Koźmiński ponownie na podium, czyli Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023

29.06.2023

Ogłoszony 29 czerwca ranking polskich szkół wyższych potwierdza najwyższą pozycję Akademii Leona Koźmińskiego wśród uczelni niepublicznych. Koźmiński zwycięża 24 raz z rzędu, a więc od pierwszej edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw.

Tegoroczny Ranking Perspektyw to pierwsze zestawienie opublikowane z uwzględnieniem wyników ewaluacji jakości działalności naukowej uczelni za lata 2017-2021. Nie zmieniło to zasadniczo układu rankingowych tabel, choć niektóre grupy uczelni, np. ekonomiczne, wypadły nieco gorzej niż w edycjach poprzednich.

W tym roku Akademia Leona Koźmińskiego to nie tylko najlepsza uczelnia niepubliczna. Zdobywa również najwyższe miejsce w kraju dla kierunku zarządzanie (Ranking Zarządzanie 2023) oraz drugie miejsce wśród uczelni ekonomicznych (Ranking wg typów uczelni - Uczelnie ekonomiczne). Uczelnia kolejny raz udowadnia, że na najwyższą jakość kształcenia wpływa nowoczesne podejście oraz obecność na rynku międzynarodowym. Koźmiński posiada komplet międzynarodowych akredytacji (EQUIS, AACSB i AMBA) i jest liderem w przyciąganiu studentów z całego świata.

Pierwsze miejsce w Rankingu szkół niepublicznych w Polsce to zasługa całej naszej społeczności - wszystkich wykładowców, pracowników, studentów, partnerów biznesowych. Kariery naszych absolwentów potwierdzają jakość kształcenia w ALK. To jednak zobowiązuje nas do nieustannego podnoszenia poprzeczki i wyznaczania nowych standardów – mówi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor ALK.

Wśród kryteriów oceny uczelni przez Perspektywy znajduje się prestiż, zarobki absolwentów, potencjał naukowy, innowacyjność, efektywność naukowa, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie ujęte w liście niemal 30 wskaźników. 

 W ranking Perspektyw wpisana jest wizja uczelni idealnej – model, który co roku Kapituła dopasowuje do zmieniającej się rzeczywistości. Badania na światowym poziomie i aktywny udział w globalnym naukowym networkingu, doskonała kadra, wysoki poziom dydaktyki i umiędzynarodowienia, współpraca z biznesem, troska o realizację społecznej misji uczelni, zapewnienie dobrych perspektyw zatrudnienia absolwentów – tego oczekują od uczelni jej studenci i absolwenci, a także jej partnerzy i otoczenie społeczno-gospodarcze. – podkreśla Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji Perspektywy, twórca polskich rankingów edukacyjnych.

Pełny Ranking Perspektyw znajduje się TUTAJ.

Gratulujemy wszystkim uczelniom ujętym w tegorocznym rankingu!

Czytaj także