Debata oksfordzka Sztuczna Inteligencja w medycynie - przyszłość Czy przesada?

Debata oksfordzka
Sztuczna Inteligencja w medycynie - przyszłość czy przesada?

W obliczu dynamicznego rozwoju technologii i rosnącej roli Sztucznej Inteligencji, medycyna stoi przed istotnymi wyzwaniami i możliwościami. Podczas debaty, która odbędzie się już 4 kwietnia 2025, omówimy aktualny stan zastosowania AI w naukach medycznych oraz jej wpływ na praktykę kliniczną, analizując zarówno korzyści, jak i potencjalne ryzyka związane z jej implementacją w opiece zdrowotnej. Debatę organizują: Akademia Leona Koźmińskiego, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Kozminski Zdrowie, We are Clinical Research oraz Debate Club Akademii Leona Koźmińskiego

Czym jest debata oksfordzka?

Debata oksfordzka to sformalizowana forma dyskusji wywodząca się z najbardziej cenionych brytyjskich uniwersytetów. Kładzie nacisk na analizę problemu, logiczne argumenty i kulturę wypowiedzi. Dwie czteroosobowe drużyny – Propozycja i Opozycja – debatują nad wcześniej określoną tezą. Każdy mówca ma 5 minut na przemówienie z „chronionymi” pierwszymi i ostatnimi 30 sekundami. Role mówców są jasno określone:

  • pierwszy wprowadza debatę,
  • drugi rozwija argumenty,
  • trzeci zbija argumenty drugiej strony,
  • czwarty podsumowuje.

Debata wymaga starannego przygotowania, formalnych zwrotów do jury i przestrzegania limitu czasu. Liczy się zarówno treść, jak i forma wypowiedzi, co pozwala wywrzeć wpływ na publiczność i sędziów.

Tematyka debaty

Sztuczna Inteligencja już teraz rewolucjonizuje diagnostykę, terapię oraz zarządzanie systemami opieki zdrowotnej, oferując rozwiązania, które mogą znacząco zwiększyć skuteczność i dostępność usług medycznych. Wprowadzenie AI do medycyny pozwala na

  • szybszą analizę ogromnych zbiorów danych,
  • precyzyjne przewidywanie wyników leczenia
  • personalizację terapii pod kątem indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jednak te obiecujące innowacje wiążą się z licznymi wyzwaniami natury etycznej, prawnej i technologicznej, które wymagają głębszego zrozumienia i analizy.

Debata będzie doskonałą okazją do zgłębienia tych tematów, wymiany opinii oraz zrozumienia różnych perspektyw na przyszłość AI w medycynie, starając się odpowiedzieć przy tym na pytanie: czy wykorzystanie Sztucznej Inteligencji w medycynie to rzeczywiście krok w przyszłość, który przyniesie znaczące korzyści dla systemu opieki zdrowotnej i pacjentów, czy jednak niesie ze sobą ryzyka przewyższające potencjalne zyski?

Plan debaty

14:00–14:30 Rejestracja uczestników 14:30–14:55 WprowadzenieOficjalnie powitanie gości Prezentacja sekcji debat i jej działalności Wprowadzenie do formatu debaty oksfordzkiej 14:55 - 15:50 Debata 15:50–15:55 Głosowanie publiczności  

15:55 - 16:30 Panel dyskusyjny

16:30–17:00 Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród

Uzasadnienie decyzji Jury Wręczenie nagrody Jury oraz nagrody publiczności Podziękowania dla publiczności 17:00 Zakończenie debaty i networking

Podsumowanie i zamknięcie wydarzenia Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników i organizatorów

