Projekty dofinansowane

Katedry

Projekty dofinansowane

Od wielu lat z powodzeniem pozyskujemy środki europejskie na realizację projektów,
które przyczyniają się do rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego i wzmocnienia jej potencjału,
a także budowania relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

 

Co oferujemy

Realizowane projekty dotyczą zagadnień koncentrujących się wokół przedsiębiorczości, innowacyjności, szeroko rozumianego zarządzania oraz podnoszenia kompetencji różnych grup beneficjentów. Oprócz projektów kierowanych do studentów ALK, realizowaliśmy przedsięwzięcia dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz ich pracowników, osób 50+ czy też kadry naukowej. Ponadto prowadzimy wieloaspektowe badania na zlecenie oraz bierzemy udział w przetargach. Głównym celem prowadzonych przez nas badań jest dostarczanie informacji niezbędnych do podejmowania decyzji różnym interesariuszom – aktorom życia społeczno-gospodarczego w Polsce.

studenci podczas nauki

Najbogatsze doświadczenie badawcze zdobyliśmy w obszarach:

Rankingi
rozwoju regionalnego
Współpraca
kompetencji i wartości potencjału zasobów ludzkich organizacji
Skills
potencjału instytucjonalnego gromadzonego przez organizacje
Perspektywy
projektów dotyczących zasadności i efektywności zaplanowanych działań

Prowadząc badania typu forsight, forecast oraz badania ewaluacyjne, dostarczamy wiedzy i narzędzi m.in. w zakresie rozwoju edukacji, metod kształcenia i dostosowywania programów wspierających wzrost kwalifikacji zawodowych i potencjału pracowników małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą.

Naszą działalność skupiamy wokół 4 haseł, które przyświecają podejmowanym przez nas inicjatywom:

INSPIRUJEMY

  • TWÓRCZO POBUDZAJĄC DO DZIAŁANIA
  • POPRZEZ KREATYWNE POMYSŁY DO NIEUSTANNEGO DOSKONALENIA SIĘ
  • POPRZEZ ZACHĘCANIE DO PODEJMOWANIA WSPÓLNYCH INICJATYW

ZMIENIAMY

  • WYZNACZAJĄC NOWE STANDARDY W DZIAŁANIU

ROZWIJAMY

  • KREATYWNIE DĄŻĄC DO DOSKONAŁOŚCI

ŁĄCZYMY

  • POTRZEBĘ ROZWOJU Z POTRZEBAMI RYNKU
  • LUDZI Z PASJĄ I POMYSŁAMI ZE ŚWIATA BIZNESU I NAUKI, OFERUJĄC KOMPLEKSOWE WSPARCIE W REALIZACJI PROJEKTÓW

Projekty realizowane

Health Economics and Big Data Analytics
studenci
Finanse - dialog dyscyplin naukowych
Prawnicze
Między prawem a gospodarką
tiger
Zarządzanie w Nowych Technologiach
ulgi
DOSTĘPNA – OTWARTA – KREATYWNA
SIX SIGMA CHAMPION/SPONSOR TRAINING. ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W PROGRAMIE SIX SIGMA
Wsparcie uczelni niepublicznych w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
BIZNES.AI, studia sztuczna inteligencja, sztuczna inteligencja studia warszawa
The Heart of AI: Hub Szkoleń AI i Data Science w centrum Europy (HAI)
summer school
Poland, Warsaw, Kozminski - a Place of Opportunity!

Projekty zrealizowane

Centrum
Międzynarodowa sieć wspierania badań i transferu wiedzy
Centrum_Egzaminacyjne
MORE - Ocena skutków regulacji opartej na dowodach
pracownia
Academy of entrepreneurship
students
Team bulding platform
Zakład_Finansów
Warszawa stolicą ambitnego biznesu
zaklad_prawa
Kreatywny humanista
Zakład_Prawa
Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych
Zakład_Ekonomicznych
ITeraz Mazowsze II
centrum
Program rozwoju i inwestycji menadżera
zaklad_prawa
Akademickie Mazowsze
Katedra_Finansów
Radomskie centrum innowacji
Wars i Sawa grają w szachy
Katedra_Prawa
Kompleksowy program aktywizacji osób starszych 50+
Centrum_Egzaminacyjne
Program wspierania przedsiębiorczości wśród osób starszych
poradnia_prawna
Jak uruchomić własny biznes
Zakład_Prawa
Prawo do kompetencji
coaching
Poznaj nas, poznaj siebie
Studia prawno-biznesowe
Masz na staż BIS

