Epigenetyka - where science meets business

12 marca 2024r.
Konferencja
E
pigenetyka – where science meets business

Genetyka nie zawsze zna odpowiedzi na pytania o powstawanie większości chorób – szczególnie cywilizacyjnych. Epigenetyka udziela ich od ponad 40 lat. Dynamiczny rozwój badań epigenetycznych doprowadził tym samym do etapu komercjalizacji, a sektor ten staje się atrakcyjny dla rynku kapitałowego, stwarzając dla niego nowe możliwości inwestycyjne. Co to oznacza dla interesariuszy badań klinicznych i inwestorów?

Jakie możliwości niesie rynek badań epigenetycznych?

Ogromne – biorąc pod uwagę choćby to, że badanie epigenetyczne doprowadziły do opracowania testu z prostej próbki krwi, który jest w stanie wykryć nowotwory we wczesnym stadium, co zasadniczo zwiększa szanse wyleczenia, a jednocześnie radykalnie obniża koszty leczenia pacjentów onkologicznych. Takie testy są w stanie zrewolucjonizować leczenie nowotworów. Amerykański startup z podtypem jednego z takich testów, został przejęty za ponad 7 miliardów dolarów!

Komercjalizacja innowacji doprowadza do powstawania na całym świecie klinik „logevity” zajmujących się zapobieganiem i leczeniem chorób wieku średniego oraz starczego. Kliniki te wykorzystują właśnie wyniki badań epigenetycznych by nie tyko diagnozować zaawansowanie chorób cywilizacyjnych i chorób wieku starczego w starzejących się społeczeństwach, ale przede wszystkim, by im zapobiegać.

Konferencja

Epigenetyka – where science meets business

będzie okazją do wymiany wiedzy, a także praktycznych doświadczeń w zakresie wprowadzania na rynek produktów diagnostycznych oraz finansowania startupów opartych na innowacji w tej dziedzinie badań.

Kogo zapraszamy do udziału w konferencji?

Do udziału w konferencji zapraszamy zarówno interesariuszy badań klinicznych w dziedzinie diagnostyki medycznej (przedstawicieli środowisk medycznych i naukowych, organizacji pacjentów, pracowników administracji publicznej, przedstawicieli firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i CRO, studentów kierunków medycznych i specjalności biomedycznych), jak i przedstawicieli Venture Capital, Business Angels i inwestorów instytucjonalnych, zainteresowanych możliwością w dynamicznie rozwijającym się rynku innowacji epigenetycznych. 

Prelegenci

Nikolay Kirov

Praktyk z zapleczem naukowym. Od 1996 r. wykładowca, doradca, mówca inspiracyjny, trener w zakresie: 

• negocjacji, budowania relacji i kreowania wartości dodanej w biznesie 

• przywództwa, strategii i wdrażania zmian organizacyjnych  

• rozwiązywania konfliktów i komunikowania się 

• negocjacji strategicznych i międzykulturowych 

• zarządzania sobą, zespołem oraz zarządzania własną energią: ciałem, emocjami i umysłem 

Instruktor Calligraphy Health System – Calligraphy Yoga – odmiana QiGong oraz ZEN Coaching praktyk. Certyfikowany w narzędziach diagnostycznych: FRIS, MPA, MTQ48, Reiss Motivation Profile, Faced5.

Od 24 lat ponad 150 000 osób brało udział w jego wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry medycznej, a także w międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca Kozminski AMP – Advanced Management Program – realizacja Warszawa – Barcelona, na którym prowadzi zajęcia w EADA Business School. 

Specjalizuje się w projektowaniu programów talentowych i rozwojowych dla menedżerów – pod indywidualne potrzeby organizacji. Twórca Akademii Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości w Biznesie oraz studiów podyplomowych strategiczne zarządzanie sprzedażą i zespołem sprzedaży. Jest współtwórcą programu „Life & Business Energy Management” i projektu LifeEnergy.pl.

Na swoich kursach pokazuje, jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów, a także jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty.

