Zapraszamy na debatę oksfordzką: „E-learning najlepszym rozwiązaniem dla przyszłej edukacji”, w której udział wezmą: Rektor ALK, prof. Witold Bielecki, prof. Adam Noga, dr Iwona Cieślak, dr Krzysztof Przybyszewski oraz studenci ALK.

14.05.2019

E–learning to nauczanie poprzez nowoczesne technologie i narzędzia elektroniczne.
Uczestnicy spotkania wypowiedzą się na temat tego, czym dokładnie jest e-learning oraz przykładów jego zastosowań. Taka forma edukacji ma przed sobą ogromną przyszłość oraz otwiera nowe możliwości zdobywania wiedzy. Debatujący będą dyskutować, czy jest możliwe, żeby e-learning był w stanie wyprzeć tradycyjne nauczanie.

Debata oksfordzka polegać będzie na wymianie argumentów nad tezą. Zadaniem pierwszej drużyny jest dążenie do jej poparcia, a drugiej – kontrargumentacja. Każda drużyna składa się z czterech mówców. Podczas debaty pełnią oni różne role. Każdy z nich ma 6 minut na wypowiedź. Przebieg debaty nadzoruje Marszałek.

Tezy, że e-learning jest najlepszym rozwiązaniem dla przyszłej edukacji bronić będzie drużyna w składzie: Rektor ALK, prof. Witold Bielecki oraz dr Krzysztof Przybyszewski, opiekun merytoryczny kierunku psychologia w zarządzaniu, a także studenci: Paulina Filipiak i Szymon Szereda.

Przeciwko tezie będzie debatować drużyna opozycji: dr Iwona Cieślak z Katedry Rachunkowości ALK, prof. Adam Noga oraz studenci: Paweł Wisz i Bartosz Baranowski.

Spotkanie odbędzie się 23 maja (czwartek) o godz. 15:30 w Auli ALK.

W loży jury zasiądą: mgr Zofia Przymus, dr Piotr Walasek i Zachariasz Stawowiak.

Dyskusję poprowadzą Patrycja Hobler-Micherska oraz Karol Romańczyk.

Debatę przygotowały Studenckie Koła Naukowe ALK we współpracy z Samorządem Studenckim ALK oraz Akademią Leona Koźmińskiego.