Finał konkursu Econverse 2023 pod patronatem Akademii Leona Koźmińskiego

08.06.2023

Econverse 2023, czyli największe w Polsce wydarzenie startupowe dla młodzieży, tworzone przez studentów zagranicznych (LSE, Oxford, NYU) i polskich uczelni (ALK, SGH, UAM). Wszystkich łączy misja zrewolucjonizowania polskiej edukacji biznesowej oraz wsparcia zdolnej młodzieży w rozwoju umiejętności oraz pomysłów na biznes. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Akademii Leona Koźmińskiego.

Główne założenia Econverse to wyrównywanie szans, innowacyjna formuła oraz działanie w duchu "młodzi dla młodych". Uczestnicy Econverse, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania, startują z tego samego poziomu. Poznają swój zespół w ramach procesu rekrutacji, co pozwala im stworzyć zupełnie nowe relacje, które przekładają się na przyjaźnie na całe życie, a także nowe projekty. Wspólnie biorą udział w swego rodzaju grze biznesowej. Przechodzą warsztaty sektorowe oraz z kluczowych umiejętności biznesowych. Rozwijają swoje pomysły podczas dwóch dni w Google Campus, pod czujnym okiem Mentorów. Podczas wielkiego finału najlepsze drużyny prezentują swoje rozwiązania przed jury oraz publicznością.

W imieniu Akademii Leona Koźmińskiego, Paulina Łukaszuk - Dyrektor ds. Komunikacji wręczyła nagrodę specjalną zespołowi, który otrzymał najwięcej głosów publiczności. Zwycięzcą okazał się projekt Gastrofaze - innowacyjna aplikacja, która skanuje zawartość lodówki i podpowiada, jak ją wykorzystać. Wszystko w celu zminimalizowania marnowania jedzenia oraz wsparcia tych, którzy mają mało czasu, a zależy im na przygotowaniu zbilansowanych posiłków z dostępnych produktów.

 

Czytaj także