Jest partnerem i członkiem Zarządu Kirov Strategic Negotiators Sp. z o.o., LifeEnergy.pl, członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA – Polish National Sales Awards, członkiem kapituły nagrody „Lwy Koźmińskiego" oraz członkiem rady programowej czasopisma Personel i Zarządzanie.

Dyrektor Kozminski MBA – obszar przywództwo i negocjacje. Koordynator merytoryczny programu studiów Kozminski MBA dla inżynierów. Wcześniej – wieloletni członek kolegium redakcyjnego czasopisma Management and Business Administration. Central Europe oraz wieloletni Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Kozminski Executive Business School – Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów Akademii Leona Koźmińskiego.

Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych, prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej.

Jego główne zainteresowania badawcze to negocjacje i budowanie relacji z partnerami strategicznymi w biznesie, a główne obszary doradztwa i szkoleń – negocjacje i budowanie relacji i kreowanie wartości w biznesie, negocjacje strategiczne, tworzenie wspólnych przedsięwzięć oraz wdrażanie zmian strategicznych dla firm z branż: finansowej, motoryzacyjnej, medycznej, farmaceutycznej, FMCG, turystycznej, budowlanej, wydawniczej, turystycznej, logistyki i przemysłu oraz instytucji publicznych.

W latach 2005-2008 był koordynatorem regionalnym największego projektu edukacyjnego w Europie (ponad 40 mln zł) „Studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw”, realizowanego przez Stowarzyszenie Uczelni Wyższych "Edukacja dla Przedsiębiorczości" w ramach SPORZL 2.3,A. 

Edyta Borkowska

Konsultant Krajowy w dziedzinie Laboratoryjnej Genetyki Medycznej

Ukończyłam kierunek medycyna laboratoryjna na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia magisterskie odbyłam w Zakładzie Genetyki Medycznej pod kierunkiem prof. dr hab. Bogdana Kałużewskiego. W tym samym Zakładzie rozpoczęłam pracę nad rozprawą doktorską "Wykrywanie mutacji genu TP53 metodą MSSCP w przypadkach raka pęcherza moczowego", w ramach przewodu doktorskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rozprawę doktorską obroniłem w 2004 roku. Badaniami onkologicznymi zajmuję się od początku mojej kariery zawodowej. Zajmowałam się tą tematyką realizując dwa granty naukowe Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zastosowałem technikę real-time PCR i wykonałem oznaczenia ekspresji wybranych genów zaangażowanych w rozwój raka pęcherza moczowego. Zaadaptowałem sztuczne sieci neuronowe i próbowałem stworzyć kalkulator ryzyka nawrotu i progresji raka pęcherza moczowego. Wykorzystałem również samoorganizujące się mapy Kohonema, które są rodzajem niezależnej sztucznej inteligencji, w celu wykrycia korelacji między pozornie niepowiązanymi czynnikami. Część tych badań przeprowadziłem w Wielkiej Brytanii podczas mojego międzynarodowego stażu na Uniwersytecie Oksfordzkim. Będąc tam, miałem okazję pracować z prof. Jamesem Catto z Uniwersytetu w Sheffield nad rolą niekodującego RNA w procesie rozwoju raka pęcherza moczowego. Od tego czasu kontynuuję ten temat w swoich badaniach. 
Obecnie moje badania koncentrują się na roli i wykorzystaniu niekodujących RNA (zarówno mikroRNA, jak i długich niekodujących RNA) w diagnostyce i prognozowaniu nowotworów. Badania prowadzimy zarówno w tkance nowotworowej, jak i w tzw. płynnej biopsji, czyli w kwasach nukleinowych izolowanych z krwi i moczu pacjentów. Wykorzystujemy nowoczesne techniki, takie jak cyfrowy PCR i sekwencjonowanie nowej generacji. To właśnie na tej ostatniej technice chciałbym się skupić, pracując z nią na szeroką skalę, głównie chodzi mi o sekwencjonowanie RNA i analizę uzyskanych wyników. Moim celem jest również dalsze zastosowanie wyników w celu dostosowania leczenia do profilu genetycznego nowotworu, a także do tzw. medycyny spersonalizowanej.

