„Bakcyla elektromobilności „złapałam” w trakcie uczestnictwa w projekcie porównującym TCO (total cost of ownership) pojazdu elektromobilnego ze spalinowym. W trakcie tego projektu, za zgodą firmy, rozpoczęłam pisanie pracy magisterskiej na zupełnie inny temat. Momentem, w którym zaczęłam się głębiej zastanawiać nad realiami elektromobilności w Polsce, były początkowe obawy odnośnie wyników badań oraz faktycznego udowodnienia nabywcom opłacalności kupna elektrycznego auta. Co ciekawe, po wstępnym zbadaniu tego rynku okazało się, że raporty branżowe poświęcone tematyce elektromobilności powstają głównie z perspektywy użytkownika, natomiast Polska literatura naukowa nie podejmuje tej problematyki. I tak powstał temat, którego inspiracją były własne zainteresowania (motoryzacja) oraz zwykła ciekawość. Konstruując badania, sama byłam ciekawa rezultatów, co mnie motywowało do wybrania metody jak najbardziej dokładnej, tak aby wyniki były wiarygodne” – powiedziała Pani Karolina i dodała: „Otrzymanie nagrody były dla mnie ogromnym zaskoczeniem, gdyż nie spodziewałam się takiego pozytywnego odzewu od grona naukowców, profesorów oceniających moją pracę, szczególnie, że pisanie sprawiło mi aż tyle przyjemności. Dziękuję Pani dr Jolancie Tkaczyk, która wzięła mnie pod swoje skrzydła i umożliwiła napisanie pracy magisterskiej na ten ciekawy temat”.
Więcej na temat konkursu: TUTAJ