Aktualność 

Zapraszamy na wykłady online w naszej Akademii, które odbędą się w ramach XXIV Festiwalu Nauki. Jak każdego roku, przygotowaliśmy wykłady o premierowej tematyce. XXIV Festiwal Nauki w Akademii Leona Koźmińskiego trwać będzie od 21 do 23 września 2020.

15.09.2020

Nauka to nie tylko wybuchy wydobywające się z laboratoriów fizycznych czy dymy i zapachy chemicznych eksperymentów. To także prawo, ekonomia, psychologia i zarządzanie – nauki może mniej efektowne podczas pokazów, za to wymiernie przekładające się na życie każdego z nas.


21.09 (poniedziałek), godz. 9:00

„Tańczący z wściekłymi psami: wprowadzenie do prawa karnego” – dr Mateusz Woiński
Razem spróbujemy dokonać rzeczy niemożliwej: w godzinę przeanalizować definicję przestępstwa (co trwa zwykle cały rok akademicki) posługując się przykładami z kanonu popkultury. Lojalnie uprzedzam: świat nie będzie już taki sam; tropienie śladów prawa karnego jest zaraźliwe.

Link do spotkania TUTAJ.


22.09 (wtorek), godz. 10:00

„On Plain Language – o prostym języku” – dr Aleksandra Łuczak
Ten wykład będzie o prostym języku angielskim (tzw. plain English). W trakcie spotkania dowiesz się, jak pisać po angielsku, aby Twoi odbiorcy rozumieli, co chcesz im przekazać po pierwszym przeczytaniu Twojego tekstu. Zobaczysz, jak budować zdania, jakiego słownictwa unikać, jak edytować tekst, aby był on jasny, przejrzysty i przystępny dla jego adresatów. Wiele firm, również w Polsce, wybiera ten sposób komunikacji ze swoimi klientami, gdyż prosty język buduje dobre relacje i czyni je przyjaznym.

Link do spotkania TUTAJ.

 
23.09 (środa), godz. 10:00

„Jak wystartować z własnym biznesem? Analiza progu rentowności” – dr Marcin Ocieszak
Chcesz założyć swoją firmę lub start-up? Ustalenie właściwych poziomów cen oraz co za tym idzie marż potrafi zawrócić w głowie. Wykład pomoże Ci zgłębić tajniki wykorzystania progu rentowności w procesie oceny przedsięwzięć. Na zajęcia przygotuj arkusz kalkulacyjny Excel lub kartkę papieru, długopis i kalkulator!

Link do spotkania TUTAJ.

 

W celu otrzymania dostępu do wykładów prosimy o kontakt z Agnieszką Chartanowicz: achartanowicz@kozminski.edu.pl.

 

Udział we wszystkich spotkaniach online jest bezpłatny. Zapraszamy nie tylko uczniów i studentów, ale także wszystkie pozostałe osoby zainteresowane tematyką wykładów.

Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com. Jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Chromie i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.


XXIV Festiwal Nauki w Akademii Leona Koźmińskiego trwać będzie od 21 do 23 września 2020.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.


Festiwal Nauki obejmuje ponad pół tysiąca wydarzeń zorganizowanych prze blisko setkę ośrodków naukowych, kulturalnych, organizacji pozarządowych, muzeów, instytucji publicznych i prywatnych, dostępnych bezpłatnie dla szerokiej publiczności.

Zapraszamy serdecznie!

powrót / back