Łukasz Więch

Sędzia

Wizjoner ochrony zdrowia, Lider studiów w tej dziedzinie na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ekspert w zakresie badań klinicznych, zarządzania opieką zdrowotną, negocjacjach. Nauczyciel akademicki posiadający ponad 10-letnie doświadczenie. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) na kierunku Kozminski MBA dla Kadry Medycznej oraz Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz - specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego. Doświadczony menedżer prowadzący duże zespoły w ramach struktury matrycowej. Edukator z pasją i doświadczeniem. Asystent naukowy na ALK, pracujący nad zagadnieniami z dziedziny użycia gier i symulacji i edukacji w zarządzaniu w ochronie zdrowia.

Zainteresowany tworzeniem innowacyjnych rozwiązań biznesowych i partnerstw zgodnie z filozofią win-win. Rozwija się w zakresie tworzenia koncepcji wspierających liderów w opiece zdrowotnej - coaching, mentoring, skuteczne przywództwo, zarządzanie organizacją, zarządzanie zmianą i inne. Inspiruje go skuteczne, holistyczne zarządzanie opieką zdrowotną, które uwzględnia zarówno procesy, zasoby materialne, jak i ludzi w organizacji - pracowników i pacjentów.

prof. Maciej Banach

Panel dyskusyjny Bariery rynku diagnostyki medycznej   

W latach 2010 - 2012 pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w MNiSW, następnie w latach 2014-2021 był dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jest Kierownikiem Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii UM w Łodzi i Kierownikiem Ośrodka Badań Serca i Naczyń na Uniwersytecie Zielonogórskim, członkiem zespołu Liverpool Centre for Cardiovascular Sciences (LCCS) oraz adiunktem w Ciccarone Center for the Prevention of Cardiovascular Disease, Johns Hopkins University School of Medicine, Baltimore USA – 3 najlepszego szpitala na świecie wg rankingu Newsweek 2023. Jest Sekretarzem Generalnym Europejskiego Towarzystwa Miażdżycowego oraz Przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Pełni także funkcję przewodniczącego Lipid and Blood Pressure Meta-analysis Collaboration Group, a także Międzynarodowego Panelu Ekspertów Lipidowych (International Lipid Expert Panel). Jest założycielem i prezesem fundacji - Think-Tank "Innowacja dla zdrowia". Prof. Banach opublikował >1500 prac z zakresu kardiologii prewencyjnej i badań nad miażdżycą (liczba cytowań wg Web of Science>75,000 Indeks Hirscha=95; wg Google Scholar: liczba cytowań >130,000, Indeks Hirscha=123), znajduje się w grupie 1% najbardziej cytowanych naukowców na świecie (wg Clarivate), a także w grupie 5 najlepszych światowych ekspertów według ExpertScape w dziedzinie zaburzeń lipidowych. Jest laureatem wielu nagród, w tym: 5 doktoratów Honoris Causa: Uniwersytetu w Zagrzebiu (2022), Uniwersytetu w Koszycach (2020), Uniwersytetu w Bukareszcie (2019), Uniwersytetu Medycyny i Farmacji Victor Babes w Timisoarze (2017) oraz Instytutu Kardiologii w Kijowie (2018). 

