Lwy Koźmińskiego 2023 wręczone!

10.10.2023

W dniu 9 października br. miała miejsce jubileuszowa inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Była to niezwykła uroczystość w ramach obchodów 30-lecia Akademii Leona Koźmińskiego, podczas której Prof. ALK dr hab. Witold T. Bielecki, Prezydent naszej Akademii oraz Przewodniczący Kapituły Konkursu wręczył statuetki laureatom i tym samym zwieńczył tegoroczną edycję konkursu "Lwy Koźmińskiego".

Konkurs "Lwy Koźmińskiego" to inicjatywa prowadzona od 18 lat pod pieczą Klubu Absolwentów Koźmińskiego. Co roku, spośród niemal 70 000 społeczności absolwenckiej, wyłaniani są Absolwenci i Absolwentki, odznaczający się spektakularną karierą zawodową, która może służyć za wzór młodszym pokoleniom.

W tym roku statuetkę otrzymali:

Administracja publiczna

Pan Mariusz Frankowski – Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Absolwent Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych działa w imieniu Zarządu Województwa. Jako Instytucja Pośrednicząca, zarządzana przez Pana Mateusza Frankowskiego, rozdysponowała dotychczas ponad 16 mld zł dofinansowania z Unii Europejskiej na działania samorządowe, biznesowe, naukowe, kulturalne, edukacyjne i społeczne dla Mazowsza. To ponad 11 tys. projektów, których efekty widoczne są w przestrzeni publicznej, w urzędach, szpitalach, szkołach, instytucjach kultury i wielu innych miejscach. Pan Mateusz stawia na współpracę w regionie oraz doskonalenie organizacji z partnerami krajowymi i zagranicznymi.

Pan prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak – Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego, Absolwent MBA dla kadry medycznej w Akademii Leona Koźmińskiego

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy to szpital na Pradze Południe w Warszawie. Placówka jest centralnym ośrodkiem klinicznym, dydaktycznym, konsultacyjnym i naukowo-badawczym dla wojskowej służby zdrowia. Prof. Grzegorz Gielerak nie tylko kieruje placówką, ale angażuje się w kształcenie, wsparcie i doradztwo dla wiodących stowarzyszeń oraz instytucji medycznych, ochrony zdrowia, kardiologii. Jest autorem ponad 200 prac naukowych, kierownikiem dziesiątek projektów badawczych i wdrożeniowych oraz laureatem wielu nagród za osiągnięcia w działalności organizacyjnej, zarządczej oraz w dziedzinie innowacji.

Przedsiębiorca

Pan Sławomir Kubiczek – Prezes Zarządu FRIZO, Absolwent Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego

Frizo to firma znajdująca się w czołówce polskich firm ze zdywersyfikowanym portfelem projektów z zakresu chłodnictwa przemysłowego, izolacji termicznych, instalacji grzewczych oraz wentylacji i klimatyzacji. Pan Sławomir Kubiczek zbudował firmę FRIZO „od zera” i poprowadził ją do osiągnięcia 100 mln przychodów w pięć lat. Firma została wyróżniona m.in. za dynamikę rozwoju. Dzięki doświadczeniu gromadzonemu przez blisko trzy dekady, a także odwadze w działaniu i nieustannemu podnoszeniu kompetencji, Pan Prezes zbudował wyjątkową kulturę organizacyjną a przede wszystkim firmę, która każdego dnia stawia czoła ambitnym wyzwaniom na arenie ogólnopolskiej, gwarantując przy tym najwyższą jakość realizacji.

Pani Anna Szulżyk-Maciąg – Dyrektor Generalna Pol-Skone Sp.z o.o., Absolwentka Koźmiński MBA w Finansach w Akademii Leona Koźmińskiego

Pol-skone to firma założona w 1990 roku i jedna z największych oraz najdynamiczniej rozwijających się spółek w branży stolarki budowlanej. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki konsekwencji w realizacji przyjęte strategii. Obecnie firma zatrudnia ponad 800 osób i dysponuje 4 w pełni skomputeryzowanymi zakładami produkcyjnymi. Firma na bieżąco wdraża nowości produktowe i buduje silną markę kojarzącą się z solidnością, nowoczesnością oraz innowacyjnością technologiczną. Sukcesem Pani Szulżyk-Maciąg jest m.in. zakup i wdrożenie najnowocześniejszych w Europie linii do produkcji drzwi płaskich firmy IMA wraz z robotyzacją i automatyzacją.

Menedżer

Pan Olgierd Cieślik – Prezes Zarządu Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Absolwent MBA dla Finansistów w Akademii Leona Koźmińskiego

Totalizator Sportowy to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek. Działa nieprzerwanie od niemal 70 lat. Totalizator Sportowy jest jednocześnie spółką technologiczną, która nieustannie się rozwija i poszukuje nowatorskich rozwiązań oraz jednym z filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Firma zarządzana przez Pana Olgierda Cieślika z powodzeniem weszła na rynek e-commerce. Digitalizacja była największą transformacją technologiczną w historii spółki, a sukces wprowadzonych zmian został odzwierciedlony w wynikach spółki, które z każdym rokiem są rekordowe.

