Studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego ponownie wśród 100 najlepszych na świecie, według brytyjskiego dziennika „Financial Times”.
62. miejsce na świecie, pierwsze w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz bezkonkurencyjne w Polsce zajmują studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego. To kolejny, ogromny sukces międzynarodowy polskiej uczelni, która od przeszło trzech dekad kształci liderów. Koźmiński plasuje się w pierwszej lidze, obok renomowanych uczelni, takich jak duńska Copenhagen Business School (58. miejsce), austriacka WU Vienna (60.), brytyjski Cornell University (64.), niemiecki Mannheim Business School (68.), francuska Audencia (89.) czy hiszpańska Eada Business School Barcelona (99.).
Ranking „Financial Times EMBA 2024” obejmuje programy prowadzone przez najlepsze szkoły biznesu z całego świata, które posiadają odpowiednie akredytacje, międzynarodowy charakter programu, ale też mogą pochwalić się zaangażowaniem w obszarze ESG, liczbą publikacji naukowych oraz sukcesami zawodowymi absolwentów. Warto zauważyć rosnącą liczbę szkół z USA oraz Azji, szczególnie z Chin i Korei Południowej, co czyni ranking z roku na rok coraz bardziej globalnym. Redakcja „Finacial Times” przygotowuje rankingi na podstawie oficjalnych danych uczelni oraz ankiet absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej. Ponownie Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią z Polski, wymienioną wśród najlepszych z całego świata.
Ranking programów Executive MBA to kolejny dowód na najwyższą jakość kształcenia w Akademii Leona Koźmińskiego. Kilka miesięcy wcześniej uczelnia znalazła się wysoko w rankingach szkół biznesowych oferujących otwarte i zamknięte programy rozwojowe, potwierdzając tym samym, że jest najlepszym wyborem w procesie ciągłego uczenia, rozwoju kariery i kompetencji – zarówno w kontekście instytucjonalnym, jak i indywidualnym.
Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego to najstarszy program tego typu w Polsce, działający nieprzerwanie od 1989 roku (został powołany jeszcze przed powstaniem uczelni). Obecnie studia rozpoczęli słuchacze 67. edycji. Program cały czas się rozwija zgodnie z najnowszymi trendami i wytycznymi instytucji akredytujących, takich jak AMBA. Od kilku lat studenci uczestniczą w tygodniowych zajęciach na uczelni partnerskiej ESCP Business School. Mają również możliwość wzięcia udziału w zajęciach w innych uczelniach biznesowych tworzących Executive MBA Consortium.
Studia Executive MBA kładą nacisk na praktyczne kształcenie i wykorzystanie nowych technologii, nie zapominając przy tym o wartościach. Program dopasowujemy do zmieniającego się świata. Obok solidnej wiedzy, odzwierciedlanej w studiach przypadków, staramy się inspirować słuchaczy, pokazując, jak skutecznie zarządzać i działać, pamiętając o świecie, społeczeństwie i o sobie samych – mówi dr Sylwia Hałas-Dej, Dziekan Kozminski Executive Business School.
W rankingu „Finacial Times” znalazł się również program EMBA oferowany przez ESCP Business School we współpracy z sześcioma europejskimi uczelniami, w tym z Akademią Leona Koźmińskiego. Zajął wysokie, drugie miejsce na świecie, głównie dzięki umiędzynarodowieniu i wartości dodanej wnoszonej przez partnerów.
– W tym roku ocena pochodziła od absolwentów, którzy realizowali swoje programy w trudnych czasach pandemii. Był to okres, który nie sprzyjał nawiązywaniu relacji i prowadzeniu dyskusji, a mimo to, ocena naszych programów świadczy o sile i zdolności do dostarczania wartościowego kształcenia nawet w najtrudniejszych warunkach – zaznacza prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego. – Szczególnie widać to w kryteriach dotyczących sieci absolwentów oraz rozwoju ścieżki kariery – pozytywnej zmiany w poziomie zajmowanego stanowiska oraz wielkości organizacji, w której absolwenci pracują obecnie w porównaniu z okresem sprzed EMBA, nasza uczelnia plasuje się niezwykle wysoko” – dodaje.
Na szczycie tegorocznego rankingu EMBA 2024 „Financial Times” znalazły się programy wyróżniające się wielokulturowością: Ceibs (Chiny, Szwajcaria, Ghana), ESCP Business School (Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Polska) oraz Washington University (Chiny, Stany Zjednoczone). Miejsce na podium zapewnili im absolwenci stanowiący wysoko wynagradzaną wyższą kadrę menedżerską firm działających na międzynarodowych rynkach.