I Mistrzostwa ALK w Piłkarzykach już za nami!

06.06.2023

15 - 16 maja z okazji 30-lecia na naszej uczelni odbyły się I Mistrzostwa ALK w Piłkarzykach.

W wydarzeniu organizowanym przez Centrum Sportu ALK i SKN Kreatywni Society wzięło udział ponad 20 drużyn dwuosobowych. Przed turniejem odbyły się treningi przygotowawcze pod okiem doświadczonych zawodników. Za zdobycie miejsca na podium nasi studenci mogli zaliczyć 5 godzin WF, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali puchar. Rywalizacja była zacięta!

I Mistrzostwa ALK w Piłkarzykach wygrali:

  • François Prat-Carrabin
  • Janek Kurczewski

Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem, na wydarzeniu poza studentami pojawili się prof. ALK dr hab. Witold T. Bielecki - Prezydent ALK - Przewodniczący Rady Powierniczej i Patrycja Hobler-Micherska - Koordynator ds. komunikacji, innowacji i organizacji studenckich.

Cieszę się, bo udało się nam [organizatorom] stworzyć konkretną wartość. Była to inicjatywa studencka kliku bardzo aktywnych osób. Chcieliśmy świętować 30-lecie ALK w orginalny sposób. Okazało się, że nie tylko studenci lubią piłkarzyki (ponad 100 studentek i studentów uczestniczyło w wydarzeniu przez dwa dni), ale też pracownicy administracji i wykładowcy wykazywali zainteresowanie sportową inicjatywą. Już po Mistrzostwach dostawałem wiadomości typu: za rok też chcemy wziąć udział. Uspokajam: Wszystkie znaki sugerują, że w przyszłym roku też zorganizujemy turniej." – mówi Kosma Kulczycki, vice-prezes SKN Kreatywni Society, student 2 roku, BACHELOR IN MANAGEMENT AND ARTIFICIAL INTELLIGENCE

Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje tego wydarzenia!

Czytaj także