Aktualność 

W naszej Akademii odbyły się symulowane obrady Organizacji Narodów Zjednoczonych – Copernicus Model United Nations, których organizatorem byli uczniowie XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie.

02.12.2017

Uczniowie wcielali się w role delegatów poszczególnych krajów, uczestnicząc w obradach komitetów ONZ. Doświadczali obecnych realiów geopolitycznych z zupełnie nowej perspektywy. Wydarzenie było doskonałą okazją, by m.in. rozwinąć umiejętności komunikowania się, negocjacji, a także umiejętności językowe.

Jak napisali organizatorzy wydarzenia: "Misja konferencji w dużej mierze jest zawarta w jej haśle, które brzmi: „cooperation, communication, cognition” (kooperacja, komunikacja, poznanie). Naszą grupą docelową są wszyscy uczniowie liceów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Głęboko wierzymy, że wielu młodych ludzi nie rozwija swoich talentów i pasji związanych z dyplomacją, problemami społecznymi i ich rozwiązywaniem,  działaniem prawa międzynarodowego i wieloma innymi obszarami ze względu na brak możliwości działania. Misją Copernicus Model United Nations jest nie tylko otworzenie przed nimi nowych ścieżek rozwoju, ale także zainspirowanie do organizacji podobnych przedsięwzięć samemu".

Obrady odbywały się w dniach 29 listopada - 1 grudnia 2017 r.

Serdecznie gratulujemy organizatorom wspaniałego pomysłu i świetnej organizacji wydarzenia.

Poniższe zdjęcia otrzymaliśmy od organizatorów wydarzenia.

powrót / back