Akademia Leona Koźmińskiego dołącza do programu UNEP/GRID - Razem dla środowiska

30.10.2023

UNEP/GRID-Warszawa, jako ośrodek afiliowany przy United Nations Environment Programme, realizuje w Polsce misję UNEP, wspierając i inspirując w działaniach na drodze do zrównoważonego rozwoju. Potrójny kryzys planetarny – zmiana klimatu, utrata bioróżnorodności oraz rosnące zanieczyszczenie środowiska – wyznacza kierunek działań realizowanych wspólnie z przedstawicielami administracji, samorządami lokalnymi, biznesem, instytucjami nauki oraz szeregiem instytucji i ekspertów wspierających.

Razem dla środowiska" to jedna z inicjatyw UNEP/GRID-Warszawa, w ramach której firmy i instytucje partnerskie łączą siły w staraniach o zrównoważony rozwój. Akademia Leona Koźmińskiego dołącza do inicjatywy, wpisującej się w strategiczny kierunek rozwoju uczelni.

"Razem dla środowiska" to platforma wymiany myśli, idei, doświadczeń oraz dobrych praktyk. Wspólnym celem partnerów inicjatywy jest dążenie do zrównoważonego rozwoju oraz inicjowanie projektów wspierających realizację środowiskowego wymiaru Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Dołączenie do inicjatywy "Razem dla środowiska" oznacza m.in. wspólne projekty na rzecz środowiska oraz programy UNEP/GRID-Warszawa, spotkania i raporty tematyczne.

Więcej informacji na stronie: https://www.gridw.pl/pl

 

Czytaj także