Nowy skład i pierwsze posiedzenie Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Biznesu

23.10.2023

Początek roku akademickiego to w Akademii Leona Koźmińskiego również pierwsze posiedzenie Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Biznesu. W tym roku swoją kadencję zakończył poprzedni skład, a prace rozpoczął zespół nowo powołanych doradców i doradczyń, reprezentujących świat biznesu i nauki.

Od samego początku istnienia Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Biznesu w jej kompetencjach leży przede wszystkim doradzanie Rektorowi w sprawach kierunku rozwoju uczelni, dostosowywania programów nauczania do potrzeb praktyki, rozwoju międzynarodowych kontraktów naukowych i dydaktycznych. Ten wyjątkowy zespół dzieli się praktycznym spojrzeniem na styk edukacji i biznesu oraz trendów w kształceniu. Członkami Rady są przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy. W roku akademickim 2023/24 rozpoczęła swoją pięcioletnią kadencję Rada w nowym składzie.

Rektorowi Akademii Leona Koźmińskiego doradzają obecnie:

• PROF. DR. ANDREAS ALTMANN - Rektor MCI The Entrepreneurial School, Profesor honorowy Uniwersytetu w Innsbrucku, założyciel i dyrektor zarządzający MCI International Education & Science, MCI International University i Trägerverein Management Zentrum Tirol.
  • PROF. FRANK BOURNOIS - Wiceprezydent i dziekan China Europe International Business School (CEIBS)
  • MAREK FORYŃSKI - Dyrektor Zarządzający Panattoni
  • DR ALICE GUILHON - Dziekan i Executive President SKEMA Business School
  • JOAO BRAS JORGE - Prezes Zarządu Banku Millennium S.A.
  • ANNA PAWLAK-KULIGA - Globalna dyrektor finansowa Ikea Retail
  • PROF. LEON LAULUSA - Dziekan i Executive President ESCP Business School
  • PROF. RAMON O’CALLAGHAN - Przewodniczący Międzynarodowej Rady Doradczej i były dziekan w Porto Business School
  • PROF. DR. DR. H.C. MULT. HERMANN SIMON - Założyciel i honorowy prezes Simon-Kucher, honorowy prezes Hermann Simon Business School
  • JAROSŁAW SROKA - Członek Zarządu Kulczyk Investments
  • ELŻBIETA ŚWIATOPEŁK–CZETWERTYŃSKA - Prezes Zarządu CitiBank
  • MACIEJ WITUCKI - Przewodniczący Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Biznesu, Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska, Prezydent Konfederacji Lewiatan

Otwarcie kadencji nowego składu Rady to jednocześnie moment podziękowania członkom i członkiniom wspierającym Akademię Leona Koźmińskiego w ostatnich latach.

Serdeczne podziękowania odebrali Jan Krzysztof Bielecki (były Prezes Rady Ministrów, Przewodniczący Rady Partnerów EY), Henryka Bochniarz (Prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych “Lewiatan”), Francois Colombie (Dyrektor Generalny Auchan Europa Centralna), Dimitry Ditchkovsky (Dyrektor Generalny i właściciel CJSC Milavitsa Group) oraz Piotr Freyberg (Prezes 3M Wrocław). Z Radą pozostali związani – na kolejną kadencję – Maciej Witucki, prof. Frank Bournuois oraz Joao Bras Jorge.

Czytaj także