Innowacyjny kurs Idea Lab Low-Code na studiach Management and Artificial Intelligence w Akademii Leona Koźmińskiego

06.05.2024

Połączenie nauki z praktyczną perspektywą to niezwykle mocna strona programów studiów realizowanych w Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku wyjątkową możliwość edukacyjną – w ramach pilotażowego programu – zyskali studenci i studentki drugiego roku anglojęzycznych studiów magisterskich Management and Artificial Intelligence.

Idea Lab low-code to intensywny program realizowany w trakcie studiów, zapewniający wprowadzenie do rewolucyjnej dziedziny technologii low-code, usprawniającej rozwój oprogramowania i umożliwiającej użytkownikom o minimalnym doświadczeniu programistycznym tworzenie w pełni funkcjonalnych aplikacji.

Bardzo nas cieszy możliwość zaproponowania studentom i studentkom drugiego roku anglojęzycznych studiów magisterskich Management and Artificial Intelligence programu Idea Lab Low-Code – podkreśla prof. Aleksandra Przegalińska, Prorektorka ds. Współpracy z zagranicą oraz opiekunka merytoryczna studiów Management and Artificial Intelligence. Ten innowacyjny kurs, zaprojektowany przez współpracujących z nami ekspertów firmy C&F, oznacza nie tylko ważną obecnie wiedzę, ale przede wszystkim konkretne umiejętności, niezwykle wartościowe na dzisiejszym rynku pracy. 

Podczas kursu Idea Lab low-code, studenci i studentki otrzymają wprowadzenie do technologii low-code, która staje się coraz bardziej powszechna w dziedzinie rozwoju oprogramowania. Dzięki tej metodzie, nawet osoby bez dużego doświadczenia programistycznego mogą tworzyć zaawansowane aplikacje. W ramach kursu, uczestnicy i uczestniczki zdobędą wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne doświadczenie w budowaniu aplikacji przy użyciu platformy OutSystems, uznawanej za lidera w obszarze low-code przez renomowane agencje badawcze, takie jak Gartner czy Forrester. Niezwykle istotnym elementem programu jest bliska współpraca z ekspertami z C&F, w tym z Manojem Nairem, Dyrektorem ds. transformacji cyfrowej oraz Michałem Witkiem, Architektem rozwiązań i ewangelistą low-code. Dzięki temu studenci będą mieli możliwość korzystania z praktycznej wiedzy i doświadczenia, które przekłada się na realne wyzwania biznesowe. C&F to firma dostarczająca globalne rozwiązania IT, przekształcając złożone wyzwania danych w możliwości wzrostu biznesowego, ze szczególnym uwzględnieniem branży life science. Dzięki współpracy z C&F, studenci I studentki drugiego roku anglojęzycznych studiów magisterskich Management and Artificial Intelligence zyskają bezcenne doświadczenie z „pierwszej ręki”. Kursy zakończy się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego biegłość w tej transformacyjnej metodzie rozwoju technologicznego. 

Możliwość zainspirowania studentek i studentów jest dla nas niezwykle ważna – podkreśla Manoj Nair, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w C&F. Taka współpraca umożliwia nam nie tylko podzielenie się wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi liderami, ale także wspieranie rozwoju ich umiejętności technicznych w obszarze low-code. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej inicjatywie studenci i studentki zdobędą bezcenne praktyczne doświadczenie, które pomoże im odnosić sukcesy w przyszłej karierze zawodowej. Możliwe również, że wpłynie to pozytywnie na ich nadchodzące decyzje zawodowe. 

Czytaj także

Akademia Leona Koźmińskiego wśród najlepszych uczelni biznesowych na świecie w realizacji studiów podyplomowych i programów rozwojowych dla firm, według rankingów „Financial Times” Executive Education 2024
Dziennik „Financial Times” opublikował tegoroczne rankingi najlepszych uczelni biznesowych,...
Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Sp. J. partnerem merytorycznym dla studiów interdyscyplinarnych: Prawo w zarządzaniu biznesem oraz Prawo i zarządzanie w biznesie w Akademii Leona Koźmińskiego
Narastające wyzwania w obszarze budowania międzynarodowej konkurencyjności gospodarki stały...