Aktualność 

UWAGA: Nasza Akademia przedłuża akcję Koźmiński ONLINE – wirtualnych wykładów o różnorodnej tematyce! W okresie 30.03-29.04.2020, w wybrane dni, o godz. 12.15, będzie dalsza możliwość wzbogacania swojej wiedzy w systemie wirtualnych zajęć.

27.03.2020

Wirtualne spotkania z naszymi wykładowcami cieszą się dużym sukcesem, więc nasza Akademia przedłuża je do 29 kwietnia.

Zajęcia online nadal będą okazją zdobywania nowej wiedzy niezbędnej do przygotowania do matury czy zaliczeń przedmiotowych dla licealistów i studentów, ale także, ze względu na różnorodną tematykę i poziom zaawansowania, zainteresują z pewnością starsze osoby.

Zajęcia i wykłady online rozpoczną się 21 kwietnia, a zakończą 29 kwietnia.
 

 • Poniedziałek – 30.03, godz. 12.15

"What is artificial intelligence" – prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska

Introduction to the booming field of science that is changing our lives!

Wykład zakończony

 

 • Wtorek – 31.03, godz. 12.15

„Wirus i gospodarka – czy Państwo może zbankrutować?” – prof. ALK dr hab. Jacek Tomkiewicz


Jaki jest wpływ obecnej epidemii na funkcjonowanie gospodarki światowej i sytuację w naszym kraju? W obliczu takiego kryzysu sektor publiczny ma dodatkowe zadania związane z ochroną zdrowia czy funkcjonowaniem instytucji w nowych warunkach. Równie ważne jest wsparcie dla gospodarki, która mocno ucierpiała. Czy mamy instrumenty, żeby powstrzymać bankructwa firm i masowy wzrost bezrobocia? Czy państwo ma środki do walki ze skutkami kryzysu?

 

Wykład zakończony

 

 • Środa – 01.04, godz. 12.15

„Marketingowe kino akcji, czyli 2P ruszają do boju...” Marcin Matyja

Wykład o tym, że ludzka racjonalność ma swoje ograniczenia, a darmowy produkt nie zawsze stanowi najkorzystniejszy wybór.
 

Wykład zakończony

 

 • Czwartek – 02.04, godz. 12.15

"On Plain Language" – dr Aleksandra Łuczak
During this lecture you will learn how to communicate like a human. How to write and present, so that your audience understands immediately your message. This is the 21st century and you are not Romeos, so writing like Shakespeare is not the case. Now you should write and speak to express and not to impress!
 

Wykład zakończony

 

 • Piątek – 03.04, godz. 12.15

„Psychologia pieniądza” Marcin Matyja

Wykład o tym, że cena to nie tylko „ilość złotówek” należnych za towar, a darmowy cukierek może więcej niż drożdżówka za pół ceny. Wykład jest dla wszystkich z Państwa, którym z powodu zbyt dużej liczby uczestników nie udało się dołączyć do wykładu w zeszłym tygodniu!

Wykład zakończony

 

 • Wtorek 7.04, godz. 12.15

„Czy warto zakładać swój biznes w czasach kryzysu?” dr Piotr Kaczmarek-Kurczak
Wiele osób myśli, że kryzys jest najgorszym możliwym momentem na uruchomienie własnego biznesu. Jednak kryzys dla wielu przedsiębiorców jest szansą: bankructwa oznaczają, że zwalnia się miejsce w łańcuchach dostaw, jest możliwość zaproponowania czegoś nowego. Tanieją nieruchomości, łatwiej zatrudnić specjalistów. Jak szukać szans w dobie kryzysu i jak je wykorzystywać o tym wszystkim dowiemy się podczas wykładu.

Wykład zakończony

 

 • Czwartek – 09.04, godz. 12.15

„Marketing (korona)wirusowy, czyli marketing internetowy w czasach zarazy” – Dagmara Plata-Alf

Zastanawiasz się, jak obecna trudna sytuacja wpływa na komunikację firm i marek z klientami? Czy marketing internetowy w czasach zarazy ma sens i jak powinien wyglądać? Jak pandemia wpływa na kampanie i rynek reklamy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz na spotkaniu z Dagmarą Platą-Alf!
 
Wykład zakończony

 

 •  Wtorek – 14.04, godz. 12.15

„Podstawy inwestowania” – dr Błażej Podgórski

W trakcie tych 45-minutowych zajęć zgłębisz tajniki świata inwestycji.

Wykład zakończony

 

 • Wtorek – 21.04, godz. 12.15

„Innowacje w Twoim portfelu” – Marcin Matyja

Kiedyś wino, muszle i skóry zwierząt – dziś Blik, WeChat, Alipay i Revolut – sposoby płatności zmieniały się z czasem stając się coraz bardziej innowacyjne. Dyskusja o tym, czego używamy płacąc za marchewkę w warzywniaku i kupując drogą torebkę na deptaku w Szanghaju.

Link do spotkania

 

 • Środa ­­– 22.04, godz. 12.15

„Włącz kreatywność: zaprojektuj swoją tablicę nastroju” – Monika Sońta

Co rysowanie, kolaże, klocki i wydzieranki mają wspólnego z kreatywnością w organizacji? Przygotuj kartkę papieru, kilka starych kolorowych magazynów i coś do pisania, zrobimy razem "mood board" lub "vision board". Wy zdecydujecie. Podczas wykładu opowiem, jak ważna jest wyobraźnia w biznesie i jak ją można kształtować.

Link do spotkania

 

 • Wtorek – 28.04, godz. 12.15

 „Jak nie dać się wkręcić. O wpływaniu na innych słów więcej niż kilka” – Rafał Staszek vel Staszewski

Spotkanie będzie poświęcone technikom wpływu w mediach i jak są one wykorzystywane, by przekonać nas do jakiejś sprawy. Będzie o emocjach, informacjach i jak samemu nie dać się nabrać na fake newsy.

Link do spotkania

 

 • Środa ­­– 29.04, godz. 12.15

 „Nowoczesne środowiska pracy: praktyki i materialność w czasach zarazy” – dr Karolina Dudek

Modele organizowania przestrzeni biurowej zawsze kształtowane były przez praktyki zarządzania. Jak zmieniały się biura w Polsce w ciągu ostatnich trzech dekad? Jakie wyzwania pojawiły się przed działami administracji, nieruchomości i IT wraz z wybuchem epidemii? Jak zmienią się biura, gdy zaczniemy do nich wracać?

Link do spotkania

 

Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.


W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alicją Tomasiewicz:
atomasiewicz@kozminski.edu.pl,
tel. 22 519 21 70

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

powrót / back