Historyczny sukces drużyn z ALK na Akademickich Mistrzostwach Polski w Debatach Oksfordzkich 2023

04.06.2023

20 - 21 maja 2023 w Krakowie drużyny z ALK odniosły wielki sukces na VII edycji AMPDO!

Czym jest AMPDO?

"Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich to ogólnopolski projekt naukowo-edukacyjny, który stawia na rozwój wystąpień publicznych, umiejętności retorycznych, argumentacji oraz krytycznego myślenia." – źródło: https://ampdo.pl

Najlepsze drużyny debatanckie z całej Polski, w tym reprezentacja z ALK, przyjechały do stolicy Małopolski, by wziąć udział w turnieju.

W debatach uczestniczyły dwie drużyny z naszej uczelni.

Drużyna I, której udało się dostać do ćwierćfinału: 

  • Ula Cukrowska, 
  • Hubert Hałas, 
  • Szymon Sienkiewicz, 
  • Jan Szewczyk.

Drużyna II, która awansowała do 1/8 finału

  • Dominika Visan, 
  • Julia Dawidowska,
  • Benedykt Kurtyka,
  • Kosma Kulczycki. 

 

"Jak na debiut na tak poważnych zawodach poszło nam super. Przeciwnicy byli mocni, ale mam poczucie, że jesteśmy w stanie osiągnąć ich poziom w przyszły roku. Wrócimy po więcej!" – mówi Jan Szewczyk, jeden z ćwierćfinalistów, Psychologia w zarządzaniu, 3 rok.

"Jestem bardzo dumny z mojej drużyny, startowaliśmy po raz pierwszy w życiu w tego typu zawodach i odnieśliśmy wielki sukces dochodząc do 1/8 finału Akademickich Mistrzostw Polski w Debatach Oksfordzkich. Było dużo emocji, dużo stresu i bardzo dużo pracy, ale udało nam się zajść wysoko i to się liczy. Debaty uczą budowania racjonalnych argumentów, logicznego i szybkiego myślenia a także przemawiania publicznego. Wraz z drużyną już teraz postanowiliśmy, że chcielibyśmy pojechać tam jeszcze raz w przyszłym roku, ponieważ oprócz nauki udział w zawodach daje nam dużo radości!" – podzielił się z nami Benedykt Kurtyka, członek drugiej drużyny, Financial Management, 2 rok.

Po udanym udziale w Mistrzostwach przedstawiciele obydwu drużyn spotkali się z Jego Magnificencją Rektorem naszej uczelni, prof. Grzegorzem Mazurkiem, aby porozmawiać o przyszłości debat w ALK. Spotkanie było bardzo owocne i dzięki niemu wiemy, że debaty powrócą w przyszłym roku akademickim.

Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników i nie możemy doczekać się Waszych kolejnych sukcesów!

Źródło zdjęcia grupowego z AMPDO: LINK

Czytaj także