WOS online

wos

WOS online w Koźmińskim

Zapraszamy uczniów szkół średnich na wykłady online z wiedzy o społeczeństwie. Uczestnicy wirtualnych zajęć wraz z wykładowcami ALK zagłębią się w wiedzę z obszarów prawa i postępowania karnego, praw człowieka oraz działalności organizacji pozarządowych.

Wykłady w ramach programu WOS ONLINE w Koźmińskim to cykl czterech zajęć, które mają na celu przybliżenie licealistom tematyki związanej z wiedzą o społeczeństwie. Prowadzący odnoszą się do aktualnych zjawisk w Polsce i na świecie.

Uczestnicy zajęć dowiedzą się także, czy oglądając programy typu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, doświadczają prawdziwej atmosfery sali sądowej.

Tematy zajęć:

I.    SEN SPRAWIEDLIWYCH - WPROWADZENIE DO PRAWA KARNEGO, DR MATEUSZ WOIŃSKI 02.03.2023, godz. 12.00

W ramach zajęć wspólnie spróbujemy zrekonstruować definicję wyrażenia „przestępstwo” – centralnego pojęcia prawa karnego. Pomogą nam w tym bohaterowie komiksów (może raczej: powieści graficznych), książek i filmów, których każdy miłośnik fantastyki znać powinien. ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w spotkaniu.

 

II. CZY SUWEREN MOŻE WSZYSTKO I KIEDY JEST DOBRY CZAS NA ZMIANĘ KONSTYTUCJI?, DR MICHAŁ ZIÓŁKOWSKI 09.03.2023, godz. 12.00

W ramach zajęć wspólnie spróbujemy zrekonstruować definicję wyrażenia „przestępstwo” – centralnego pojęcia prawa karnego. Pomogą nam w tym bohaterowie komiksów (może raczej: powieści graficznych), książek i filmów, których każdy miłośnik fantastyki znać powinien. ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w spotkaniu.  

Tematy zajęć

III. PO CO JEST PROCES KARNY?, PROF. MONIKA CAŁKIEWICZ 16.03.2023, godz. 12.00

Postępowanie karne ma ściśle określone cele i rządzą nim zasady, które nie zawsze są zrozumiałe dla obywateli. Czy oglądając program „Sędzia Anna Maria Wesołowska” doświadczacie atmosfery prawdziwej sali sądowej? Czy będąc obrońcą będziecie bronić tylko niewinnych, jak w „Prawie Agaty”? Na te i inne pytania odpowiem z perspektywy nauczyciela akademickiego i praktykującego radcy prawnego. ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w spotkaniu.

 

IV. ROSZCZENIA Z PRAWA PRACY W POSTĘPOWANIU CYWILNYM, DR MAGDALENA KUBA 23.03.2023, godz. 12.00 Zapewne każdy z Was zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądać Wasza ścieżka zawodowa i czym dokładnie będziecie zajmować się w przyszłości. Bez względu na to, jakiego wyboru dokonacie, zetkniecie się z prawem pracy – albo jako pracownicy, albo jako pracodawcy zatrudniający pracowników. W trakcie zajęć porozmawiamy o sytuacji prawnej pracownika i pracodawcy oraz o tym, jakich praw mogą oni dochodzić przed sądem pracy. ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w spotkaniu.

Tematy zajęć2

Aby wziąć udział w wykładach

Aby wziąć udział w wykładach WOS ONLINE w Koźmińskim, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com. Jego okres ważności to 6 miesięcy.

W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Chromie i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

teams logo
Ewelina Przywrzej rekrutacja studia w j. polskim ALK
By umówić się na zajęcia i/lub uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu:
Ewelina Przywrzej