uczelnia po raz kolejny potwierdziła najwyższy poziom programu studiów z finansów, zajmując w tegorocznym rankingu Financial Times 32. miejsce na świecie i pierwsze w regionie. 

Zwycięzcą tegorocznego rankingu jest ESCP Business School w Paryżu, strategiczny partner Akademii Leona Koźmińskiego. Drugie miejsce zajmuje zeszłoroczny lider – HEC Paris. Cztery pierwsze pozycje zajmują uczelnie francuskie. W rankingu Financial Time znalazło się 55 najlepszych na świecie szkół biznesu, które najskuteczniej uczą finansistów na poziomie magisterskim. Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią z Polski i najwyższej notowaną z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Co ważne, ranking Financial Times powstaje w oparciu o dane przekazywane przez uczelnie oraz informacje dotyczące studiów, przekazywane przez absolwentów 3 lata po ich ukończeniu.

Miejsce wśród najlepszych programów na świecie jest zaszczytem oraz obowiązkiem dla całej społeczności ALK. Dzięki ciągłym wysiłkom na rzecz innowacji, poszanowaniu najwyższych wartości edukacyjnych oraz ścisłej współpracy z najlepszymi firmami oraz naszymi absolwentami, jesteśmy w stanie zapewnić wyjątkowe doświadczenie studenckie, oferować kompetencje gotowe na przyszłość i wspierać niesamowite globalne kariery przyszłych liderów biznesu.

– komentuje ranking Financial Times prof. NU Franjo Mlinarič, Kierownik studiów Master in Finance w Akademii Leona Koźmińskiego.

Studia Master in Finance w Akademii Leona Koźmińskiego mają najwyższą, wyróżniająca ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Partnerami biznesowymi kierunku są wiodące organizacje, takie jak Citibank, Accenture, KPMG, Santander oraz UN Global Compact. Dzięki współpracy z organizacjami profesjonalnymi: CFA Institute, ACCA, CAIA Association i GARP studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe uznawane na całym świecie. Instytucje te ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania. Studiujący mogą skorzystać z programu double degree i uzyskać dwa dyplomy – Koźmińskiego i jednej z uczelni partnerskich, odbywając część studiów za granicą. Atutem kierunku są też znakomici profesorowie i wykładowcy, wielu z dużym doświadczeniem praktycznym. 

Studia z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego są nie tylko uniwersalne i dają szansę na karierę na całym świecie, ale – z uwagi na niesłabnący popyt na obsługę finansową i doradztwo inwestycyjne – są odporne na zawirowania gospodarcze

– podkreśla prof. Jacek Tomkiewicz, Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii.

Finansiści po prestiżowych uczelniach świetnie radzą sobie na polskim, europejskim i światowym rynku pracy. Program studiów obejmuje pełne spektrum tematów potrzebnych w branży finansowej, pozwalających studentom uzyskać krytyczne spojrzenie i umiejętności prognozowania w czasach niestabilnego oraz niejednoznacznego środowiska. Naszą misją jest kształcenie nowych pokoleń konkurencyjnych, kreatywnych i etycznych liderów świata biznesu i finansów

– dodaje.

Zobacz ranking FT Masters in Management 2023

Czytaj także