#Zostańwdomu i pytaj online eksperta o swój biznes! Bezpłatny portal pytajeksperta.pl już dostępny dla społeczności Akademii Leona Koźmińskiego.

01.04.2020

Ostatnie, trudne dla wszystkich dni pokazały, jak istotna jest rzetelna i sprawdzona informacja, a także jak fundamentalny ma wpływ na funkcjonowanie ludzi, społeczności oraz biznesu - przedsiębiorstw i instytucji. Wydaje się, że wiedza na temat koronawirusa, zachowania środków ostrożności i tego, co obecnie dzieje się w Polsce czy na świecie, jest powszechna i dostępna dla każdego. Wsłuchując  się jednak w poszczególne głosy, obserwując otoczenie biznesowe i jego bieżące problemy, zwróciliśmy uwagę, że informacje są niepełne, niezrozumiałe lub pozostają na uboczu głównych przekazów, pojawiają się także fake newsy. Budzi to lęk, wprowadza chaos, przekłada się bezpośrednio na stabilność i ciągłość funkcjonowania firm.

Dlatego z myślą o Was, Waszych firmach, wspólnie z firmą Senetic i firmami partnerskimi, stworzyliśmy bezpłatną platformę pytajeksperta.pl, dzięki której dostęp do informacji jest prosty, szybki i dla każdego. Za pomocą strony www.pytajeksperta.pl uzyskacie wiedzę dotyczącą nurtujących Was kwestii biznesowych nie wychodząc z domu, dbając o Wasze zdrowie i osób Wam bliskich.

Platforma pytajeksperta.pl to forma merytorycznego wsparcia biznesowej społeczności Koźmińskiego. Mam nadzieję, że studenci i absolwenci skorzystają z wiedzy oraz doświadczenia naszej kadry wykładowców. Nie bez powodu z trudnymi kwestiami zwracają się właśnie do nich. To trudny czas dla wszystkich, dlatego przejdźmy przez niego wspólnie. Razem możemy więcej – mówi Sylwia Hałas-Dej, Dyrektor Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów, Prezes Fundacji Koźmińskich.

Platforma  umożliwia wirtualne spotkanie z ekspertami z obszarów: prawa pracy, prawa cywilnego i handlowego, transformacji cyfrowej, finansów, płynności firmy i zadłużenia, upadłości, restrukturyzacji, a także podatków. Lista dostępnych spotkań będzie stale poszerzana.

Pomysł na platformę pytajeksperta.pl zrodził się w mojej głowie już podczas studiów MBA w Koźmińskim. Wtedy nie przypuszczałem, że zacznie funkcjonować w momencie, kiedy świat będzie zmagać się z pandemią koronawirusa. Wierzę, że umożliwiając bezpośredni kontakt z kadrą specjalistów z ALK, najlepszej uczelni biznesowej tej części Europy, a także przedstawicielami biznesu współpracującymi z Senetic, otrzymacie bieżącą oraz rzetelną wiedzę, która przełoży się na ciągłość i stabilność funkcjonowania Waszych organizacji w tym wymagającym czasie. Dzięki dodatkowemu zaangażowaniu firmy Senetic w projekt, mamy stworzoną wirtualną i bezpieczną przestrzeń do dyskusji – mówi Tomasz Stojek, pomysłodawca platformy pytajeksperta.pl, firma Senetic.

Dzięki platformie poznacie odpowiedzi na problematyczne dla Was kwestie. Każde spotkanie będzie zamknięte i dostępne dla grupy maksymalnie 20 osób - przedsiębiorców, którzy wcześniej za pomocą krótkiego formularza rejestracji zgłoszą chęć swojego udziału i otrzymają specjalny link z dostępem. Każdy wykład będzie moderowany. Projekt realizowany jest pro bono, a Krajowa Izba Gospodarcza jest jego patronem.

To trudny czas dla nas, naszych biznesów, dlatego przejdźmy przez to razem. Wspólnie uda nam się pokonać wszystkie organizacyjne bariery.

#Zostańwdomu i pytaj eksperta o Twój biznes.

www.pytajeksperta.pl