Epigenetyka - where science meets business
12 marca 2024r.
Konferencja
Epigenetyka – where science meets business
Genetyka nie zawsze zna odpowiedzi na pytania o powstawanie większości chorób – szczególnie cywilizacyjnych. Epigenetyka udziela ich od ponad 40 lat. Dynamiczny rozwój badań epigenetycznych doprowadził tym samym do etapu komercjalizacji, a sektor ten staje się atrakcyjny dla rynku kapitałowego, stwarzając dla niego nowe możliwości inwestycyjne. Co to oznacza dla interesariuszy badań klinicznych i inwestorów?
Jakie możliwości niesie rynek badań epigenetycznych?
Ogromne – biorąc pod uwagę choćby to, że badanie epigenetyczne doprowadziły do opracowania testu z prostej próbki krwi, który jest w stanie wykryć nowotwory we wczesnym stadium, co zasadniczo zwiększa szanse wyleczenia, a jednocześnie radykalnie obniża koszty leczenia pacjentów onkologicznych. Takie testy są w stanie zrewolucjonizować leczenie nowotworów. Amerykański startup z podtypem jednego z takich testów, został przejęty za ponad 7 miliardów dolarów!
Komercjalizacja innowacji doprowadza do powstawania na całym świecie klinik „logevity” zajmujących się zapobieganiem i leczeniem chorób wieku średniego oraz starczego. Kliniki te wykorzystują właśnie wyniki badań epigenetycznych by nie tyko diagnozować zaawansowanie chorób cywilizacyjnych i chorób wieku starczego w starzejących się społeczeństwach, ale przede wszystkim, by im zapobiegać.
Konferencja
Epigenetyka – where science meets business
będzie okazją do wymiany wiedzy, a także praktycznych doświadczeń w zakresie wprowadzania na rynek produktów diagnostycznych oraz finansowania startupów opartych na innowacji w tej dziedzinie badań.
Kogo zapraszamy do udziału w konferencji?
Do udziału w konferencji zapraszamy zarówno interesariuszy badań klinicznych w dziedzinie diagnostyki medycznej (przedstawicieli środowisk medycznych i naukowych, organizacji pacjentów, pracowników administracji publicznej, przedstawicieli firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i CRO, studentów kierunków medycznych i specjalności biomedycznych), jak i przedstawicieli Venture Capital, Business Angels i inwestorów instytucjonalnych, zainteresowanych możliwością w dynamicznie rozwijającym się rynku innowacji epigenetycznych.
Prelegenci
Program Konferencji:
- 9:00 - 9:30 Rejestracja uczestników
- 9:30 Otwarcie konferencji
dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz, CEO MethylDetect ApS Łukasz Więch, MBA, Lider Studiów w Ochronie Zdrowia ALK dr hab. n. med. Edyta Borkowska, Konsultant Krajowy w dziedzinie Laboratoryjnej Genetyki Medycznej
- 10:00 - 11:00 Panel dyskusyjny Bariery rynku diagnostyki medycznej
Prowadzący: Łukasz Więch, MBA, Lider Studiów w Ochronie Zdrowia ALK Paneliści: 1. prof. Maciej Banach, President of the International Lipid Expert panel (ILEP) 2. Arkadiusz Grądkowski, Prezes POLMED 3. Jolanta Kołodziejczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Oferty i Współpracy Naukowej Diagnostyka S.A. 4. Szymon Kierat, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.
- 11:00 - 12:00 Dlaczego liderzy biznesu powinni rozumieć epigenetykę, Nikolay Kirov:
• Co epigenetyka może powiedzieć o długowieczności i zdrowiu? • Czym są bazowe mechanizmy środowiskowe oraz jak wpływają na zdrowie i podejmowanie decyzji (również biznesowych)? • Czy epigenetyka będzie najlepszym biznesem XXI wieku?
- 12:00 - 13:00 Obiad
- 13:00 - 14:00 Panel dyskusyjny Finansowanie na rynku diagnostyki medycznej
Prowadzący: dr Marcin Kraśniewski, LL.M. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Paneliści: 1. Ewa Kozak, Managing Director at Mesoestetic Poland 2. dr Hubert Pachciarek, Dyrektor Centrum Transferu Technologii PUM 3. Marcin Szczeciński, Kierownik ds. inwestycji kapitałowych ADAMED 4. dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz, CEO MethylDetect ApS
- 14:00 - 14:15 Podsumowanie wydarzenia
- 14:15 - 15:15 Networking
Formularz rejestracyjny
Organizatorzy
Informacje Organizacyjne
Konferencja odbędzie się 12 marca 2024r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (ul. Jagiellońska 59) oraz online dla wszystkich, którzy nie będą w stanie pojawić się osobiście.
Konferencja jest płatna: - stacjonarnie - 100 zł - online - 50 zł