Studencka Poradnia Prawna 

Informacje dla kandydatów 

Droga Studentko, Drogi Studencie!

Studencka Poradnia Prawna ALK ogłasza rekrutację uzupełniającą do:

 1. Sekcji prawa cywilnego,
 2. Sekcji prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
 3. Sekcji prawa rodzinnego i opiekuńczego,
 4. Sekcji prawa administracyjnego,
 5. Sekcji prawa gospodarczego,
 6. Sekcji prawa karnego.

 

Co zrobić aby zostać członkiem SPP?

 • Ukończony III rok studiów w Kolegium Prawa ALK,
 • Złożenie w siedzibie Poradni (A-1) lub wysłanie na adres poradnia@kozminski.edu.pl CV ze wskazaniem wybranej sekcji,
 • Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

Termin składania podań upływa w dniu 30 czerwca 2017 r. Rozmowy kwalifikacyjne będą wyznaczane po upływie tego terminu.

Chcesz zdobyć niepowtarzalne doświadczenie, którego nie da Ci żadna kancelaria? Nie zwlekaj i już teraz aplikuj do Studenckiej Poradni Prawnej!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Studencka Poradnia Prawna jest projektem edukacyjnym kierowanym do studentów III, IV i V roku studiów prawniczych, dzięki któremu student nie tylko nabywa praktyczne umiejętności, poszerza swoją wiedzę, ale także działa pro publico bono – udzielając porad prawnych osobom niezamożnym, którzy ze względu na stan swojego majątku nie mogliby uzyskać pomocy prawnej. Dzięki pracy studentów naszej Poradni Klienci właściwie załatwiają swoje sprawy.

Nie da się ukryć, że praca w Poradni stanowi istne preludium do wykonywania zawodu radcy prawnego lub adwokata. Każdy student otrzymuje sprawę do rozwiązania i jego zadaniem jest zebranie oraz przeanalizowanie stanu faktycznego, dokonanie subsumcji prawnej, i sporządzenie opinii prawnej, która objaśni Klientowi jego sytuację prawną. Bardzo często studenci sporządzają dla Klientów pisma procesowe. Nie da się więc ukryć, że szlifowanie takich umiejętności jak: przygotowywanie opinii prawnych, sporządzanie pism procesowych zaowocuje w przyszłości. Tym bardziej, że studenci Poradni dokonują tych czynności pod czujnym okiem Opiekunów Naukowych, z którymi mogą zawsze skonsultować swoje wątpliwości i którzy sprawdzają każdą opinię oraz pismo. Praca w Poradni jest zatem okazją by sprawdzić się; jest czasem, w którym uczymy się popełniając błędy na które możemy sobie jeszcze pozwolić.

Student ma okazję do bezpośredniego kontaktu z Klientem; podczas spotkania musi zebrać potrzebne do analizy prawnej dane, a po sporządzeniu opinii wytłumaczyć Klientowi jego położenie oraz ewentualne kroki jakie będzie mógł podjąć. Praca z Klientem to bezcenna umiejętność każdego prawnika, którą w toku projektu każdy student nabywa.

Udział w projekcie „Studencka Poradnia Prawna” daje możliwość zaliczenia jednego przedmiotu specjalizacyjnego w toku studiów. Zaliczenie projektu kończy się oceną według standardów akademickich oraz przyznaniem 8 punktów ECTS, pod warunkiem pracy w Poradni przez dwa semestry. Jeden semestr pracy w Poradni uprawnia jedynie do wpisu zaliczenia w karcie egzaminacyjnej.

W trakcie roku akademickiego podejmujemy różne projekty, przeprowadzamy szkolenie psychologiczne. Każdy kto do nas dołączy będzie miał zatem okazję rozwinąć swoje talenty, nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę. Wszystko to w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

Chętnie zainspirujemy się Twoim pomysłami. Jeżeli zatem zależy Ci na tym by być dobrym prawnikiem, to zacznij swoją karierę od Poradni.

Wymagania rekrutacyjne

Wymagania formalne

 1. Ukończenie III roku prawa w Kolegium Prawa ALK
 2. Złożenie do Poradni oraz wysłanie drogą elektroniczną na adres poradnia@kozminski.edu.pl CV ze wskazaniem wybranej sekcji,
 3. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

Wymagania stawiane kandydatowi

 1. Wysoka kultura osobista,
 2. Zaangażowanie w podejmowane działania,
 3. Umiejętność współpracy,
 4. Wykazanie wysokiej średniej w toku studiów,
 5. Znajomość języka obcego.