Akademia Leona Koźmińskiego wśród najlepszych uczelni biznesowych w Europie, według rankingu "Financial Times" European Business Schools 2023

04.12.2023

 

Dziennik "Financial Times" opublikował tegoroczny ranking najlepszych uczelni biznesowych w Europie, biorący pod uwagę zarówno realizowane programy studiów dyplomowych, podyplomowych, MBA, Executive MBA, jak i programy rozwojowe. Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w rankingu jako jedyna z Polski i najwyżej notowana z Europy Środkowo-Wschodniej. To kolejne potwierdzenie, że uczelnia jest najlepszym partnerem w rozwoju – zarówno dla studentów, słuchaczy, jak i firm.

Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią z Polski w rankingu oraz liderem wśród szkół biznesu z naszej części Europy. Orientacja globalna, wysokie umiędzynarodowienie, programy studiów przygotowywane z myślą o potrzebach biznesu – wszystko to przekłada się na międzynarodowe uznanie, 40. miejsce w rankingu oraz awans o 12 miejsc względem zeszłego roku. Uczelnia zajęła w rankingu najwyższe miejsce w swojej historii, tym razem plasując się wśród renomowanych szkół biznesu m.in. z Francji, Włoch, UK i Holandii. Zaznaczyła też swoją obecność w ramach współpracy z ESCP Business School, zajmującej w tym roku 4 pozycję w rankingu.

 – Kolejny awans Akademii Leona Koźmińskiego w prestiżowym rankingu "Financial Times" to przede wszystkim powód do dumy z naszych absolwentów. Ich sukcesy przekładają się na to, jak nas ocenia środowisko naukowe, pracodawcy i otoczenie. Ranking European Business Schools stanowi też potwierdzenie, że jesteśmy najlepszym wyborem jako partner rozwojowy od poziomu dyplomowego, przez studia podyplomowe, aż po poziom Executive MBA. Programy edukacyjne, które tworzymy, powstają z myślą o koncepcji uczenia się przez całe życie – mówi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Dla studentów i słuchaczy z Polski Akademia Leona Koźmińskiego jest doskonałą alternatywą dla studiów za granicą. Nasi studenci mają do wyboru ponad 220 uczelni partnerskich na 6 kontynentach, gdzie mogą studiować przez semestr lub dwa, zdobywając bezcenną międzynarodową perspektywę, nie tracąc przy tym kontaktu z lokalnym rynkiem. Związani z uczelnią naukowcy prowadzą projekty międzynarodowe m.in. w Harvard Business School czy Massachusetts Institute of Technology. Wszystko to jest możliwe dzięki dbałości o wysoką jakość badań i kształcenia, które zapewnia utalentowana kadra naukowo-dydaktyczna i co potwierdzają posiadane akredytacje AACSB, EQUIS i AMBA. Uczelnia znajduje się w 1% szkół biznesu na całym świecie, które zdobyły tę „potrójną koronę”. Uczelnia jest też liderem wdrażania rozwiązań z zakresu nowych technologii, etyki oraz zrównoważonego rozwoju.

"Financial Times" tworzy swoje rankingi programowe na podstawie ankiet rozsyłanych do absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej. Na podstawie ich odpowiedzi powstają rankingi cząstkowe dla poszczególnych programów, natomiast w grudniu ogólny ranking najlepszych szkół biznesu z Europy. 

Akademia Leona Koźmińskiego jest obecna w rankingach "Financial Times" od 15 lat, dzięki czemu umacnia swoją międzynarodową rozpoznawalność. Uczelnia była wielokrotnie nagradzana za wybitne osiągnięcia w umiędzynarodowieniu. Jej studenci i absolwenci, pochodzący z ponad 70 różnych krajów, są ambasadorami Polski, Warszawy i swojej uczelni zarówno w kraju, jak i za granicą. 

Ranking Financial Times European Business Schools 2023

Czytaj także