Członkowie debaty:

dr hab. n med. prof. ucz. Tomasz K. Wojdacz

Sędzia

dr hab. n med. Tomasz K Wojdacz jest profesorem Pomorskiego uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie prowadzi zespół naukowy zajmujący się badaniami w dziedzinie epigenetyki klinicznej. Doświadczenie zawodowe profesora to nie tylko badania naukowe, ale i komercjalizacja badan naukowych. Jest założycielem i dyrektorem duńskiej firmy MethylDetect ApS oraz Polskiej EPI-CAN Technologies sp. z.o.o. które komercjalizują własność intelektualną opracowaną w jego badaniach naukowych. Profesor Wojdacz, jest międzynarodowo rozpoznawanym ekspertem w badaniach epigenetycznych a swoją pracę naukową rozpoczął jeszcze przed studiami doktoranckimi w Peter MacCallum Cancer Centre, Australii. Po zrobieniu doktoratu prowadził badania w takich ośrodkach jak Karolinska Institute, w Szwecji czy Aarhus Institute of Advanced Studies w Danii, gdzie był stypendystą Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship. Profesor Wojdacz, jest też prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Epienetyki Molekularnej i Klinicznej i absolwentem MBA dla kadry medycznej Akademii Leona Koźmińskiego.

Łukasz Więch

Sędzia

Łukasz Więch to doświadczony lekarz specjalista zdrowia publicznego z ponad 15-letnim stażem pracy w badaniach klinicznych oraz szeroką ekspertyzą w zarządzaniu ochroną zdrowia. Jego zawodowe zainteresowania obejmują zarządzanie zmianą, edukację menedżerską, rozwój organizacyjny oraz etykę w badaniach klinicznych.

Obecnie pełni funkcję Medical Director w firmie Accelerated Enrollment Solutions, gdzie odpowiada za rozwój zespołu klinicznego organizacji w Polsce oraz jakość prowadzonych badań w ośrodkach Synexus. Jest również liderem studiów w obszarze zdrowia na Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie przez lata kształcił ponad 2000 absolwentów, rozwijając ich kompetencje w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia i badań klinicznych.

Jako certyfikowany trener zaawansowanej gry symulacyjnej SysTeamsChange®, wspiera menedżerów i organizacje w rozwijaniu praktycznych umiejętności zarządzania zmianą, szczególnie w sektorze ochrony zdrowia. Prowadzi również badania naukowe nad wykorzystaniem gier symulacyjnych jako narzędzi edukacyjnych w procesach zarządzania, łącząc teorię z praktyką i wyznaczając nowe kierunki rozwoju w tej dziedzinie.

Jest wiceprzewodniczącym Rady Instytutu Polityki Zdrowotnej, aktywnie działając na rzecz kształtowania polityki zdrowotnej i innowacji w ochronie zdrowia.

Wierzy, że przyszłość systemu ochrony zdrowia opiera się na edukacji, innowacji i współpracy. Działając na styku nauki, biznesu i praktyki klinicznej, konsekwentnie dąży do tworzenia wartości dla pacjentów, profesjonalistów i organizacji.

Kosma Kulczycki

Marszałek:

Student Akademii Leona Koźmińskiego, zaangażowany w tworzenie przestrzeni rozwojowej dla studentów. Działacz społeczny. Biegacz -Maratończyk. Reprezentant Akademii Leona Koźmińskiego w unihokeju na Akademickich Mistrzostwach Polski. Od 2 lat administracyjnie wspiera Kozminski University Debate Club i przez to popularyzuje debaty oksfordzkie jako format prowadzenia dyskusji. W 2023 i 2024 otrzymał stypendium IMPACT przyznane przez Fundację Koźmińskich za wyróżniające się osiągnięcia organizacyjne oraz społeczne. W 2023 wraz z drużyną awansował do fazy finałowej Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich.

 

Nikola Szydłowska

Przewodnicząca składu sędziowskiego

Jest studentką drugiego roku studiów licencjackich na kierunku management. Od trzech lat zaangażowana w debaty oksfordzkie , a od roku należy do klubu debat Akademii Leona Koźmińskiego. Poza pasją do debat interesuje się szeroko pojętą sztuką , w tym filmem i aktorstwem , a także żeglarstwem .Od rozpoczęcia studiów rozwija również zainteresowania związane z organizacją wydarzeń i zarządzaniem projektami. W 2024 wraz z drużyną awansowała do fazy finałowej Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich.

