Inne wydarzenia 

XIV Kongres Comite Ibero- Latinoamericano de AIDA


Międzynarodowy Związek Prawa Ubezpieczeniowego (AIDA) Oddział w Polsce

ma przyjemność poinformować o nadchodzącym XIV Kongresie Comite Ibero- Latinoamericano de AIDA, który odbędzie się w dniach 2-5 maja 2017 roku w Santa Cruz w Boliwii.

Comite Ibero- Latinoamericano de AIDA (CILA) jest regionalnym ugrupowaniem AIDA obejmującym swoim zasięgiem kraje Ameryki Środkowej i Południowej oraz Hiszpanie i Portugalie. Głównym organizatorem kongresu jest Stowarzyszenie Prawa Ubezpieczeniowego w Boliwii (AIDA Bolivia).

Tematyka zbliżającego się kongresu obejmuje m.in. problematykę ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczeń związanych ze zmianami klimatycznymi, gwarancji ubezpieczeniowych czy też ubezpieczeń na życie. Uczestnicy kongresu będą mogli wziąć udział w wybranych przez siebie grupach roboczych pracujących nad danym zagadnieniem z zakresu prawa ubezpieczeniowego, jak i w wykładach omawiających aktualną problematykę tworzenia i stosowania prawa ubezpieczeń, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń państw wchodzących w skład ugrupowania CILA.

Szczegółowy program kongresu i formularz rejestracyjny znajdują się w poniższych załącznikach.

Formularz

Program

Hotele

II Insurance Law Congress AIDA Portugal

Portugalski Oddział AIDA

serdecznie zaprasza na

II Kongres Prawa Ubezpieczeniowego,

który odbędzie się w Lisbonie,

w dniach 6 i 7 grudnia 2016.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj: http://iicongdseguros2.admeus.net/?page=35  

AIDA Portugal

invites to the

II Insurance Law Congress

that will take place in Lisbon,

on the 6th and 7th December 2016.

You will find details here: http://iicongdseguros2.admeus.net/?page=35

Program

Polski oddział AIDA Patronem Honorowym Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń.

                  

 

 

 

 

SPOTKANIE LIDERÓW BANKOWOŚCI I UBEZPIECZEŃRok 2016 jest bez wątpienia rokiem pełnym zmian na rynku finansowym i ubezpieczeniowym. Nowe uwarunkowania prawno-regulacyjne, zmiany w udzielaniu kredytów przez banki, zmiany w akceptacji kart płatniczych, czy też rekomendacje dotyczące rachunków na przelew to bardzo ważne przemiany, które dotyczą zarówno instytucji finansowych oraz ubezpieczeniowych, jak i ich klientów. To sprawia, że podczas kolejnej edycji  Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, która odbędzie się 5 – 6 października 2016 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie, nie zabraknie kluczowych tematów.

Potwierdza to również jeden z członków Rady Programowej Warsaw International Banking Summit – Banking Forum Piotr Kaczmarek, Prezes Zarządu Getin Holding: „Dobrze, że cyklicznie spotykamy się na kolejnych edycjach tej konferencji, podczas której bankowcy mogą ze sobą rozmawiać o zmianach zachodzących w branży. Ciekawych tematów i zagadnień nie brakuje, globalnych i lokalnych wyzwań także, zwłaszcza że tak interesujących czasów dla sektora finansowego dawno nie było”.

Zakres merytoryczny spotkania zostanie również starannie opracowany przez Rady Programowe, którym przewodniczą Pan Prezes Mariusz Grendowicz (Warsaw International Banking Summit - Banking Forum) oraz Pan Prezes Artur Olech (Insurance Forum). Wśród członków Rady Programowej znajdują się najważniejsze osoby z branży finansowej m.in. Franz Fuchs, (Przewodniczący Rady Nadzorczej, Vienna Insurance Group w Polsce), Adam Uszpolewicz (Prezes Zarządu, Aviva), Andrzej Jarczyk (Prezes Zarządu, Uniqa), Piotr Kaczmarek (Prezes Zarządu, Getin Holding); Joao Bras Jorge, (Prezes Zarządu, Bank Millennium), Zbigniew Jagiełło (Prezes Zarządu, PKO Bank Polski), Sławomir S. Sikora, (Prezes Zarządu, Bank Citi Handlowy), Krzysztof Pietraszkiewicz, (Prezes, Związek Banków Polskich).  

Zachęcamy do obejrzenia  wideorelacji z poprzedniej edycji konferencji. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronie www.bankowosciubezpieczenia.pl

Kontakt:
Adrianna Filipek
Junior Project Manager
Dział Produkcji Projektów Strategicznych
T: +48 22 379 29 74
F: +48 22 379 29 01
E-mail: a.filipek@mmcpolska.pl

V Konferencja AIDA Europe w Kopenhadze - 11-12 czerwca 2015 r.

V Konferencja AIDA Europe w Kopenhadze - 11-12 czerwca 2015 r. 

W dniach 11-12 czerwca 2015 r. będzie miała miejsce V Konferencja AIDA Europe pt. "In the Beginning it is the Market, In the End it is the Law".

Konferencja będzie miała miesjce w Kopenhadze (Dania), w hotelu Scandic Copenhagen (adres: Scandic Copenhagen Hotel, Vester Sǿgade, DK-1601 Copenhagen).

Program Konferencji oraz informacje dotyczące rejestracji i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod adresem: http://www.aida.org.uk/AIDAEurop/Forthcoming-events.asp

Komitet Strategiczny 

Sekretariat Wykonawczy 

Rada Naukowa