Dr Kinga Barbara Tchórzewska, reprezentująca dyscyplinę ekonomia i finanse, znalazła się w gronie 228 młodych naukowców wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie na stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców (edycja SMN20). Lista laureatów została ogłoszona 26 czerwca 2025 roku.
Dr K.B. Tchórzewska prowadzi działalność badawczą w Akademii Leona Koźmińskiego. Jej badania naukowe są interdyscyplinarne i obejmują m.in. ekonomię energii, innowacji oraz zieloną politykę fiskalną. Publikuje w uznanych międzynarodowych czasopismach, w tym w Research Policy (zaliczanym do Top 50 według rankingu Financial Times). Obecnie kieruje grantem badawczym OPUS, finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) i bierze udział w międzynarodowych projektach naukowych jako wykonawca. Jej prace są cytowane w policy briefs i raportach wewnętrznych międzynarodowych instytucji, takich jak ONZ, OECD, Komisja Europejska, Green Fiscal Policy Network (IMF, ONZ, GIZ) oraz Bank Światowy, co zostało docenione przez komisję ekspercką oceniającą wnioski w konkursie ministerialnym. Stypendium przyznawane jest na okres trzech lat i ma na celu wsparcie dalszego rozwoju naukowego osób o szczególnie wysokim potencjale badawczym. W ramach konkursu oceniano zarówno jakość dorobku, jak i innowacyjność podejmowanej tematyki oraz dotychczasowy wpływ pracy naukowej na rozwój danej dyscypliny. Wyróżnienie to potwierdza wysoki poziom badań prowadzonych w Akademii Leona Koźmińskiego oraz aktywną obecność młodych naukowców uczelni w krajowym środowisku naukowym.