KONTAKT

Edyta Siuda

Dyrektor Biura Projektów Dofinansowanych

W ramach Biura odpowiada za pozyskiwanie finansowania ( kreuje nowe projekty, koordynuje prace zespołów merytorycznych) a także zarządza projektami. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu Integracji Europejskiej w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie pracy w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, głównie koordynowaniu. Współpracowała także z organizacjami pozarządowymi, pełniąc funkcję prezesa Fundacji. Wśród zainteresowań zawodowych oprócz zarządzania projektami i szkolenia z tego zakresu znajduje się także ewaluacja projektów unijnych. Relaksuje się na siłowni, pokonując kilometry na bieżni. Lubi dobrą książkę, muzykę, film i odpoczynek na świeżym powietrzu.

Pokój A/16

 

 

Katarzyna Kwapińska

Menedżer ds. Zarządzania Projektami i Pozyskiwania Finansowania

W ramach Biura odpowiada za pozyskiwanie finansowania, a także zarządza projektami. Absolwentka filologii polskiej oraz logopedii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, a także studiów podyplomowych z zakresu ewaluacji i pomiaru dydaktycznego na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej - ich opracowywania, realizacji, a także ewaluacji. Członkini Polskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego. Aktywna społecznie. W latach 2005-2007 - wiceprezes zarządu ds. rozwoju największej polskiej organizacji pozarządowej skupiającej dzieci, młodzież i dorosłych (zastępczyni Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego ds. rozwoju), pomysłodawczyni i realizatorka licznych projektów dla organizacji pozarządowych oraz uczelni wyższych. Miłośniczka dobrej literatury. Pasjonuje się wyszukiwaniem zależności, korelacji, odkrywaniem ścieżek i powiązań między różnymi - pozornie zupełnie odmiennymi - elementami.

 

Monika Karakula

Kierownik Projektów

W ramach Biura zajmuje się realizowaniem projektów, ich rozliczaniem i sprawozdawczością. Absolwentka zarządzania i marketingu w SGGW w Warszawie oraz Master of Business Administration (MBA) w Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie sprawozdawczości i rozliczania projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Lubi jazz, wycieczki rowerowe, góry latem i zimą.

A/16

 

Elżbieta Jasińska

Kierownik Projektów

W ramach Biura zajmuje się realizowaniem projektów współfinansowanych z UE, ich rozliczaniem i sprawozdawczością. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie pozyskiwania, realizacji oraz sprawozdawczości projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Absolwentka fizyki oraz matematyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Lubi wycieczki rowerowe, długie spacery oraz dobrą książkę i film.

 

Agnieszka Markowicz

Kierownik Projektów/Konsultant ds. Kontroli Finansów Projektów

Pracownik Akademii Leona Koźmińskiego od 2008 roku. W Biurze Projektów Dofinansowanych od października 2018 roku. Do jej obowiązków należy współtworzenie, koordynacja i rozliczanie projektów współfinansowanych ze środków UE. Absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych oraz studiów podyplomowych w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych na Uniwersytecie Warszawskim. W marcu 2017 roku ukończyła roczne studia podyplomowe "Akademia Kompetencji Menedżerów" prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy z pracownikami naukowymi ALK. Wśród instytucji, z którymi współpracowała przez ostatnich dziesięć lat znajdują się instytucje finansujące badania, jak Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Nauki, Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki oraz instytucje zagraniczne (liderzy projektów międzynarodowych). Lubi wyzwania, jest otwarta na nowe zadania i doświadczenia. Lubi aktywność fizyczną i kontakt z naturą, stąd zamiłowanie do spacerów po mało uczęszczanych szlakach turystycznych oraz nowa pasja-bieganie na nartach.