Akademia Leona Koźmińskiego organizatorem konkursu "Save The Earth - Zrównoważenie ma znaczenie"

13.04.2023

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w konkursie "Save the Earth - zrównoważenie ma znaczenie". To Międzynarodowy Konkurs Kreatywny skierowany do uczniów na terenie Polski i Islandii, w którego sercu leży troska o nasze środowisko.

Aby wziąć udział w rywalizacji uczniowie (indywidualnie lub grupowo) powinni nakręcić krótki film (max. 60 sekund) lub zrobić prezentację (min. 5 slajdów), w których zaprezentują swój pomysł na ochronę planety w dwóch wybranych tematach: 

1. EKO-TECH – technologia, które może zmienić Twój dom/szkołę/miejscowość. 2. MAŁE, A SKUTECZNE – proste pomysły, które zmienią Twoje otoczenie na bardziej ekologiczne. W konkursie najważniejsze jest przedstawienie własnego punktu widzenia i pomysłu na zrównoważony rozwój. Uczestnicy i uczestniczki mogą skupić się na konkretnych dziedzinach, takich jak energia, transport, żywność i gospodarstwa domowe, lub rozważyć globalne wyzwania i sposoby ich rozwiązania.  Zgłoszenia można przesyłać do 30.04.2023 r. za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie konkursowej. Jury w składzie: prof. ALK dr hab. Bolesław Rok, dr Anna Czarczyńska, prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska, Agnieszka Oleksyn-Wajda, Emiliana Konopka oraz Ewa Łazarczyk-Carlson wyłoni zwycięzców, którzy otrzymają nagrody w postaci bonów do sklepów ze sprzętem elektronicznym o wartości:

I   miejsce - 2000 zł II  miejsce - 1500 zł III miejsce - 1000 zł Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród odbędzie się 31.05.2023 r. podczas Międzynarodowej Konferencji "Zrównoważony rozwój, zrównoważony kraj - Islandia" w Akademii Leona Koźmińskiego. Podczas konferencji obecny będzie Pan Ambasador Islandii Hannes Heimisson. Ponadto całe spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej. Więcej informacji o konkursie oraz formularz rejestracyjny dostępne TUTAJ

Czytaj także