Prawo w Koźmińskim wygrywa ranking „Rzeczpospolitej”

29.06.2022

Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego wygrywa 11 ranking „Rzeczpospolitej” wydziałów prawa w kategorii uczelni niepublicznych. W kategorii uczelni publicznych wygrał wydział prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Warto podkreślić, że ranking ten powstaje na podstawie oficjalnych danych raportowanych do systemu POL-on i informacji Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego, co gwarantuje mu niezależność i przejrzystość. Prawo w Koźmińskim uzyskało najwyższe oceny w kategorii potencjał naukowy, łącznie 10,5 pkt na 12 możliwych. W tej kategorii lepszy był tylko Uniwersytet Jagielloński z punktacją 10,9 pkt. 

W XI edycji rankingu „Rzeczpospolitej”, tak jak w poprzednich, liczą się trzy kategorie: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą. Maksymalna suma punktów w każdej kategorii wyniosła odpowiednio 12, 15 i 4 pkt. Akademia Leona Koźmińskiego uzyskała łącznie 19,4 pkt. Rok wcześniej ALK również była na pierwszym miejscu.

- Prawo w Koźmińskim to studia praktyczne, interdyscyplinarne i międzynarodowe, dające przygotowanie zarówno do pracy w biznesie, jak i do dalszej kariery w zawodach ściśle prawniczych – mówi dziekan Kolegium Prawa, prof. Bartłomiej Nowak. – Znaczna część zajęć prowadzona jest w formach interaktywnych w postaci: symulacji rozpraw sądowych, symulacji zakładania spółek, pleadingu w postępowaniu arbitrażowym, warsztatów mediacyjnych, negocjacyjnych i krasomówczych, fabularyzowanych prawniczych gier miejskich, warsztatów edukacyjnych w ramach programu Street Law, z wykorzystaniem VR w kryminalistyce. Po III roku studiów studenci mogą wybrać jeden z czterech modułów kierunkowych: doradztwo podatkowe, prawo w gospodarce, prawo nowoczesnych technologii lub prawo dowodowe i kryminalistyka. Studenci korzystają z wymiany z sukcesem uczestniczą w międzynarodowych konkursach prawniczych. Pierwsze praktyki odbywają w ramach Studenckiej Poradni Prawnej. 

Więcej informacji na temat Prawa w Koźmińskim już w najbliższą sobotę, 02.07.2022 podczas Dnia otwartego dla kandydatów na studia prawnicze. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o kierunku PRAWO

Więcej informacji o elitarnych studiach dwukierunkowych PRAWO I FINANSE

 

Czytaj także

Akademia Leona Koźmińskiego wśród najlepszych uczelni biznesowych na świecie w realizacji studiów podyplomowych i programów rozwojowych dla firm, według rankingów „Financial Times” Executive Education 2024
Dziennik „Financial Times” opublikował tegoroczne rankingi najlepszych uczelni biznesowych,...
Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Sp. J. partnerem merytorycznym dla studiów interdyscyplinarnych: Prawo w zarządzaniu biznesem oraz Prawo i zarządzanie w biznesie w Akademii Leona Koźmińskiego
Narastające wyzwania w obszarze budowania międzynarodowej konkurencyjności gospodarki stały...