 

prof. Maciej Banach

W latach 2010 - 2012 pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w MNiSW, następnie w latach 2014-2021 był dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jest Kierownikiem Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii UM w Łodzi i Kierownikiem Ośrodka Badań Serca i Naczyń na Uniwersytecie Zielonogórskim, członkiem zespołu Liverpool Centre for Cardiovascular Sciences (LCCS) oraz adiunktem w Ciccarone Center for the Prevention of Cardiovascular Disease, Johns Hopkins University School of Medicine, Baltimore USA – 3 najlepszego szpitala na świecie wg rankingu Newsweek 2023. Jest Sekretarzem Generalnym Europejskiego Towarzystwa Miażdżycowego oraz Przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Pełni także funkcję przewodniczącego Lipid and Blood Pressure Meta-analysis Collaboration Group, a także Międzynarodowego Panelu Ekspertów Lipidowych (International Lipid Expert Panel). Jest założycielem i prezesem fundacji - Think-Tank "Innowacja dla zdrowia". Prof. Banach opublikował >1500 prac z zakresu kardiologii prewencyjnej i badań nad miażdżycą (liczba cytowań wg Web of Science>75,000 Indeks Hirscha=95; wg Google Scholar: liczba cytowań >130,000, Indeks Hirscha=123), znajduje się w grupie 1% najbardziej cytowanych naukowców na świecie (wg Clarivate), a także w grupie 5 najlepszych światowych ekspertów według ExpertScape w dziedzinie zaburzeń lipidowych. Jest laureatem wielu nagród, w tym: 5 doktoratów Honoris Causa: Uniwersytetu w Zagrzebiu (2022), Uniwersytetu w Koszycach (2020), Uniwersytetu w Bukareszcie (2019), Uniwersytetu Medycyny i Farmacji Victor Babes w Timisoarze (2017) oraz Instytutu Kardiologii w Kijowie (2018). 

Dr Tomasz Jetka

Dr Tomasz Jetka specjalizuje się w zastosowaniach metod obliczeniowych i sztucznej inteligencji (AI) do  odkrywania leków i medycyny, obecnie kierując ofertą Data Science oraz AI firmy Ardigen. W ciągu ostatniej dekady ściśle współpracował z firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi nad identyfikacją mechanizmów chorób, programami klinicznymi i współpracą między zespołami eksperymentalnymi i obliczeniowymi. Ukończył matematykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim, zaś doktorat uzyskał w Polskiej Akademii Nauk (Instytut IBIB PAN).

 

Dr Tomasz Żemojtel

Business Development Manager dla sektora zdrowia w regionie EMEA w Amazon Web Services (AWS), łączy ekspertyzę w wykorzystaniu danych klinicznych i omicznych z rozwojem innowacji w opiece zdrowotnej. W AWS wspiera organizacje medyczne w wykorzystaniu technologii chmurowych, w tym AI, koncentrując się na rozwoju medycyny spersonalizowanej.
Wcześniej kierował platformą genomiczną w Berlin Institute of Health przy Charité - Universitätsmedizin Berlin, prowadząc projekty w obszarach onkologii i chorób rzadkich. Pod jego kierownictwem powstała jednostka genetyki molekularnej w największym w Europie laboratorium przy szpitalnym Labor Berlin (joint venture Charité i Vivantes). Na wczesnym etapie kariery prowadził on badania w obszarze genetyki ludzkiej w Max Planck Institute for Molecular Genetics.
Łącząc wiedzę medyczną z umiejętnościami biznesowymi, Dr. Żemojtel jest orędownikiem wykorzystania mocy obliczeniowej chmury do odblokowania potencjału dużych zbiorów danych klinicznych w celu rozwoju spersonalizowanych terapii i zintegrowanych rozwiązań opieki zdrowotnej.
   

