Koźmiński najlepszą szkołą biznesu w regionie

05.12.2022

Akademia Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej – wynika z opublikowanego 5 grudnia 2022 przez „Financial Times” Rankingu Europejskich Szkół Biznesu. W całym zestawieniu stu czołowych uczelni z Europy Koźmiński jest na 52. miejscu, a w programie realizowanym wspólnie z ESCP Business School zajmuje wysoką 3 pozycję.

– Kolejny awans naszej uczelni w tym prestiżowym zestawieniu to powód do dumy z naszych absolwentów. Ich sukcesy przekładają się na to, jak nas ocenia środowisko nauki, pracodawcy i dziennikarze – mówi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor ALK.

„FT” tworzy rankingi uczelni ekonomicznych z całego świata na podstawie ankiet rozsyłanych do absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej. Na podstawie ich odpowiedzi w ciągu roku ukazują się rankingi cząstkowe poszczególnych kierunków studiów, a w grudniu ogólne zestawienie najlepszych szkół z Europy W rankingu Executive MBA nasza uczelnia uplasowała się na 24. miejscu w Europie, a w edukacji menedżerskiej na 40. miejscu, będąc jednocześnie na pozycji lidera w regionie.

Absolwenci kierunku Executive MBA Koźmińskiego pochwalili się, że ich płaca w ciągu 3 lat wzrosła o 79 proc. i był to jeden z największych awansów płacowych odnotowanych wśród wszystkich absolwentów europejskich uczelni biznesowych.

Francuska ESCP Business School zbudowała swoją ofertę edukacyjna w oparciu o partnerstwa z 4 uczelniami z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i z Polski, gdzie oferuje wspólny program z naszą uczelnią. Ten transeuropejski program przynosi dobre rezultaty, stąd ESCP znalazła się na podium, zajmując 3 miejsce po  HEC Paris i London Business School. 

W rankingu „FT” Europę Środkowo-Wschodnią reprezentują tylko trzy uczelnie – Koźmiński (52 miejsce i awans z 54. miejsca rok wcześniej), Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Pradze (62.miejsce) i Wydział Ekonomii i Biznesu słoweńskiego Uniwersytetu w Lublanie (69.miejsce).

Koźmiński jest obecny w rankingach „Financial Times” od 14 lat. Dzięki temu stał się najbardziej rozpoznawalną polską uczelnią biznesową za granicą. Za wybitne osiągnięcia w umiędzynarodowieniu Rektor uczelni był kilkukrotnie nagradzany. Studenci i absolwenci pochodzący z ponad 70 różnych krajów nie tylko odnoszą sukcesy zawodowe gdziekolwiek pracują, ale są też ambasadorami Polski, Warszawy i swojej uczelni. 

Nasza uczelnia, założona w 1993 roku, od początku istnienia prowadzi studia angielskojęzyczne równolegle do programów wykładanych po polsku. Pomimo kryzysu ekonomicznego i toczącej się za polską granicą wojny w Ukrainie tegoroczna rekrutacja była rekordowa. Uczelnia przyjęła 2800 nowych słuchaczy. Obecnie kształci się tu 12 tys. studentów. Koźmiński ma umowy partnerskie z ponad 200 uczelniami na całym świecie. Związani z nią naukowcy prowadzą projekty międzynarodowe z kolegami z Harvardu czy MIT. Wszystko to jest możliwe dzięki dbałości o wysoką jakość badań i kształcenia, które zapewnia utalentowana kadra naukowo-dydaktyczna, i co potwierdzają posiadane akredytacje AACSB, EQUIS i AMBA. Uczelnia jest też liderem wdrażania rozwiązań z zakresu etyki i zrównoważonego rozwoju oraz nowych technologii cyfrowych. Jednak jako najważniejszy powód wyboru studiów w Koźmińskim obecni studenci podają panującą tu wyjątkową atmosferę sprzyjającą rozwijaniu przedsiębiorczości i własnych, oryginalnych zainteresowań.

Link do rankingu "FT" - European Business Schools  

Czytaj także