Pan Tomasz Rogacz – Dyrektor Generalny McDonald’s Polska, Absolwent Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego

Firma McDonald’s Polska rozpoczęła działalność ponad 30 lat temu, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie to ponad 500 miejsc i zatrudnienie na poziomie 30 000 osób. Pan Tomasz Rogacz związany jest z firmą od 22 lat. Sukcesy zawodowe odnosił nie tylko w Polsce, ale również na rynkach w Serbii, Czechach i na Słowacji. Pod jego kierownictwem restauracje osiągnęły rekordowe wyniki sprzedaży i przeszły przez proces modernizacji. W obecnej roli kieruje rozwojem firmy w Polsce, stawiając na relacje z gośćmi, partnerami biznesowymi oraz dostawcami. Jako menedżer podkreśla, że „zespoły, z którymi się żegnał, były zawsze lepsze”.

Pani Agnieszka Świerszcz – Prezes Zarządu DHL Parcel Polska, Absolwentka studiów podyplomowych Coaching profesjonalny

DHL Parcel to część Grupy DHL – największej organizacji logistycznej na świecie. To wiodąca firma polskiego rynku przesyłek krajowych, ale też globalny parter logistyczny i prekursor innowacyjnych rozwiązań e-commerce. Pani Agnieszka Świerszcz związana jest ze spółką od ponad 20 lat. Zajmując kolejne funkcje, tworzyła i wdrażała innowacyjne projekty. W centrum jej zainteresowania zawsze pozostawały nowe technologie oraz praca z ludźmi. Z sukcesami przeprowadziła firmę przez transformację z segmentu B2B na B2B oraz B2C, co przełożyło się na podwojenie przychodów w ciągu trzech lat. Spółka to jednocześnie utytułowany pracodawca, „great Place to work”.

Pan Tadeusz Woszczyński - General Manager CEE oraz Country Manager – Poland, Austria, Czechia, Slovakia & Baltics w Hitachi Europe, Absolwent Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego

Hitachi Europe jest czołowym dostawcą rozwiązań IT do polskiego sektora bankowego. Działalność Hitachi to m.in. dostarczanie rozwiązań regulacyjnych, infrastruktury IT oraz usług cybersecurity. Ogromnym sukcesem zawodowym Pana Tadeusza Woszczyńskiego jest rozwiązanie problemu trwałego nośnika informacji w Polsce. Wraz z zespołem opracował koncepcję odpowiadającą na wyzwanie niezmienności i nieusuwalności publikowanych dokumentów. Dziś z rozwiązania korzysta ponad 85% rynku finansowego w Polsce oraz inne sektory, a zarządzana przez Pana Tomasz firma jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych dostawców dla sektora bankowego w kraju.

Prawnik

Pan Jakub Kubacki – Dyrektor Działu Prawnego i Compliance, Członek Zarządu XTB S.A. z siedzibą w Polsce oraz Licencjonowany Dyrektor, Członek Zarządu XTB Mena z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Absolwent studiów prawniczych w Akademii Leona Koźmińskiego

Grupa kapitałowa spółki XTB S.A. jest międzynarodowym dostawcą produktów, usług i rozwiązań technologicznych w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. Grupa została założona w 2004 r. w Polsce i od tej pory dynamicznie się rozwija, ciesząc się uznaniem za innowacyjność oraz jakość oferowanych produktów, usług i technologii. Pan Jakub Kubacki wziął udział w projekcie polegającym na opracowaniu prawnie innowacyjnej oferty akcji ułamkowych, która w swojej formule – opartej na powiernictwie – stanowi nie tylko nowość w Polsce, ale także w całej Europie. Dzięki temu rozwiązaniu firma buduje dalszą przewagę konkurencyjną na rynku, przyciągając nowych inwestorów i rozwijając pozycję lidera w branży.

 

Wszystkim tegorocznym wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje i życzmy kolejnych sukcesów zawodowych! Dziękujemy za tworzenie wspaniałej Społeczności i godne reprezentowanie Akademii Leona Koźmińskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z laureatami poprzednich edycji konkursu.

Fot: prof. ALK dr hab. Witold T. Bielecki wręcza statuetki laureatom: od lewej Pan Mariusz Frankowski, Pan prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, Pan Sławomir Kubiczek, Pani Anna Szulżyk-Maciąg, W imieniu Pana Olgierda Cieślika nagrodę odbiera Pani Aida Bella, Pan Tomasz Rogacz, Pani Agnieszka Świerszcz, Pan Tadeusz Woszczyński, Pan Jakub Kubacki.

Czytaj także