dr hab.n.med. prof. PUM Andrzej Ossowski

Dr hab. n.med. Andrzej Ossowski, profesor PUM, z wykształcenia biolog, kryminalistyk zajmujący się zawodowo genetyką sądową, genetyką kliniczną, antropologią sądową i kryminalistyką. Absolwent Wydziału Przyrodniczego i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studium doktoranckiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Pracę zawodową rozpoczął w 2002 roku w Zakładzie Medycyny Sądowej PUM w Szczecinie.
Aktualnie Prorektor ds. Technologii Medycznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Kierownik Katedry Medycyny Sądowej oraz Zakładu Genomiki i Genetyki Sądowej PUM, dyrektor Regionalnego Centrum Medycyny Cyfrowej PUM.
Autor i współautor kilkudziesięciu artykułów naukowych. Wydał przeszło 3000 ekspertyz sądowych z zakresu genetyki sądowej, medycyny sądowej, antropologii sądowej i kryminalistyki.
Pomysłodawca i twórca projektu Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów, dzięki któremu przywracana jest tożsamość ofiar zbrodni systemów totalitarnych. W ramach projektu doprowadził do identyfikacji przeszło 150 ofiar zarówno zbrodni komunistycznych, jak i nazistowskich. Pracował przy odnalezieniu około 20000 ofiar drugiej wojny światowej i okresu powojennego w całej Europie, zidentyfikował przeszło 1000 ofiar. W 2023 roku poprowadził pierwszą od wielu lat naukową misję badawczą w Ukrainie poszukującą ofiar zbrodni wołyńskiej zakończoną po czterech miesiącach badań odnalezieniem masowego grobu.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przywracania pamięci o ofiarach zbrodni systemów totalitarnych.
W swojej pracy naukowej uczestniczy w projektach z zakresu: genetyki sądowej, genetyki klinicznej, antropologii sądowej, archeologii, kryminalistyki i historii.
Regionalista zaangażowany w wiele projektów lokalnych budujących tożsamość Pomorza zachodniego.

Tomasz Jaworski

Dyrektor w Agencji Badań Medycznych, ekspert w Centrum Innowacji Medycyny Cyfrowej OPI PIB. Ekspert w dziedzinie technologii medycznych i cyfrowej opieki zdrowotnej, obecnie realizuje doktorat dotyczący interakcji człowiek-robot.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w transformacji cyfrowej i wdrażaniu nowoczesnych technologii. Pełnił kluczowe role kierownicze w firmach Microsoft, Oracle, HPE i Dell, gdzie implementował innowacyjne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, chmurze i danych, przekształcając kluczowe aplikacje dla sektora publicznego.

Jest współzałożycielem Warsaw Health Innovation Hub oraz aktywnym doradcą w zakresie rozwoju polityki e-zdrowia i sztucznej inteligencji w Polsce. Wykłada na wielu prestiżowych uczelniach, w tym w Akademii Leona Koźmińskiego, Akademii WSB, Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Krajowej Szkole Administracji Publicznej.

Ukończył studia podyplomowe na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, Massachusetts Institute of Technology oraz Uniwersytecie Harvarda. Certyfikowany asesor sztucznej inteligencji IEEE CertifAIEd Authorized Assessor

dr n. med. Tomasz Anyszek

Pełnomocnik Zarządu ds. Medycyny Laboratoryjnej, Diagnostyka SA.
Lekarz i diagnosta laboratoryjny; internista, specjalista diagnostyki laboratoryjnej i zdrowia publicznego.
Od prawie trzydziestu lat związany zawodowo w medycyną laboratoryjną.
Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i poglądowych. Autor i współautor podręczników i skryptów uczelnianych z zakresu medycyny laboratoryjnej. Wykładowca akademicki współpracującymi z kilkoma wyższymi uczelniami medycznymi w kraju w ramach szkoleń przed- i podyplomowych.
Certyfikowany audytor systemów zarządzania EN ISO 9001, 15189 i 17025.
Multimedalista mistrzostw Polski lekarzy w szachach szybkich i błyskawicznych.

dr.n. farm. Łukasz Izbicki

Dr n. farm. Łukasz Izbicki przedsiębiorca, CEO CTIN i Leki.pl. Specjalizuje się w analizie zachowań pacjentów, którzy aktywnie poszukują informacji w internecie na temat dostępnych terapii i badań. Rozwija innowacyjne platformy, które poprzez zaawansowane algorytmy SEO i technologie AI skutecznie docierają do tych pacjentów, umożliwiając im szybki dostęp do rzetelnych informacji o dostępnych terapiach.

