
Centrum Języków Obcych Akademii Leona Koźmińskiego
- Lektoraty dla studentów wszystkich kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych
- Kursy przygotowawcze do egzaminów certyfikatowych w grupach językowych na studiach stacjonarnych realizowane w ramach zajęć lektoratowych
- Wykłady i konwersatoria w języku angielskim na studiach I i II stopnia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych
- Zajęcia na studiach podyplomowych: Business English i Wirtschaftsdeutsch
- Szkolenia dla nauczycieli języków obcych
- Kursy „na życzenie”, tzw. moduły dla studentów Akademii i osób spoza uczelni w zakresie języka angielskiego ogólnego oraz specjalistycznego: biznesowego i prawniczego, a także innych języków obcych
- Kursy języków obcych dla osób spoza Akademii przygotowujące do matury, rozwijające znajomość języków na różnych poziomach zaawansowania, a także rozwijające inne sprawności zawodowe, np.:
- Czytanie dokumentów finansowych
- Zarządzanie w środowisku wielokulturowym
- Czytanie i rozumienie umów handlowych, itp.
- Kursy dla firm przygotowujące pracowników do skutecznej komunikacji anglojęzycznej w firmie.
- Cztery własne licencjonowane centra certyfikacji językowej:
Jeśli chcesz zarejestrować się na egzamin certyfikatowy wybierz odpowiedni link powyżej.
- Współpracę z wiodącymi wydawnictwami językowymi na świecie, m.in. recenzowanie przygotowywanych przez nich do druku podręczników.

Eksperci językowi Rady Europy, po wizytacji uczelni i po zapoznaniu się z pracą Centrum Języków Obcych, napisali w swoim „RAPORCIE EKSPERTÓW: POLSKA”, że nasze programy językowe „można traktować jako przykład doskonałej praktyki”, a „wymogi stawiane studentom wszelkich dyscyplin oraz sposób ich egzekwowania mogą być modelem do naśladowania w innych krajach”.

Akademia Leona Koźmińskiego oferuje możliwość nauki wielu języków:
angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, chińskiego, a także polskiego jako obcego.
Na studiach stacjonarnych studenci uczą się dwóch języków:
- angielskiego
- drugiego języka obcego wybranego przez kandydata
Kandydat może wybrać spośród następujących języków: niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski – kontynuacja nauki niemiecki lub chiński - nauka od podstaw

W ramach studiów niestacjonarnych studenci uczą się jednego języka obcego. Studenci prawa mają w programie naukę języka angielskiego. Studenci innych kierunków mogą wybrać lektorat angielski lub niemiecki (pod warunkiem zebrania się odpowiedniej liczby osób).
Obcokrajowcy studiujący w ALK w języku angielskim mają możliwość nauki języka polskiego.

Centrum Języków Obcych to zespół wysokiej klasy wykładowców. Wielu z nich jest autorami podręczników do nauki języka ogólnego i specjalistycznego, kompletnych kursów e-learningowych z zakresu Business English, artykułów, recenzji i innych publikacji. Wielu naszych wykładowców odbyło staże i stypendia zagraniczne, w tym także w ramach programów Unii Europejskiej.
Wykładowcy są dobrymi dydaktykami – stosują skuteczne metody nauczania i korzystają z różnorodnych materiałów dydaktycznych w postaci podręczników językowych, multimedialnych materiałów autorskich, oraz specjalistycznych tekstów autentycznych np. umowy, dokumenty handlowe i prawnicze, case studies i artykuły. Wielu wykorzystuje najnowsze technologie do nauczania i testowania znajomości języka obcego.
Wszyscy lektorzy doskonalą swój warsztat metodyczny biorąc udział – jako prowadzący i uczestnicy – w konferencjach językowych, szkoleniach i seminariach oraz współpracując z międzynarodowymi stowarzyszeniami i organizacjami nauczycieli języka angielskiego, np. IATEFL, EULETA, z British Council i Instytutem Austriackim.
Nasi lektorzy są kierownikami licencjonowanych centrów certyfikacji językowej działających na terenie Akademii. Większość lektorów języka angielskiego i niemieckiego to egzaminatorzy LCCI, TOLES, PEARSON TEST of ENGLISH i ÖSD. Nasze centrum certyfikacji LCCI zostało wyróżnione dyplomem dla najlepszych ośrodków egzaminacyjnych w Polsce.
Centrum Języków Obcych przeprowadza badania i testy pilotażowe dotyczące egzaminów certyfikatowych, m.in. dla potrzeb British Council i Pearson.
Centrum Języków Obcych współpracuje z wybranymi wydawnictwami językowymi; mamy zaszczyt recenzować najnowsze, mające wejść na rynek podręczniki do nauki języka specjalistycznego przygotowywane do publikacji przez wiodące na świecie wydawnictwa.
