Finanse w Koźmińskim ponownie najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej według rankingu „Financial Times” Masters in Finance 2024

17.06.2024

Akademia Leona Koźmińskiego ponownie zaznacza swoją obecność w prestiżowym rankingu Masters in Finance, przygotowanym przez „Financial Times”. Uczelnia utrzymuje silną pozycję w pięćdziesiątce najlepszych uczelni na świecie oraz najlepszej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Ranking „Financial Times” studiów magisterskich w obszarze finansów nie pozostawia wątpliwości, że w regionie Europy Środkowo-Wschodniej to Akademia Leona Koźmińskiego najlepiej kształci przyszłych finansistów. Uczelnia potwierdza najwyższy poziom swojego programu, zajmując w tegorocznym rankingu „Financial Times” pierwsze miejsce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz 44. na świecie.

W opublikowanym przez „Financial Times” rankingu znalazło się 65 najlepszych światowych szkół biznesu specjalizujących się w kształceniu magistrów finansów. Liderem tegorocznego rankingu Masters in Finance jest ESCP Business School w Paryżu, strategiczny partner Akademii Leona Koźmińskiego. Co istotne, ranking powstaje na podstawie danych dostarczanych przez same uczelnie oraz informacji od absolwentów, które są zbierane trzy lata po zakończeniu studiów.

Utrzymanie miejsca w pięćdziesiątce najlepszych uczelni na świecie w zakresie studiów magisterskich w obszarze finansów jest powodem do dumy, ale również efektem naszego zaangażowania i ciągłego dążenia do doskonałości, podkreśla dr Grygorii Kravchenko, kierownik programu Master in Finance and Accounting w Akademii Leona Koźmińskiego. Miejsce wśród najlepszych potwierdza, że nasze programy edukacyjne i metody nauczania są na światowym poziomie.

Wysoko notowany przez „Financial Times” program Master in Finance and Accounting prowadzony przez Akademię Leona Koźmińskiego otrzymał najwyższą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Partnerami biznesowymi kierunku są wiodące organizacje, takie jak Citibank, Accenture, KPMG, Santander oraz UN Global Compact. Dzięki współpracy z organizacjami profesjonalnymi: CFA Institute, ACCA, CAIA Association i GARP, studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe, uznawane na całym świecie. Instytucje te ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania. Studiujący mogą skorzystać z programu double degree i uzyskać dwa dyplomy – Koźmińskiego i jednej z uczelni partnerskich, odbywając część studiów za granicą. Atutem kierunku są też znakomici profesorowie i wykładowcy, wielu z dużym doświadczeniem praktycznym.

Studia z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego są nie tylko uniwersalne i dają szansę na karierę na całym świecie, ale – z uwagi na niesłabnący popyt na obsługę finansową i doradztwo inwestycyjne – są odporne na zawirowania gospodarcze, podkreśla prof. Jacek Tomkiewicz, Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii. Dzięki innowacyjnym metodom nauczania i ciągłemu rozwijaniu programu nasze absolwentki i absolwenci są bardzo dobrze przygotowani do skutecznego działania w dynamicznie zmieniającym się świecie finansów.

Ranking Masters in Finance publikowany przez „Financial Times” jest uznawany za jedno z najbardziej prestiżowych źródeł informacji w dziedzinie edukacji biznesowej na świecie, oceniających programy magisterskie pod kątem jakości, innowacyjności i wpływu na karierę absolwentów.

Więcej informacji oraz pełny ranking dostępne na stronie „Financial Times"

Link do studiów magisterskich finanse i rachunkowość w j. angielskim – Master in Finance and Accounting

Link do studiów magisterskich finanse i rachunkowość w j. polskim

Czytaj także