Jolanta Sobierańska-Grenda

Prezes Zarządu Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. w Gdyni. Jestem prawnikiem z doświadczeniem menedżerskim w zakresie zarządzania dużymi podmiotami medycznymi oraz umiejętnością negocjowania i dogadywania porozumień zarówno po stronie społecznej, jak i instytucjonalnej.

Doktorantka Wydziału Zarządzania (Katedra Ekonometrii) Uniwersytetu Gdańskiego, Absolwentka MBA dla Kadry Medycznej Akademia Leona Koźmińskiego oraz Advanced Management Program Akademia Leona Koźmińskiego. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu, Aplikację radcowską, Studium Wyceny Nieruchomości, Studium Pedagogiczne, Studium Prawa Europejskiego, Kurs do Rad Nadzorczych.

W latach 2006-2020 zrestrukturyzowałam, przekształciłam i oddłużyłam około 30 szpitali na terenie całej Polski.
Od 2017 roku członek zarządu i Prezes Szpitali Pomorskich Sp. z o.o.

Zrestrukturyzowałam 4 szpitale (w Wejherowie, Gdańsku oraz dwa w Gdyni) najpierw przekształcając w spółki prawa handlowego, a następnie konsolidując w jeden spójnie działający organizm. Gdy zaczynałam pracę w Spółce w 2017 r. , Szpitale Pomorskie rozpoczynały swoją działalność ze stratą na poziomie 9 mln zł. Podjęte przeze mnie działania zarządcze sprawiły, że rok 2023 zakończył się 70 mln zł zysku brutto oraz ogromnymi zmianami na poziomie inwestycji i świadczenia usług.

Posiadam ponad 15 letnie doświadczenie jako pracownik samorządowy na stanowiskach zarządzających, początkowo szczebla powiatowego - Sekretarz Powiatu Malborskiego oraz wojewódzkiego - Dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W ramach wykonywanych obowiązków między innymi byłam odpowiedzialna za nadzór nad podmiotami leczniczymi, dla których podmiotami tworzącymi są samorządy terytorialne.

Jako jedyna kobieta w Polsce na taką skalę odpowiadałam za konsolidację i restrukturyzację szpitali. Do podejmowanych działań restrukturyzacyjnych należało szereg zadań związanych z konsolidacją zarówno w ramach jednego właściciela, jak i pomiędzy szpitalami marszałkowskimi i powiatowymi oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Przeprowadziłam kilkanaście przekształceń szpitali w spółki prawa handlowego wraz z uzyskiwaniem wsparcia finansowego z Ministerstwa Zdrowia w ramach programów rządowych.

Wcześniej pracowałam w Kancelarii Radcy Prawnego zajmującej się przede wszystkim doradztwem
w procesie przekształcania i restrukturyzacji szpitali, zarówno w ramach rządowego programu pod nazwą "Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia" tzw. Planu „B”, jak i w procesie uzyskiwania wsparcia z Ministerstwa Zdrowia w ramach planu „C”.

W wyniku podjętych przeze mnie działań z 26 podmiotów w 2011 r. pozostało 12 w 2017 r. Pozwoliło to na optymalizację m.in. procesów inwestycyjnych oraz zakupowych , a także efektywne zarządzanie deficytowymi zasobami kadry medycznej. W efekcie wszystkie podmioty, w których dokonałam  procesów restrukturyzacyjnych osiągnęły w 2021 r. dodatnie wyniki finansowe, klasyfikując województwo pomorskie na pierwszym miejscu w kraju pod względem sytuacji finansowej w szpitalach.  
Ze względu na swoje wyjątkowe doświadczenie w zakresie zarządzania w służbie zdrowia, realizuję się w dzieleniu się swoją wiedzą jako wykładowca-praktyk na studiach MBA dla kadry medycznej Akademia Leona Koźmińskiego, MBA dla kadry medycznej Uczelni Łazarskiego, MBA dla kadry medycznej Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prowadzę szkolenia i wystąpienia na konferencjach. Obszary wykładów to m.in. restrukturyzacje podmiotów leczniczych, rola samorządów terytorialnych w systemie ochrony zdrowia, zarządzanie zmianą, zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.