Arkadiusz Grądkowski

Panel dyskusyjny Bariery rynku diagnostyki medycznej

Z wykształcenia prawnik, od 2020 r. odpowiada za realizację celów Izby POLMED. Prowadzi bezpośrednie rozmowy z decydentami oraz przedstawicielami administracji, mającymi wpływ na kształt i funkcjonowanie zarówno branży wyrobów medycznych, jak i  systemu ochrony zdrowia. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie wyrobów medycznych, które zdobywał m.in. w Konfederacji Lewiatan. Pełnił rolę jej przedstawiciela w Trójstronnym Zespole ds. Zdrowia i Zespole ds. Usług Publicznych Rady Dialogu Społecznego. Koordynował m.in.  nowelizację prawa farmaceutycznego, rozporządzenia o receptach czy ustawę o wyrobach medycznych. Był zastępcą dyrektora Departamentu Informacji o Wyrobach Medycznych w URPL, WM i PB. Współtworzył nowelizację ustawy o wyrobach medycznych w latach 2016-2019 i ustawę o wyrobach medycznych w 2021 r., dostosowującą prawo polskie do rozporządzeń UE. Reprezentant Polski podczas spotkań Szefów Europejskich Agencji ds. Wyrobów Medycznych "CAMD”, były ekspert KE w zagranicznych projektach. 

Jolanta Kołodziejczyk

Panel dyskusyjny Bariery rynku diagnostyki medycznej

Dyrektor ds. Rozwoju Oferty i Współpracy Naukowej Diagnostyka S.A.
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Biolog. Od 22 lat związana z firmą Diagnostyka. Z sukcesem wdrażała nowoczesne technologie i usługi do oferty Firmy. W ostatnich latach pełniła funkcje zarządcze, m.in zarządzała największą siecią laboratoriów histopatologicznych Diagnostyka Consilio. 
 

Szymon Kierat

Panel dyskusyjny Bariery rynku diagnostyki medycznej

Specjalista Jednostki Notyfikowanej, w której pełni rolę recenzenta wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro, eksperta klinicznego oraz auditora. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Diagnosta laboratoryjny - specjalista laboratoryjnej genetyki medycznej z ponad dziesięcioletnim do¶wiadczeniem w dziedzinie medycyny laboratoryjnej, w tym genetyki chorób rzadkich, które zdobył w największym polskim szpitalu klinicznym, Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM. Członek Zespołu do spraw genetyki medycznej przy Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych. Członek towarzystw naukowych: European Society of Human Genetics, European Society of Cardiology i Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

dr Marcin Kraśniewski

Panel dyskusyjny Finansowanie na rynku diagnostyki medycznej

Doktor nauk prawnych. Adiunkt w Katedrze Transformacji Energetycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Specjalizuje się w prawie gospodarczym publicznym, europejskim prawie gospodarczym, prawie energetycznym, regulacji gospodarczej rynków, ekonomicznej analizie prawa, a także funkcjonowaniu sektorów infrastrukturalnych. Autor ponad 50 publikacji naukowych. Zawodowo związany z sektorem energetycznym. Polski delegat na Szczyty Klimatyczne ONZ COP.

Ewa Kozak

Panel dyskusyjny Finansowanie na rynku diagnostyki medycznej 

Master of Business Administration ( MBA)

Absolwentka Wydziału Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej oraz absolwentka MBA Szkoła Główna Handlowa -Warszawski Uniwersytet Medyczny w zakresie Ochrony Zdrowia. Uczestniczka szkoleń i warsztatów biznesowych w USA, Francji, Niemczech i Hiszpanii. Prelegentka biznesowa na ogólnopolskich szkoleniach i kongresach medycznych.  Od kilkunastu lat z sukcesem zarządza podmiotami na rynku ochrony zdrowia i farmaceutycznym, także w dziedzinie dermatologii i medycyny estetycznej. Ostatni sukces biznesowy: stworzyła od podstaw i zarządza polskim oddziałem Mesoestetic Pharma Group.  

Mesoestetic Pharma Group to hiszpańska firma farmaceutyczna, z ponad 40 letnią historią, obecna w ponad 109 krajach świata. Posiadająca własną fabrykę farmaceutyczna, dział R&D a w nim dział biotechnologii i inżynierii biomedycznej wykorzystujący AI w tworzeniu nowych cząsteczek i nowych form galenicznych produkowanych produktów. Firma posiada patenty chroniące technologie zastosowane w produkcji kosmetyków.

dr Hubert Pachciarek

Panel dyskusyjny Finansowanie na rynku diagnostyki medycznej

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości, Dyrektor Centrum Transferu Technologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prezes spółki celowej Centrum Innowacyjnych Technologii PUM sp. z o.o., współzałożyciel spin-offów w obszarze biotechnologii i medycyny, promotor przedsiębiorczości akademickiej, członek Porozumienia Spółek Celowych i PACCT. Pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, twórca ponad 30 publikacji naukowych, kierownik projektów naukowych i dydaktycznych, członek zespołów badawczych, prowadzi badania w obszarach wykorzystania metodologii foresight, zarządzania strategicznego, współpracy międzyorganizacyjnej oraz transferu technologii.

