„Tańczący z wściekłymi psami: wprowadzenie do prawa karnego” – wykład online dr. Mateusza Woińskiego w ramach XXIV Festiwalu Nauki.

21.09.2020

Nauka to nie tylko wybuchy wydobywające się z laboratoriów fizycznych czy dymy i zapachy chemicznych eksperymentów. To także prawo, ekonomia, psychologia i zarządzanie – nauki może mniej efektowne podczas pokazów, za to wymiernie przekładające się na życie każdego z nas.

Zapraszamy na pierwszy wykład, który odbędzie się w ramach XXIV Festiwalu Nauki w naszej Akademii.

21.09 (poniedziałek), godz. 9:00

„Tańczący z wściekłymi psami: wprowadzenie do prawa karnego” – dr Mateusz Woiński
Razem spróbujemy dokonać rzeczy niemożliwej: w godzinę przeanalizować definicję przestępstwa (co trwa zwykle cały rok akademicki) posługując się przykładami z kanonu popkultury. Lojalnie uprzedzam: świat nie będzie już taki sam; tropienie śladów prawa karnego jest zaraźliwe.

Udział w spotkaniu online jest bezpłatny. Zapraszamy nie tylko uczniów i studentów, ale także wszystkie pozostałe osoby zainteresowane tematyką wykładów.

Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez stronę internetową Festiwalu Nauki: TUTAJ.

W polu: Organizator wystarczy znaleźć Akademię Leona Koźmińskiego i wybrać lekcję, na którą chcą się Państwo zapisać.

Osoby, które zapiszą się na wykłady w ALK, otrzymają link do spotkania, które zostanie przeprowadzone w Microsoft Teams. Linki do spotkania podamy wkrótce.

Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com. Jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Chromie i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

XXIV Festiwal Nauki w Akademii Leona Koźmińskiego trwać będzie od 21 do 23 września 2020.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Festiwal Nauki obejmuje ponad pół tysiąca wydarzeń zorganizowanych prze blisko setkę ośrodków naukowych, kulturalnych, organizacji pozarządowych, muzeów, instytucji publicznych i prywatnych, dostępnych bezpłatnie dla szerokiej publiczności.

Zapraszamy serdecznie!