Pasjonatka łodzi smoczych!

Laureatka konkursu Lwy Koźmińskiego w kategorii Menedżer.

dr n. med. Tomasz Maciejewski

Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka. Zawodowo: ginekolog, położnik, perinatolog.
Autor wielu publikacji naukowych, książek oraz artykułów z dziedziny położnictwa i ginekologii , perinatologii, zdrowia publicznego, innowacji technologicznych w medycynie. Działalność dydaktyczną prowadzi w ramach kursów Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Wydziału Lekarskiego Uczelni Łazarskiego, konferencji naukowo-szkoleniowych.
Zaangażowany w wykorzystywanie nowatorskich metod w leczeniu i opiece nad pacjentem. Propagator współpracy kliniczno-technologicznej – stworzył pierwszy w Polsce Dział ds. AI i Innowacji Technologicznych w publicznej jednostce naukowo-badawczej działającej w systemie ochrony zdrowia. Aktywność tej jednostki organizacyjnej to m.in. konkurs Mother and Child Startup Challenge. Lider grupy roboczej ds. innowacji w szpitalnictwie przy NIL IN – Sieci Lekarzy Innowatorów.

Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Rządowej Rady Ludnościowej, elektor Rady Głównej Instytutów Badawczych, członek Rady Ekspertów Rzecznika Praw Pacjenta oraz działającego przy Radzie zespołu ds. zarządzania szpitalami. Jako członek zespołu ekspertów PARPA brał udział w opracowaniu rekomendacji dot. FAS (opublikowane w 2020 r.), obecnie członek Zespołu Ekspertów ds. FASD przy Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Działając na rzecz pacjentów i ich bezpieczeństwa jest również jednym z członków Zespołu ds. Świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych powołanego przez Rzecznika Praw Pacjenta.

Prof. Joanna Jaworek-Korjakowska

Prof. AGH, Dyrektor Centrum Doskonałości Sztucznej Inteligencji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.  Prof. Jaworek jest koordynatorem projektu ARTIQ- Centrum AI finansowanego przez NCN oraz NCBR. Jest ekspertem Confederation of Laboratories for Artificial Intelligence Research in Europe (CLAIRE), a także absolwentką programu TOP 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA. Koordynowała krajowe (NCN, NCBiR) i międzynarodowe projekty badawcze w programach EPSRC, FAST Healthcare Network Plus, DAAD, National Institutes of Health oraz NAWA Spinaker,  NAWA Bekker.  Prof. Jaworek otrzymała stypendium NAWA Bekker Fellowship w celu realizacji badań naukowych na Uniwersytecie Stanforda, CA, USA. Jej główne zainteresowania badawcze koncentrują się na sztucznej inteligencji, w szczególności obszary głębokiego uczenia, wykrywanie anomalii, klasteryzacja oraz interpretowalność i wyjaśnialność rozwiązań. J. Jaworek została nagrodzona Honorable Mention Award podczas konferencji CVPR'19  (ISIC workshop), Stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców 2017-2020 oraz Indywidualną Nagrodą Rektora AGH dla najlepiej publikujących naukowców 2017-2023.

Katarzyna Zamaro

Moderator dyskusji z publicznością

Kierownik komunikacji i PR w Międzynarodowym Towarzystwie Epigenetyki Molekularnej i Klinicznej.

Patron medialny

Patronat Honorowy

ABM logo
Jeżeli masz pytania organizacyjne napisz do:
Biuro Konferencji/ Conference Office
Jeżeli masz pytania merytoryczne lub chcesz zostać Partnerem wydarzenia napisz do:
Łukasz Więch