Akademia Leona Koźmińskiego z programem „Milion talentów”, obejmującym różnorodne ścieżki finansowania i wsparcia w edukacji

02.09.2024

Akademia Leona Koźmińskiego, uznana za najlepszą uczelnię niepubliczną w Polsce w rankingu szkół wyższych „Perspektyw”, ogłasza szeroki program stypendialny i mentoringowy „Milion talentów”. Program wspierany przez partnera strategicznego uczelni – firmę Panattoni, kierowany do zdolnej młodzieży z Polski i z zagranicy, oferuje wszechstronne wsparcie finansowe i mentoringowe, umożliwiające dostęp do światowej klasy edukacji.

„Milion talentów” to program, w którym Akademia Leona Koźmińskiego ujmuje wszystkie dostępne formy finansowania i wsparcia w edukacji dla swoich kandydatów i kandydatek na studia. Program obejmuje zarówno stypendia socjalne, wsparcie finansowane przez uczelnię, firmy partnerskie, jak i współtworzone z organizatorami uznanych polskich i międzynarodowych inicjatyw. Uczelnia tradycyjnie już przygotowała stypendia kierowane do osób osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce, ale też wywierających pozytywny wpływ na otoczenie i społeczeństwo, sportowców, laureatów konkursów i olimpiad. Program ma na celu umożliwienie nauki w renomowanej uczelni niezależnie od sytuacji finansowej.

Jedną z firm, która zaangażowała się w program „Milion talentów” i sfinansowanie stypendiów dla zdolnej młodzieży jest Panattoni, sponsor strategiczny uczelni. Firma wraz z Fundacją Roberta Dobrzyckiego, zdecydowała się na utworzenie celowego Funduszu Stypendialnego, zasilonego m.in. środkami z licytacji przeprowadzonej na jubileuszowej dziesiątej Gali Panattoni w październiku 2023 roku. Stypendia Panattoni i Fundacji zostały przygotowane z myślą o młodzieży, która wpływa na społeczeństwo zmieniając na lepsze swoje bliższe lub dalsze otoczenie. Laureatów wybierze komisja, w skład w której wejdą przedstawiciele Akademii Leona Koźmińskiego, Panattoni oraz Fundacji Roberta Dobrzyckiego.

W Panattoni wierzymy, że inwestowanie w młode talenty to fundament przyszłości naszej gospodarki– podkreśla Robert Dobrzycki, prezes Panattoni. Dzięki udziałowi w unikalnym programie Akademii Leona Koźmińskiego, mamy możliwość wspierania zdolnej, zaangażowanej młodzieży, która nie zawsze mogłaby pozwolić sobie na rozwijanie swojego potencjału na najlepszych uczelniach. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy i przyczyniać się do rozwoju przyszłych liderów biznesu.

Różnorodność programów stypendialnych oraz mentoringowych w programie „Milion talentów” jest odpowiedzią na rosnące, indywidualne potrzeby młodego pokolenia. Uczelnia współpracuje z wieloma lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami i fundacjami, co pozwala na tworzenie spersonalizowanych ścieżek wsparcia, niezależnie od specjalności czy zainteresowań. Dzięki temu wszyscy studenci i studentki mają szansę na rozwijanie swoich talentów i realizację marzeń o światowej klasy edukacji.

Program „Milion talentów” to szansa dla młodych i ambitnych osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności w światowej klasy uczelni – podkreśla prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Stawiamy na dostępność i równość szans w edukacji. Dzięki temu projektowi, nie tylko otwieramy nasze drzwi dla utalentowanej młodzieży, ale również aktywnie działamy na rzecz zniwelowania barier, które mogą stanąć na drodze do spełniania marzeń o edukacji. Naszym celem jest zapewnienie, że każdy zdolny i zaangażowany młody człowiek ma możliwość wyboru uczelni i znalezienia wsparcia na swojej drodze. To nasza wspólna inwestycja w przyszłość, która przynosi korzyści zarówno studentom, jak i całemu społeczeństwu.

Akademia Leona Koźmińskiego to uczelnia z międzynarodowym charakterem, która od 1993 roku umacnia swoją pozycję wśród uczelni biznesowych w Europie. Konsekwentnie plasuje się na czołowych pozycjach w prestiżowych rankingach edukacyjnych – lokalnych i międzynarodowych, oferując praktyczne aspekty kształcenia, innowacyjność oraz unikalne warunki rozwoju. Studenci i studentki mogą uczestniczyć w popularnych programach wymiany oraz zdobyć podwójny dyplom dzięki współpracy z licznymi uczelniami zagranicznymi.

Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 trwa. Kandydaci i kandydatki mogą wybierać spośród niemal 30 kierunków studiów licencjackich, magisterskich oraz jednolitych magisterskich. W tym roku uczelnia oferuje blisko 2 700 miejsc. W ofercie znajduje się szereg atrakcyjnych programów prowadzonych zarówno w języku polskim (m.in. Zarządzanie, Finanse i rachunkowość, Ekonomia, Prawo), jak i angielskim (m.in. Management, Management and Artificial Intelligence, Financial Management, Big Data Science). W tym roku lista kierunków poszerzyła się o licencjackie studia poświęcone zarządzaniu logistyką i łańcuchami dostaw oraz interdyscyplinarne studia magisterskie łączące obszar prawa sztucznej inteligencji.

Wszystkie nasze programy studiów są skonstruowane tak, aby w praktyczny sposób odpowiadały na przyszłe wyzwania biznesu. Nauka to jednak nie wszystko. Koźmiński to przede wszystkim społeczność, która stawia na praktyczne zastosowanie wiedzy oraz aktywność i zaangażowanie w życie akademickie. Przykładem jest program „Milion talentów”. Nasi studenci, absolwenci, pracownicy i przyjaciele tworzą sieć wsparcia, która wywiera pozytywny wpływ, inspiruje do odważnych decyzji oraz dąży do zmieniania świata na lepsze – mówi dr Sylwia Hałas-Dej, Prezes Fundacji Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego i Dziekan Koźmiński Executive Business School.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie Miliontalentow.

Czytaj także