Aktualność 

Zapraszamy do Letniej Szkoły Ery Nowych Kobiet by Koźmiński, organizowanej wspólnie ze Stowarzyszeniem Era Nowych Kobiet, prowadzonym przez Joannę Przetakiewicz. Spotkania online odbywają się w każdy wtorek o godz. 10:00.

20.07.2020

Do udziału w inicjatywie zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak być produktywnym, odpowiadać na trendy branżowe, zarządzać ryzykiem i kosztami, a także dostarczać usługi szyte na miarę real time.

Wiodący eksperci studiów podyplomowych w Koźmiński Executive Business School przygotowali w ramach letniej szkoły cykl zajęć online, które odbywać się będą przez całe wakacje. Zapraszamy w każdy wtorek o godzinie 10.

 

  • 21 lipca, godz. 10:00

„Prawo pracy w dobie COVID-19”, dr Magdalena Kuba 

 

  •  28 lipca, godz. 10:00

„Rachunkowość to księgowość”, prof. Dorota Dobija

W czasie webinarium przedyskutujemy z aktywnym udziałem uczestników pytanie: „Po co jest nam potrzebna rachunkowość?”. Zastanowimy się, co właściwie robią księgowi i czy możemy zarządzać swoim zyskiem. Przeanalizujemy, do czego w firmie jest potrzebna rachunkowość zarządcza.

 

  • 4 sierpnia, godz. 10:00

„Koszty i ryzyko w organizacji”, dr Iwona Cieślak    

Żyjemy w czasach dużej niepewności, co tworzy nową rzeczywistość dla każdej organizacji. Jednym z najistotniejszych czynników towarzyszących każdej działalności gospodarczej jest ryzyko. Jest ono konsekwencją działania w zmiennym i niepewnym otoczeniu, w którym mogą zachodzić nieprzewidywalne zdarzenia. Chcąc efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem nie można ignorować warunków, w jakich prowadzi się działalność. Dysponowanie informacjami o niepewnym i zmieniającym się otoczeniu wpływa na efekt podejmowanych decyzji, które nierozerwalnie wiążą się z kosztami ponoszonymi przez organizację. Sprawne zarządzanie kosztami i ryzykiem to podstawa zarządzania każdej nowoczesnej organizacją. Pozwala to przedsiębiorstwom w pełni wykorzystać ich potencjał, podejmować optymalne decyzje biznesowe oraz trwale budować przewagę konkurencyjną. Poprawia także relacje między korzyściami osiągniętymi przez klientów oraz właścicieli jednostki gospodarczej a wartością zużytych zasobów.

 

  • 11 sierpnia, godz. 10:00

„Bardzo prosto o finansach”, dr Błażej Podgórski

Kwestie finansów to, obok pomysłu, najważniejszy fundament każdego biznesu. Z tego też powodu każdy inwestor musi je kontrolować. Z jednej strony musi dbać o utrzymanie płynności, a z drugiej –  mieć na uwadze uzyskanie odpowiedniej rentowności. Obszar płynności rozszerzymy o kwestię pozyskiwania środków pieniężnych – za pomocą programów pomocowych, kredytów oraz rynku kapitałowego. W dobie koronawirusa znaczenie płynności wzrosło, gdyż firmy bankrutują nie z powodu braku zysku, tylko środków finansowych. Obszar zyskowności obejmie również klasyfikację kosztów i wydatków w firmie.

  • 18 sierpnia, godz. 10:00

„Prywatność w cyfrowej transformacji”, Karolina Małagocka

 

  • 25 sierpnia lub 1 września (termin do ustalenia), godz. 10:00

„BezStres możliwości, czyli o tym jak wykorzystać stres, lęk i emocje w rozwoju osobistym i zawodowym”, dr Anna Kieszkowska-Grudny    

 

Udział jest bezpłatny. Wszystkie spotkania odbędą się na żywo na Facebooku Stowarzyszenia Era Nowych Kobiet. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć o godz. 10:00, będą miały możliwość obejrzenia nagrań video ze spotkań na tej stronie. 

powrót / back