Aktualność 

Stypendia rektora przyznane na rok akad. 2019/2020 - część 1

09.12.2019

Komunikat z dnia 9 grudnia 2019 r.
Temat: Stypendia rektora przyznane na rok akad. 2019/2020.
Szanowni Państwo,
w dniu  9 grudnia 2019 r. zostały przyznane stypendia rektora na rok akademicki 2019/2020. Prawo do stypendium i wstępne kwoty komisja ustaliła w dn. 06.12.2019, w dniu dzisiejszym zostały ustalone ostateczne kwoty, został zweryfikowany raz jeszcze cały budżet i podjęte decyzje.
Dane są sukcesywnie wprowadzane do systemu. Trwa przygotowywanie pisemnych decyzji administracyjnych. Do końca tygodnia pojawi się kolejny komunikat z konkretnymi instrukcjami, co należy dalej robić, jakie formalności po przyznaniu (lub nieprzyznaniu) stypendium i kiedy należy załatwić. Kwoty stypendium w ciągu kilku następnych dni zobaczą Państwo w WU, będą one też widniały na decyzji, która jest przygotowywana dla każdej osoby. Statusy wniosków „rozpatrzony pozytywnie” lub „rozpatrzony negatywnie” już są widoczne w WU.
Studenci niestacjonarni, którzy część formalności załatwili w sobotę 07.12.2019, gdy decyzje dla nich będą gotowe otrzymają maila z informacją co dalej.
Bardzo proszę jeszcze o chwilę cierpliwości i dotrwanie do kolejnego komunikatu. W tym roku z kilku powodów (m.in zmiana przepisów, ok 100 wniosków więcej, dużo niekompletnych wniosków, zmiany i błędy w systemie, migracja danych) cały proces trwał wyjątkowo długo.
Przy 600 wnioskach o różne stypendia, z których bardzo wiele było niekompletnych i wymagających wezwań/dodatkowych wyjaśnień - wizyty/maile/telefony nawet od niewielkiego procenta ubiegających się z pytaniem „kiedy będą rozpatrzone wnioski”, „jaką kwotę stypendium mi przyznano”, „chcę złożyć numer konta” powodują w tej chwili tylko dalsze opóźnienia. Proszę pozwolić opanować nam sytuację od strony organizacyjnej i poczekać na wskazówki.
Załączam tabelę z progami średnich i kwot na poszczególnych kierunkach – pobierz plik. Część z Państwa na tej podstawie dowie się jaka kwota stypendium została mu przyznana. Osoby, których podstawą ubiegania się był sport/medal/olimpiada/osiągnięcie naukowe muszą poczekać aż dane znajdą się w WU i na decyzji administracyjnej.

Pozdrawiam,
Magdalena Skopiec


powrót / back