Z pomocą seniorom - Fundacja Koźmińskich i Akademia Leona Koźmińskiego dołączyły do akcji #GOTOWIDOPOMOCY, zainicjowanej przez Fundację Legii.

08.06.2020

5 czerwca był dla całej rodziny Koźmińskiego dniem wyjątkowym. Wtedy też przedstawiciele władz naszej uczelni, Fundacji Koźmińskich, wykładowcy, studenci, stypendyści i absolwenci ruszyli z pomocą warszawskim seniorom. Jak sami przyznają, to był dzień pełen emocji, refleksji i nadziei. Nadziei na to, że jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie.

Pomoc. Mamy ją w sercach, mamy w umysłach i w DNA naszej społeczności. Od lat jesteśmy zaangażowani w projekty charytatywne. Zaczynaliśmy o drobnych gestów, zarówno wewnątrz organizacji, jak i poza nią. W ciągu 27 lat udało nam się dotrzeć do wielu potrzebujących osób, co nas bardzo cieszy, i nawet w trudnych momentach jesteśmy #GOTOWIDOPOMOCY. Kiedy otrzymaliśmy zaproszenie do akcji nie mieliśmy wątpliwości, że ta inicjatywa spotka się z szeroką odpowiedzią naszej wyjątkowej rodziny Koźmińskiego – pracowników, studentów, absolwentów, czy zaprzyjaźnionych firm. Raduje też fakt, że fundamentem zaangażowania byli nasi studenci, stypendyści i absolwenci, na których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy KP Legia Warszawa i Fundacji Legii za tą wspaniałą inicjatywę, dzięki której wiemy, że razem pokonamy wszystkie trudności. To też potwierdzenie, że współpraca z organizacjami o zbliżonych wartościach daje wymierne korzyści i zostawia trwały ślad w sercu biznesu i tych, którzy tej pomocy faktycznie potrzebują
– mówi Sylwia Hałas-Dej, Prezes Fundacji Koźmińskich.

Każda forma pomocy w tych niepewnych czasach jest potrzebna, zwłaszcza osobom starszym. Nasza uczelnia po raz kolejny pokazała, że inicjatywy oddolne, spontaniczne, wymagające poświęcenia swojego wolnego czasu i energii, to te, do których nie trzeba nikogo namawiać. Nigdy nie byliśmy obojętni na los drugiego człowieka, a ostatnie miesiące utwierdziły mnie w przekonaniu, że to, co wypracowaliśmy przez wszystkie lata działalności uczelni, nie jest przypadkiem. Jesteśmy antykrusi. To nasze wspólne dzieło. Wspieramy i działamy tak długo, jak będziemy czuć, że ktoś tego potrzebuje. I z tego jestem dumny, za to wszystkim dziękuję. Podziękowania kieruję także do pani Anny Mioduskiej, Prezes Fundacji Legii, która zaprosiła nas do akcji i ciepło przyjęła na stadionie warszawskiej Legii – mówi prof. Grzegorz Mazurek, przyszły Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.