„Sytuacja kobiet na polskim rynku pracy zmieniła się na przestrzeni ostatnich 30 lat, ale wciąż jest dużo do zrobienia” – mówi dr Anna Kieszkowska-Grudny, kierowniczka studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe w Polska Times.

11.09.2020

Według tegorocznego raportu Women in Work Index 2020 firmy PWC, różnica płacowa wciąż wynosi 5,3 proc. na niekorzyść kobiet. Zaledwie 10 proc. stanowisk w radach nadzorczych obejmują kobiety. Badania wskazują jednocześnie, że dbanie o równouprawnienie w miejscu pracy przekłada się na lepsze wyniki biznesowe.

„Polskie firmy dostrzegają już siłę i znaczenie płynące z dbania o równouprawnienie na rynku pracy, wciąż jednak wiele kobiet obawia się konkurować o najwyższe stanowiska. Dlatego stworzyliśmy studia dla kobiet mających ambicje wejść na wyższy poziom zawodowych kompetencji, prowadzone przez kobiety (choć nie wyłącznie!), które już tę drogę pokonały. Wiemy, że to podejście się sprawdza, bo blisko 30 proc. absolwentek pierwszej edycji Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe awansowało na wyższe stanowiska zarządcze” – mówi dr Anna Kieszkowska-Grudny.

Program Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe przewiduje naukę w oparciu o prawdziwe historie przekazywane przez wykładowczynie z doświadczeniem w różnorodnych sektorach gospodarki i biznesu. Program studiów składa się z trzech bloków: zarządzanie sobą, zarządzanie zespołem, zarządzanie organizacją. Został on dopasowany do potrzeb kobiet, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia w zarządzaniu i chcą wejść na wyższy poziom kompetencji.

Celem studiów jest wzmocnienie w uczestniczkach motywacji do ubiegania się o najwyższe stanowiska, przekazanie im praktycznej wiedzy dotyczącej zarządzania w świecie technologii cyfrowych, zarządzania zmianą, zarządzania kryzysem i konfliktem, rachunkowości zarządczej, podstaw prawa, modeli biznesu i społecznej odpowiedzialności biznesu

Więcej o studiach podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe TUTAJ.

Przeczytajcie cały artykuł opublikowany na portalu Polska Times.