Marcin Szczeciński

Panel dyskusyjny Finansowanie na rynku diagnostyki medycznej

Kierownik ds. inwestycji kapitałowych.
Absolwent prawa na Uniwersytecie Łódzkim oraz programu EMBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Studiował także na Uniwersytecie Utrechckim. Od blisko 18 lat związany z branżą farmaceutyczną. Współtworzył portfolio projektów z obszaru drug discovery Adamed i strategię tego pionu. Blisko współpracował z naukowcami w ramach projektów B+R dotyczących nowych leków poznając ich specyfikę, uwarunkowania regulacyjne oraz materię ochrony praw wyłącznych. Pozyskiwał zewnętrzne finansowanie dla tych przedsięwzięć. Najpierw wspierał, a następnie odpowiadał za komercjalizację kandydatów na leki firmy współpracując z klientami z big, mid i Japan pharma. W 2015 roku dołączył do obszaru inwestycji kapitałowych Adamed, w którym odpowiada za inwestycje w projekty typu startup mierzące się z niezaspokojonymi potrzebami medycznymi oraz nieefektywnościami systemów opieki zdrowotnej.
 

dr hab. n med. prof. ucz. Tomasz K. Wojdacz

Sędzia

dr hab. n med. Tomasz K Wojdacz jest profesorem Pomorskiego uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie prowadzi zespół naukowy zajmujący się badaniami w dziedzinie epigenetyki klinicznej. Doświadczenie zawodowe profesora to nie tylko badania naukowe, ale i komercjalizacja badan naukowych. Jest założycielem i dyrektorem duńskiej firmy MethylDetect ApS oraz Polskiej EPI-CAN Technologies sp. z.o.o. które komercjalizują własność intelektualną opracowaną w jego badaniach naukowych. Profesor Wojdacz, jest międzynarodowo rozpoznawanym ekspertem w badaniach epigenetycznych a swoją pracę naukową rozpoczął jeszcze przed studiami doktoranckimi w Peter MacCallum Cancer Centre, Australii. Po zrobieniu doktoratu prowadził badania w takich ośrodkach jak Karolinska Institute, w Szwecji czy Aarhus Institute of Advanced Studies w Danii, gdzie był stypendystą Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship. Profesor Wojdacz, jest też prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Epienetyki Molekularnej i Klinicznej i absolwentem MBA dla kadry medycznej Akademii Leona Koźmińskiego.

Program Konferencji:

  • 9:00 - 9:30 Rejestracja uczestników
  • 9:30 Otwarcie konferencji

dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz, CEO MethylDetect ApS Łukasz Więch, MBA, Lider Studiów w Ochronie Zdrowia ALK dr hab. n. med. Edyta Borkowska, Konsultant Krajowy w dziedzinie Laboratoryjnej Genetyki Medycznej

  • 10:00 - 11:00 Panel dyskusyjny Bariery rynku diagnostyki medycznej

Prowadzący: Łukasz Więch, MBA, Lider Studiów w Ochronie Zdrowia ALK Paneliści:  1. prof. Maciej Banach, President of the International Lipid Expert panel (ILEP) 2. Arkadiusz Grądkowski, Prezes POLMED 3. Jolanta Kołodziejczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Oferty i Współpracy Naukowej Diagnostyka S.A. 4. Szymon Kierat, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.​​​​​​ 

  • 11:00 - 12:00 Dlaczego liderzy biznesu powinni rozumieć epigenetykę, Nikolay Kirov:

• Co epigenetyka może powiedzieć o długowieczności i zdrowiu? • Czym są bazowe mechanizmy środowiskowe oraz jak wpływają na zdrowie i podejmowanie decyzji (również biznesowych)? • Czy epigenetyka będzie najlepszym biznesem XXI wieku?

