Studenci_ALK

Human Resource Management

O zakresie

Kapitał ludzki i kapitał społeczny są zasobami strategicznymi, dynamicznymi, które nie dają się imitować, dlatego zawsze będą ważne w każdego typu organizacji.

Kompetencje zdobyte na kierunku zarządzanie w zakresie kierowania ludźmi są potrzebne każdemu pracownikowi, niezależnie od jego miejsca pracy (produkcja, usługi, administracja) i miejsca w organizacji (stanowiska kierownicze i wykonawcze).

Realizowane przedmioty będą dotyczyć wielu zagadnień związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim, takich jak rekrutacje i selekcja, szkolenia i rozwój, czy zarządzanie wynikami. Tradycyjne przedmioty HR-owe zostaną uzupełnione przez zajęcia dotyczące technologii w HR (systemy informatyczne, media społecznościowe, sztuczna inteligencja).

Duża część zajęć prowadzonych jest metodami aktywnymi takimi jak: analiza przypadków, debata oksfordzka, inscenizacje, dyskusje, testy itp., co czyni tematykę zajęć ciekawą dla każdego. Ponadto niektóre zajęcia będą prowadzone przy współpracy z firmami takimi jak Randstad czy Deloitte.

Society for Human Resource Management (SHRM) uznało, że zakres Human Resource Management prowadzony na kierunku Master in Management jest teraz dostosowany do Przewodnika i szablonów programu nauczania HR SHRM. SHRM uznało za zgodne z sugerowanymi przewodnikami i szablonami ponad 400 programów z około 375 instytucji edukacyjnych na świecie.

Przewodnik i szablony HR Curriculum zostały opracowane przez SHRM w celu zdefiniowania minimalnych obszarów treści HR, które powinny być studiowane przez studentów HR na poziomie licencjackim i magisterskim. Wytyczne – stworzone w 2006 i przedłużone w 2010, 2013 i 2017 r. – są częścią Akademickiej Inicjatywy SHRM mającej na celu określenie standardów kształcenia HR w wyższych szkołach o profilu biznesowym i pomoc im w opracowaniu programów studiów zgodnych z tymi standardami.

Kierownik studiów
Prof. Paweł Korzyński

Prof. Paweł Korzyński - Kierownik Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi w ALK. W latach 2011-2013 realizował grant badawczy na Harvard University. Od 2015 rok współpracuje z INSEAD Business School w zakresie badań technostresu. Ekspert z zakresu przywództwa i zarządzania zasobami ludzkimi. Jego zainteresowania naukowe obejmują również internetowe sieci społecznościowe, w tym wykorzystanie mediów społecznościowych do wywierania wpływu oraz strategie start-upów. Z jego wiedzy korzystają zarówno korporacje, jak i firmy z sektora MŚP.

Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, przywództwa i internetowych sieci społecznych w czasopismach takich jak International Journal of Manpower, European Management Journaal, Journal of Managerial Psychology, Business Horizons, Management Decision czy Harvard Business Review.

Partnerzy zakresu
Atuty kierunku
  • W trakcie trwania programu pokażemy Ci, jak rozpocząć swoją karierę w branży HR i jakie możliwości masz w jej rozwoju.
  • Będziesz mógł uczyć się od uznanych liderów z firm specjalizujących się w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników, takich jak Randstad oraz firm doradczych, takich jak Deloitte.
  • W wybranych przedmiotach znajdziesz kilka podstawowych przedmiotów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, takich jak rekrutacja i selekcja, ale uzyskasz również wgląd w nowe zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi, takie jak Sztuczna Inteligencja czy media społecznościowe w HR.
  • Niektórzy eksperci twierdzą, że umiejętności miękkie są odpowiedzialne za 90% sukcesu zawodowego ludzi. Ten program będzie służył jako wielki akcelerator Twojego potencjału miękkiego.
WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJE SPOŁECZNE

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne m.in. z zakresu:

• nowoczesnych sposobów realizacji funkcji personalnej we współczesnych przedsiębiorstwach
  • najważniejszych pojęć i koncepcji w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi
  • psychologicznych i społecznych przyczyn zachowań ludzi w organizacjach oraz metod ich kształtowania
  • technik i narzędzi kierowania ludźmi
  • oceny stanu zarządzania ludźmi w organizacjach i instytucjach oraz ustalania priorytetów w podejmowanych działaniach
  • wzajemnego oddziaływania procesów zarządzania ludźmi i strategii organizacji
  • metod i technik pozyskiwania i zwalniania pracowników, okresowej oceny oraz motywowania i wynagradzania pracowników, coachingu i mentoringu
  • Employer i Personal Brandingu
  • zarządzania rozwojem pracowników i ich karierą
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Przykłady stanowisk pracy, do których będzie przygotowany absolwent zakresu Human Resource Management:

• HR Manager/ Director
  • HR Business Partner
  • Operations Manager
  • Sales Manager/ Director
  • Business Development Manager
  • Business Unit Manager
  • Headhunter
  • Ekspert w firmie konsultingowej
  • Specjalista w firmie szkoleniowej
  • Freelancer
Wybrane przedmioty
  • Recruitment and selection, employer branding
  • Performance management, job design, compensation and benefits
  • HR career planning, coaching and mentoring
  • Strategic HR, workforce planning, HR metrics
  • Agile and innovative human resource management
  • Personal branding
  • Managing a diverse workforce
  • Training, development and talent management
  • Employee relations and change management
  • HR technology and globalization (AI, social media, IS)
  • Communication, personal effectiveness and influence
  • Leading oneself and others
Organizacja zajęć
  • Studia stacjonarne

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.