Nasza Akademia została patronem konferencji "AI w zdrowiu", która odbędzie się 8 czerwca 2021. Na konferencji z referatem "Sztuczna inteligencja a medycyna - horyzont rozwoju" wystąpi prof. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska.
Konferencja jest pierwszym ogólnopolskim wydarzeniem dedykowanym wyłącznie sztucznej inteligencji w zdrowiu, skupiającym największe, liczące się organizacje branżowe, a także przedstawicieli strony publicznej.
- Jesteśmy świadkami zmian technologicznych w obszarze AI, które mają transformacyjny wpływ na system ochrony zdrowia, rozwój badań naukowych i opiekę nad pacjentem. AI jest przyszłością sektora medycznego, czego dowodem jest coraz częstsze wykorzystywanie sztucznej inteligencji w rozwiązaniach medycznych. Według danych zebranych w Raporcie „Top Disruptors in Healthcare 2021” wynika, iż prawie 50% startupów działa w obszarze AI. Jest to znaczny wzrost w porównaniu do zeszłorocznej edycji Raportu, w której działanie w obszarze AI zadeklarowało niecałe 30% startupów. Wskazuje to na gwałtowny wzrost wykorzystywania sztucznej inteligencji w innowacyjnych rozwiązaniach oferowanych na rynku, co w przyszłości przyczyni się do dynamicznego rozwoju sektora ochrony zdrowia - mówi Ligia Kornowska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, Prezes Młodych Menedżerów Medycyny i liderka Koalicji AI w zdrowiu.
Celem Konferencji jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń krajowych i zagranicznych w obszarze regulacji, technologii i standardów medycznych, co pomoże w pełni wykorzystać potencjał AI w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Organizatorem Konferencji jest Polska Federacja Szpitali, we współpracy z Ambasadą Brytyjską, Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Koalicją AI w zdrowiu. Partnerami Głównymi Konferencji są Google Cloud i PZU Zdrowie. Partnerami Wspierającymi są EIT Health, Operator Chmury Krajowej i Targi Salmed. Konferencja została także objęta patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Rzecznika Praw Pacjenta. XXX jest patronem medialnym/ patronem honorowym.
Konferencja ma charakter nieodpłatny i odbędzie się w formie online z symultanicznym tłumaczeniem na język angielski.
W trakcie Konferencji zostanie oficjalnie zaprezentowany Raport „Top Disruptors in Healthcare 2021”, który jest jedynym raportem w Polsce inwentaryzującym polski sektor medtech. W tegorocznej edycji Raportu wzięło udział 115 startupów medycznych, ponadto uzyskała ona ponad 50 patronatów, w tym wsparcie kluczowych podmiotów publicznych wspierających innowacje, organizacji branżowych oraz partnerów medialnych.
Więcej informacji i zapisy: www.aiwzdrowiu.pl.