  • 12:00 - 13:00 Obiad
  • 13:00 - 14:00 Panel dyskusyjny Finansowanie na rynku diagnostyki medycznej

Prowadzący: dr Marcin Kraśniewski, LL.M. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Paneliści:  1. Ewa Kozak, Managing Director at Mesoestetic Poland 2. dr Hubert Pachciarek, Dyrektor Centrum Transferu Technologii PUM 3. Marcin Szczeciński, Kierownik ds. inwestycji kapitałowych ADAMED 4. dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz, CEO MethylDetect ApS

  • 14:00 - 14:15 Podsumowanie wydarzenia
  • 14:15 - 15:15 Networking

Organizatorzy

dr hab. n med. Tomasz K. Wojdacz

dr hab. n med. Tomasz K. Wojdacz jest profesorem Uniwersytetu w Aarhus w Danii oraz profesorem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie obecnie prowadzi zespół naukowy zajmujący się badaniami w dziedzinie epigenetyki klinicznej. Prof. Tomasz K. Wojdacz jest międzynarodowym ekspertem w badaniach epigenetycznych, a swoją pracę naukową rozpoczął na długo przed studiami doktoranckimi w Peter MacCallum Cancer Centre, w Australii. Po zrobieniu doktoratu prowadził badania w takich ośrodkach jak Karolinska Institute w Szwecji czy Aarhus Institute of Advanced Studies w Danii, gdzie był stypendystą Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship. Prof. Tomasz K. Wojdacz jest prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Epigenetyki Molekularnej i Klinicznej, a jego doświadczenie zawodowe to nie tylko badania naukowe, ale i komercjalizacja wyników badań. Jest jednym z założycieli i dyrektorem duńskiej firmy z międzynarodowymi operacjami (MethylDetect ApS), którą zbudował na patentach wywodzących się z jego badań naukowych. Tomasz jest też absolwentem ALK MBA dla kadry medycznej. 

LinkedIn: (2) Tomasz K Wojdacz | LinkedIn

Łukasz Więch

Wizjoner ochrony zdrowia. Lider studiów w tej dziedzinie w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ekspert w zakresie badań klinicznych, zarządzania opieką zdrowotną, negocjacji. Nauczyciel akademicki posiadający ponad 10-letnie doświadczenie. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Kozminski MBA dla kadry medycznej oraz Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz – specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego. Doświadczony menedżer prowadzący duże zespoły w ramach struktury matrycowej. Edukator z pasją i doświadczeniem. Asystent naukowy w ALK, pracujący nad zagadnieniami z dziedziny użycia gier i symulacji i edukacji w zarządzaniu w ochronie zdrowia.

Zainteresowany tworzeniem innowacyjnych rozwiązań biznesowych i partnerstw zgodnie z filozofią win-win. Rozwija się w zakresie tworzenia koncepcji wspierających liderów w opiece zdrowotnej – coaching, mentoring, skuteczne przywództwo, zarządzanie organizacją, zarządzanie zmianą i inne. Inspiruje go skuteczne, holistyczne zarządzanie opieką zdrowotną, które uwzględnia zarówno procesy, zasoby materialne, jak i ludzi w organizacji – pracowników i pacjentów.

Informacje Organizacyjne

Konferencja odbędzie się 12 marca 2024r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (ul. Jagiellońska 59) oraz online dla wszystkich, którzy nie będą w stanie pojawić się osobiście.

Konferencja jest płatna: - stacjonarnie - 100 zł - online - 50 zł

Partnerzy/Patroni Konferencji

Patroni Medialni Konferencji

Group of People
Biuro Organizacji Konferencji
Biuro Organizacji Konferencji/ Conference Office