Aktualność 

W ALK powstaje Laboratorium Bloomberga. Od nowego roku nasi studenci będą pracować w oparciu o rzeczywiste analizy, wskaźniki i informacje ze wszystkich rynków finansowych na świecie.

09.08.2019

Od października  2019 roku studenci i wykładowcy studiów licencjackich i magisterskich z finansów i rachunkowości będą korzystać z laboratorium finansowego opartego o technologie Bloomberga. Otrzymają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie.

– Dzięki temu rozwiązaniu nauka w naszej uczelni będzie oparta o rzeczywiste analizy, wskaźniki i informacje ze wszystkich rynków finansowych na świecie. Ten sam serwis Bloomberga odbierają największe banki, instytucje finansowe, biznes i media. To jeszcze bardziej wzmocni naszą ofertę edukacyjną – mówi dr Błażej Podgórski, wykładowca finansów i opiekun Laboratorium Bloomberga w ALK.

Już teraz finanse i rachunkowość w Koźmińskim są zaliczane do najlepszych tego typu studiów na świecie. W globalnym rankingu „Financial Times", w którym bada się programy studiów magisterskich i kariery ich absolwentów, kierunek prowadzony przez ALK znalazł się na 17. miejscu na świecie. Posiada on również ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej, jest certyfikowany przez międzynarodowe organizacje profesjonalne: CIMA, ACCA, CFA Institute oraz jest partnerem akademickim organizacji zrzeszającej profesjonalistów inwestycji alternatywnych CAIA i Global Association of Risk Professionals (GARP), a wspierają go firmy Accenture, BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs, KPMG, S&P.

– Stawiamy na nowoczesne i praktyczne kształcenie przyszłych finansistów – mówi prof. Paweł Mielcarz, kierownik Katedry Finansów w ALK. – Około 950 najlepszych uczelni na świecie korzysta z serwisu Bloomberga. Już w październiku otwieramy laboratorium finansowe oparte o technologię firmy Bloomberg, co pozwoli prowadzić zajęcia z wykorzystaniem realnych narzędzi pracy w sektorze finansów oraz analizować sytuacje rynkowe w czasie rzeczywistym. Świat finansów nie funkcjonuje bez szybkiego dostępu do specjalistycznej wiedzy, newsów, kursów notowań, dlatego obsługa terminali Bloomberga jest obecnie umiejętnością oczekiwaną przez pracodawców w tym sektorze – dodaje prof. Mielcarz.

Terminal Bloomberga dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu pozwala odbierać informacje z rynków finansowych w czasie rzeczywistym, a także zapewnia dostęp do danych historycznych. Dziennikarze agencji działający w 120 krajach dostarczają informacji i analiz biznesowych, na których opierają swoje strategie inwestycyjne firmy i instytucje rynku finansowego. Serwis dedykowany uczelniom pozwala również na wykorzystanie narzędzi edukacyjnych i badawczych.

Bloomberg jest największą na świecie agencją informacyjną z obrotami rzędu 10 mld dolarów rocznie, która specjalizuje się w dostarczaniu informacji o rynkach finansowych. Siedziba firmy znajduje się w Nowym Jorku. Bloomberg został założony w 1981 r. przez Michaela Bloomberga, biznesmena i polityka, byłego burmistrza Nowego Jorku, który zaliczany jest do najbogatszych ludzi na świecie.

Laboratorium Bloomberga w Akademii Leona Koźmińskiego zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 w ramach projektu Akademia 4.0 – Zintegrowany System Podnoszenia Jakości w ALK.

Aby otrzymać instrukcję logowania do Bazy Bloomberg wypełnij formularz. Instrukcja zostanie przesłana studentom na ich maile w domenie uczelnianej.

powrót / back