Jego wkład w tworzenie programów i nauczanie bankowości i finansów w naszej uczelni są nieocenione. Profesor Baka na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci.
Pan Profesor dwukrotnie był prezesem Narodowego Banku Polskiego, uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, był jednym a głównych architektów polskiego systemu bankowego po 1989 roku. Autor licznych publikacji naukowych, zwłaszcza z zakresu gwarancji depozytów bankowych. Jako gubernator Banku Światowego w Polsce w drugiej połowie lat 80 miał realny wpływ na pomoc międzynarodową dla naszej gospodarki zmierzającej do wolnego rynku, potem został pełnomocnikiem rządu do spraw Reformy Gospodarczej.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Pogrzeb Profesora odbędzie się 17 marca 2021 r. o godz. 13.00 na Starych Powązkach w kościele Św. Karola Boromeusza.