Biuro prasowe 

INFORMACJE O ALK 

Założona w 1993 roku warszawska Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) jest wyższą uczelnią o szerokim profilu biznesowym, posiadającą pełne uprawnienia akademickie. Prowadzi badania naukowe i kształci w zakresie: ekonomii, zarządzania, finansów, prawa, administracji, psychologii biznesu i socjologii biznesu i mediów. Wprowadza innowacyjne kierunki kształcenia m.in. zarządzanie w wirtualnym środowisku.

Według rankingów edukacyjnych „Perspektyw”, ALK jest najlepszą uczelnią niepubliczną w Polsce i najlepszą uczelnią ekonomiczną. Odnosi również sukcesy w międzynarodowych rankingach. Według „Financial Times”  zajmuje 43. miejsce w Europie,  studia magisterskie z zakresu finansów dają jej 17. miejsce na świecie, a z zarządzania - 20. miejsce. Program Executive MBA trafił do pierwszej setki najlepszych tego typu studiów na świecie, zajmując 73. pozycję w rankingu „FT”.

Uczelnia prowadzi ożywioną wymianę i współpracę międzynarodową z ponad 200 uznanymi uniwersytetami na całym świecie. Wybrane kierunki pozwalają uzyskać zarówno dyplom ALK, jak uczelni partnerskiej. Studiuje tu 2 tysiące cudzoziemców z 80 krajów. Jako jedyna uczelnia w Polce, ALK zdobyła komplet akredytacji międzynarodowych: AACSB, EQUIS, AMBA i CEEMAN.

ALK posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu (od 1998 r.), doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia (od 2008 r.), doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo (od 2009 r.), doktora nauk społecznych w dyscyplinie socjologia (od 2013 r.), doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse (od 2013 r.). Posiada też uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinach: zarządzanie, ekonomia i prawo. Na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych uczelnia kształci 9000 osób.