Finanse i Rachunkowość z ponowną akredytacją ACCA (Association of Chartered Certified Accountants)

01.09.2023

Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała ponowną akredytację ACCA dla kierunku Finanse i Rachunkowość, obejmującą studia I (licencjackie) i II stopnia (magisterskie), jak również program licencjackich studiów prowadzonych w jęz. angielskim (Bachelor in Finance and Accounting). Dzięki akredytacji studenci uczelni mają możliwość uzyskania zwolnień z części egzaminów ACCA już w trakcie studiów, co znacznie przyśpiesza drogę do członkostwa w ACCA.

 Akademia Leona Koźmińskiego jako jedna z niewielu uczelni w Polsce może pochwalić się pełnym zakresem akredytacji ACCAMałgorzata Kucharczyk, Koordynatorka ds. profesjonalnych akredytacji z zakresu rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego. Dzięki akredytacji absolwenci kierunku finanse i rachunkowość mają możliwość zdobycia zwolnień z części egzaminów ACCA. To sprawia, że mogą szybciej rozpocząć proces zdobycia kwalifikacji zawodowej ACCA i stać się członkiem tej prestiżowej, międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania w ponad 1780 krajach na świecie.

 Dla studentów Finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego – zarówno w języku polskim, jak i angielskim – oznacza to szereg korzyści.  Każdy absolwent akredytowanego programu, który ukończy studia w latach 2026-2030 będzie uprawniony do zwolnienia z wybranych egzaminów w przypadku dalszej realizacji certyfikacji w zakresie kompetencji potwierdzanych przez ACCA. Dotyczy to przynajmniej czterech obszarów egzaminacyjnych: biznes i technologia, rachunkowość zarządcza, rachunkowość finansowa oraz prawo korporacyjne i gospodarcze. 

Akredytacja ACCA jest przyznawana tylko tym uczelniom, których programy i egzaminy spełniają wysokie wymagania stawiane przez tę organizację – podkreśla prof. hab. Jacek Tomkiewicz, Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii. Osoby uczęszczające na akredytowane przez ACCA studia licencjackie i magisterskie mają niepowtarzalną możliwość szybszego uzyskania kwalifikacji, oszczędzając przy tym nie tylko czas, ale również środki.

 Akredytacja ACCA to ważny atut dla programów studiów związanych z finansami. Certyfikująca organizacja ma ponad 100-letnią historię i zrzesza dziś ponad 200 000 członków oraz niemal 500 000 studentów z całego świata, a jej misję stanowi kształtowanie przyszłych liderów świata finansów, dzielenie się specjalistyczną wiedzą, promowanie wysokich standardów zawodowych, etycznych i zarządczych oraz wspieranie interesu publicznego. 

 

Czytaj także