Pożegnanie Profesora Bogdana Wawrzyniaka

19.02.2024

Szanowni Państwo,

Z żalem żegnamy wielkiego przyjaciela i długoletniego pracownika Akademii Leona Koźmińskiego, wybitnego Profesora Bogdana Wawrzyniaka.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały naukowiec, autor setek publikacji z dziedziny zarządzania przedsiębiorstwem, niezastąpiony, życzliwy kolega i mentor młodych uczonych. Był człowiekiem patrzącym w przyszłość. Jako kierownik naukowy, konsultant biznesowy, członek rad nadzorczych i doradca rządowy, wskazywał potrzebę nieustannego burzenia aktualnych, wygodnych paradygmatów i strategii by z odwagą tworzyć wizje lepszego jutra. To podejście opisał w ostatniej swojej wielkiej publikacji pt „Odnawianie przedsiębiorstwa: na spotkanie XXI wieku”, która stała się najczęściej cytowaną biblią powszechnych obecnie w biznesie pivotów.

Profesor Bogdan Wawrzyniak był obecny przy tworzeniu Akademii Leona Koźmińskiego. Przez lata pełnił funkcję Prorektora ds. Badań Naukowych i doradcy Rektora. Choroba wyłączyła go na lata z aktywności akademickiej, co boleśnie odczuwaliśmy.

Podczas mszy żałobnej 21 lutego 2024 roku (środa) o godzinie 11:00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, Warszawa-Pyry, przy ul. Puławskiej 434, po której nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy, pożegnamy prawdziwego przyjaciela, mądrego, dobrego, wrażliwego człowieka.

Rektor, Prezydent, Prezydent Honorowy oraz koleżanki i koledzy z uczelni.

Czytaj także